depilacja laserowa warszawa

8 rzeczy, których nikt Ci nie powie o epilacji laserowej

Epilacja laserowa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Na laserowe usuwanie owłosienia z roku na rok umawia się coraz więcej kobiet i mężczyzn. Nie wszyscy jednak wiedzą o tym zabiegu wszystko, co powinni. Poznaj całą prawdę o epilacji laserowej!

1: Nie depilacja a epilacja

Laserowe usuwanie owłosienia nazywa się depilacją. To jednak tylko skrót myślowy, pewnego razu uproszczenie. Zabieg, o którym tu mowa, to epilacja. Chociaż obie nazwy brzmią bardzo podobnie, nie są tożsame ani synonimiczne. Pomiędzy depilacją a epilacją jest spora różnica. Depilacja to zabieg kosmetyczny, polegający na usunięciu owłosienia z ciała z pomocą różnych metod. W salonie kosmetycznym do wyboru mamy depilację woskiem, pastą cukrową lub preparatami chemicznymi. Nie trzeba jednak korzystać z pomocy kosmetyczki, aby wydepilować ciało. Wystarczy jednorazowa maszynka i krem do golenia, a dla bardziej wymagających, depilator elektryczny. Efektem takich działań jest wprawdzie gładka skóra, ale nierzadko też podrażnienie, wysuszenie, skaleczenie i oczywiście odrastające włoski. W przypadku epilacji rezultat jest jeden, trwale usunięte włoski i jedwabiście gładka skóra. Tym, co pozwala odróżnić depilację od epilacji jest skuteczne działanie lasera.

2: Laser laserowi nierówny

Dziś nietrudno znaleźć miejsce, w którym wykonuje się epilację. Warto jednak wybierać takie oferty, które gwarantują profesjonalną pomoc i nowoczesne, a zarazem sprawdzone, technologie. Kiedy zabieg wykonuje doświadczony specjalista, który pracuje na wysokiej klasy urządzeniach medycznych ma się pewność, że zabieg będzie nie tylko skuteczny, ale również bezpieczny. Takim miejscem jest warszawska Klinika Arte Derm, wykonującą epilację laserem Thunder MT. To jedno z najlepszych urządzeń epilacyjnych, które znalazło się wśród Pereł Dermatologii Estetycznej 2020. Laser Thunder MT doceniono za silne parametry i wysoki profil bezpieczeństwa. Jego bezwzględną zaletą jest podwójna moc działania (urządzenie łączy właściwości dwóch laserów andrytowego i neodymowoyagowego). Thunder MT usuwa cebulki i zamyka naczynia mieszków włosowych, w sposób ekspresowy, trwały i praktycznie bezbolesny.

3: Epilacja laserowa jest trwała, ale…

Epilacja laserowa trwale usuwa owłosienie, ale nie hamuje naturalnych procesów toczących się w organizmie. Oznacza to, że po profesjonalnie wykonanym zabiegu rzeczywiście nie ma śladu po cebulkach i wyrastających z nich włosków, jednak to może się zmienić. Lasery epilacyjne oddziałują na melaninę, naturalny barwnik skóry i włosów. Ta substancja pochłania wiązkę światła laserowego, co skutkuje podgrzaniem cebulki włosa i jej rozpadem. Nie zmienia to faktu, że cebulki, pobudzane pracą hormonów, mogą odrosnąć, choć będą słabsze i rzadsze. To sprawia, że konieczne jest wykonywanie zabiegu przypominającego. Dzięki temu utrzymuje się efekt gładkiej skóry, a dodatkowo poprawia jej kondycję i jeszcze bardziej osłabia proces odrastania cebulek.

4: Jeden zabieg to za mało

Epilacja laserowa jest skuteczna tylko po przeprowadzeniu pełnej serii zabiegowej. Jak czytamy na stronie Kliniki Arte Derm, epilację Thunder MT należy wykonać od 4 do 6 razy w kilkutygodniowych odstępach. Ilość sesji zabiegowych zależy od rodzaju karnacji oraz koloru i grubości włosów. Na tej podstawie też dokładnie ustala się parametry urządzenia. Dlaczego epilacja nie jest skuteczna po jednym zabiegu? Wynika to z fizjologii wzrostu włosa. Światło lasera pochłaniają jedynie włoski w fazie aktywnej, czyli te wzrastające. Włoski uśpione mogą zostać usunięte dopiero, gdy się obudzą, czyli po upływie 3-4 tygodni – stąd konieczność powtarzania epilacji laserowej w określonych odstępach czasu.

