laser na naczynka

Skuteczne zamykanie zmian naczyniowych na twarzy. Bezpieczne rozwiązanie dla Twojej skóry

Zmiany naczyniowe na skórze to często pojawiający się problem, który od pewnego czasu zyskał miano kolejnej choroby cywilizacyjnej. Schorzenie objawia się zaczerwienieniem skóry, rumieniem na policzkach, a także pękającymi naczynkami na twarzy, szyi, dekolcie. Przyczyn problemów z drobnymi naczyniami należy upatrywać głównie w niewłaściwym trybie życia, nieprawidłowej diecie, a także zanieczyszczeniu środowiska. Zmiany te stają się problemem estetycznym, z którym pacjenci próbują walczyć za pomocą wszelkich dostępnych metod. Jedną z najskuteczniejszych terapii pomagających zwalczyć kłopotliwe ,,pajączki” jest laseroterapia. Tu zaś prym wiedzie nowoczesne urządzenie, laser Cutera Excel V.

Bezpieczeństwo i skuteczność terapii

Laser Cutera Excel to gwarancja bezpieczeństwa pacjenta oraz zadowolenia z osiągniętych rezultatów. Cutera Excel V to urządzenie amerykańskiej produkcji polecane przez lekarzy na całym świecie. Zastosowana technologia dwóch długości fal (532 oraz 1064 nm) umożliwia działanie urządzenia na wielu płaszczyznach. Dzięki temu rozwiązaniu likwidacji ulegają zmiany naczyniowe powierzchowne, a także głębokie. Innowacyjność lasera umożliwia również dostosowanie parametrów do indywidualnych potrzeb pacjenta, zaś wbudowany system chłodzenia zapewnia całkowite bezpieczeństwo oraz komfort podczas zabiegu. Istotą terapii jest precyzyjne podgrzewanie zmian naczyniowych i ich termiczne niszczenie.

Jak wygląda zabieg zamykania naczynek na twarzy?

Leczenie zmian naczyniowych przy pomocy lasera jest zabiegiem szybkim, którego efekty widoczne są niemal natychmiast. Jeśli zmiany są dość rozległe, konieczne może okazać się przeprowadzenie kilku sesji. Laserowe zamykanie zmian naczyniowych laserem Cutera Excel V, które przeprowadzamy w naszej klinice, to zabieg kilkunastominutowy, który przeprowadza się bez znieczulenia. Dolegliwości bólowe podczas zabiegu są minimalizowane poprzez chłodzenie skóry, jednak ich odczuwanie może być różne w przypadku różnych osób. W razie konieczności usuwanie naczynek może odbywać się w sedacji wziewnej. Najczęściej nie jest to jednak konieczne. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, może pojawić się niewielki obrzęk. Wszystkie te niedogodności powinny minąć w przeciągu najbliższych godzin po zabiegu. Może się jednak zdarzyć, że obrzęk pojawi się dopiero drugiego dnia po laserowym zamykaniu zmian naczyniowych. Najczęściej konieczne jest przeprowadzenie 2-4 zabiegów, aby uzyskać trwałe, zadowalające efekty. Zabieg pomaga rozprawić się na trwałe z rozszerzonymi naczynkami, jednak nie chroni przed ewentualnym powstaniem nowych zmian.

Przygotowanie do zabiegu usuwania zmian naczyniowych na twarzy

Do terapii laserowej należy się przygotować. Już na 4 tygodnie przed pierwszą sesją należy odstawić wszelkie preparaty z retinolem. Pacjenci powinni również zrezygnować z opalania i stosowania samoopalaczy. W dniu zabiegu nie wolno także spożywać alkoholu. Po zakończeniu sesji należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarskich, między innymi:
 • stosować fotoprotekcję, unikać opalania, wystawiania twarzy na działanie promieniowania słonecznego,
 • przez kilka dni unikać wysiłku fizycznego, korzystania z basenu, sauny, a także spożywania alkoholu,
 • przez dwa tygodnie po laseroterapii nie wolno wykonywać zabiegów złuszczających,
 • zalecane jest nawilżanie skóry,
 • można chłodzić skórę w miejscu zabiegu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Cutera Excel V

Przed zabiegiem konieczne jest przeprowadzenie konsultacji, dzięki której można wyeliminować ewentualne przeciwwskazania. Do zabiegu nie zostaną zakwalifikowane osoby:
 • w ciąży oraz karmiące piersią,
 • ze świeżą opalenizną,
 • chore na nowotwory,
 • cierpiące na choroby zakaźne: HIV, żółtaczkę,
 • z chorobami autoimmunologicznymi, rozrusznikiem serca, RZS,
 • z uszkodzeniami naskórka, opryszczką, łuszczycą i bielactwem,
 • podczas terapii lekami światłouczulającymi.
Laseroterapia przy pomocy urządzenia Cutera Excel V to skuteczna metoda walki z nieestetycznymi przebarwieniami i zmianami naczyniowymi na twarzy. Jeśli chcesz poprawić stan swojej skóry, umów się na wizytę !