powiekszanie ust - kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy na doskonale jędrne, pełne i nawilżone usta

Przy ustach, które straciły blask lub po prostu są spierzchnięte i wysuszone, można próbować stosowania preparatów nawilżających, odbudowujących strukturę. Czasem pomóc może dobrze wykonany makijaż. Bywa jednak i tak, że tego typu pielęgnacja na niewiele się zda i aby cieszyć się pięknymi ustami, musimy sięgnąć po bardziej radykalne i odważne metody. Nie chodzi tu jednak o skalpel czy niebezpieczny zabieg, którego możemy się obawiać. Istnieje metoda całkowicie bezpieczna, a przy tym przynosząca pożądane efekty. Mowa o niezastąpionym kwasie hialuronowym.

Czym jest kwas hialuronowy i jak pomaga w uzyskaniu piękniejszych ust?

Dlaczego niezastąpiony? Otóż, kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem ludzkiej skóry, dlatego jego zastosowanie w modelowaniu ust jest całkowicie bezpieczne. Nie musimy obawiać się reakcji alergicznej ani skutków ubocznych zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego. Ten naturalnie występujący w organizmie związek ma doskonałe zdolności wiązania cząsteczek wody, ale z wiekiem spada jego ilość, a tym samym poziom nawilżenia skóry. Obserwujemy powstawanie zmarszczek, opadanie kącików warg, utratę koloru. Usta stają się mniej wyraziste, czasem wręcz zlewają się z resztą twarzy. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego pozwala na zniwelowanie skutków upływu czasu i zdecydowaną poprawę kondycji ust. Kobiety po zabiegu cieszą się pełniejszymi, bardziej zmysłowymi i pełnymi blasku ustami. Stają się jędrniejsze, sprężyste i bardziej nawilżone. Poprawa widoczna jest już po pierwszym zabiegu.

Jak przebiega zabieg modelowania ust?

Pierwszym krokiem, który należy wykonać przed zdecydowaniem się na zabieg modelowania ust, jest konsultacja lekarska. To bardzo istotne, aby zawsze przedyskutować problem ze specjalistą. To moment, kiedy można rozwiać wszelkie wątpliwości, uzyskać odpowiedzi na pytania o przebieg zabiegu, przeciwwskazania i sposób postępowania po wstrzyknięciu kwasu. Lekarz przeprowadza dokładny wywiad, omawiając szczegółowo stan zdrowia pacjentki, ewentualne alergie, dolegliwości, a także oczekiwania i lęki. Dopiero po ustaleniu wszystkich szczegółów można przystąpić do przeprowadzenia zabiegu, który jest krótki i bezbolesny. Okolica ust zostaje znieczulona specjalnym preparatem lub mocniejszym znieczuleniem przewodowo-dentystycznym. Następnie kwas hialuronowy zostaje wstrzyknięty w usta i wmasowany, w celu uzyskania odpowiedniego kształtu i wielkości warg. Na zabieg musimy przeznaczyć około 30 minut. Już kilka dni po nim, gdy zniknie ewentualna opuchlizna, można cieszyć się wspaniałym efektem odmłodzenia ust. Okres rekonwalescencji jest bardzo krótki i ogranicza się do przeczekania aż zniknie miejscowe zasinienie, opuchlizna lub świąd.

Kiedy nie można ujędrniać ust kwasem hialuronowym?

Choć zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są mało inwazyjne, bezbolesne i bezpiecznie, nie zawsze można sobie na nie pozwolić. Przeciwwskazaniami będzie na pewno opryszczka, infekcje skóry, nowotwory, a także okres ciąży i laktacji. Zawsze jednak ostateczną decyzję należy pozostawić lekarzowi, który po rozmowie z pacjentem będzie wiedział, czy zabieg jest dla niego całkowicie bezpieczny. Co ważne, w Klinice Arte Derm stosowany jest kwas hialuronowy najwyższej jakości, Juvederm vycross, co gwarantuje naprawdę doskonałe efekty i przez co wyrażona zostaje ogromna troska o zdrowie każdego pacjenta. Zadzwoń do nas, aby dowiedzieć się więcej na temat cudownego działania kwasu hialuronowego! Czekamy na Ciebie w Arte Derm.