5: Brunetki mają łatwiej

Do epilacji laserowej stosuje się różne urządzenia. Większość z nich wykorzystuje zjawisko selektywnej fototermolizy, czyli wybiórczego oddziaływania na tkanki, które mogą pochłonąć określoną ilość energii świetlnej – jak już było wspomniane, są to włosy w aktywnej fazie wzrostu. W tkankach znajdują się chromofory, to jest substancje zdolne przyjąć wiązkę światła o określonej długości. Jednym z chromoforów jest melanina, od której zależy kolor naszej skóry i włosów. Im więcej melanocytów w skórze i im ich mniej we włosach, tym epilacja laserowa jest łatwiejsza. Najszybsze efekty epilacji uzyskuje się więc u osób o jasnej karnacji i ciemnym owłosieniu. Kiedy brunetki o bladych cerach potrzebują 3-4 zabiegów, blondynki o jasnej skórze muszą wykonać ich nawet 6. Wiele zależy też od rodzaju urządzenia. Popularne lasery do epilacji IPL i inne urządzenia monochromatyczne (emitujące wiązkę fali o jednej długości) dobrze redukują ciemne owłosienie na jasnej skórze, jednak z jasnymi włoskami mogą już sobie nie poradzić. Inaczej jest z laserem epilacyjnym Thunder MT, które doskonale radzi sobie w każdym przypadku, choć również tu ilość zabiegów zależy od indywidualnych cech pacjenta.

6: To nie tylko epilacja nóg

Kobiety najczęściej wykonują epilację laserową nóg i bikini, mężczyźni natomiast epilują klatkę piersiową i plecy. Warto jednak wiedzieć, że epilację laserową można wykonać praktycznie na całym ciele. Ciemny wąsik, krzaczaste brwi, gęsty meszek na policzkach i brodzie nie muszą już stanowić problemu. Dzięki epilacji można się skutecznie pozbyć niechcianego zarostu z twarzy, ale też z brzucha, pośladków, piersi czy rąk i stóp. Lista wskazań do zabiegu jest długa. 

7: Epilacja jest szczególnie polecana osobom z problemem wrastających włosków

Wrastające włoski, zapalenie mieszków włosowych właściwie przekreśla wszelkie domowe metody epilacji. Po goleniu nóg czy pach maszynką, epilatorem czy woskiem podrażnienie i stan zapalny zwykle się zaostrzają, przynosząc nieestetyczny efekt. Skóra pokryta czerwonymi kropeczkami nie wygląda dobrze, a do tego wywołuje dyskomfort, swędzi i pieczenie. W takich sytuacjach jedynym wskazanym rozwiązaniem jest epilacja laserowa. Z pomocą urządzenia Thunder MT można uzyskać efekt ładnej, gładkiej skóry, a jednocześnie pozbyć się nawracających dolegliwości. 

8: Epilacja laserowa ma pewne przeciwwskazania

Wydaje się, że epilacja laserowa jest zabiegiem tak prostym i nieinwazyjnym, że może ją wykonać praktycznie każdy. To nie do końca prawda. Mimo uniwersalnego charakteru, epilacja jest zabiegiem medycyny estetycznej i jak większość z nich ma pewne przeciwwskazania. To przede wszystkim ciąża i laktacja, choroby nowotworowe, problemy kardiologiczne, cukrzyca i epilepsja. W przypadku przeziębienia czy choćby wystąpienia opryszczki, z zabiegiem trzeba poczekać do całkowitego wyleczenia. Podobnie jest z łuszczycą i chorobami skóry. Przeciwwskazaniem jest również świeża opalenizna. Aby epilacja laserowa była bezpieczna, musi być poprzedzona konsultacją, w trakcie której potwierdzi się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. To bardzo ważne! Dlatego najlepiej wybierać takie miejsca, które jak Klinika Arte Derm, są kierowane przez doświadczonych lekarzy. Pod taką opieką ma się pewność, że wszystko przebiegnie pomyślnie i uzyska się wymarzone efekty. Po więcej informacji o epilacji przejdź na stronę: https://artederm.pl/oferta/