usuwanie cellulitu efekty

Wygrana walka z cellulitem. Masaż podciśnieniowy Icoone Laser

Cellulit lubi pojawiać się na udach, ale nie omija także innych części ciała. Możesz się go spodziewać na piersiach lub brzuchu. Tam, gdzie będzie obecny, skóra stanie się grudkowa, pomarszczona i włóknista. Ze względu na swój charakterystyczny wygląd zyskała miano ,,pomarańczowej skórki”. Jeśli jesteś posiadaczką niewielkiego cellulitu, który wynika najpewniej z niedostatecznej ilości ruchu i małej elastyczności skóry, masz jeszcze szansę w dość prosty sposób wyeliminować problem. Jeśli jednak Twój cellulit jest już widoczny z daleka, oznacza to, że wkroczył w zaawansowaną fazę i walka z nim musi być naprawdę przemyślana i zaplanowana.

Czym jest cellulit?

Cellulit to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Widoczne pod skórą grudki to powiększone adypocyty, czyli właśnie komórki tłuszczowe. Powiększając się, zaczynają uciskać naczynia krwionośne i limfatyczne, co powoduje zaleganie w tkankach nieusuniętych toksyn i wody. W ten sposób powstaje obrzęk prowadzący do powikłań z ukrwieniem i następuje gromadzenie tłuszczu. Dlaczego powstaje cellulit? Do najczęstszych przyczyn należy zaliczyć:
 • siedzący tryb życia,
 • noszenie zbyt obcisłych ubrań,
 • wady postawy,
 • nadmiar cukru i soli w diecie,
 • problemy z krążeniem,
 • problemy hormonalne.
Cellulit rozwija się stopniowo, początkowo mało dostrzegalny, z czasem widoczny bez  ściskania skóry, z grudkami, które bolą przy dotyku.

Jak zwalczać cellulit?

Sposoby na redukcję cellulitu są tym bardziej skuteczne im wcześniej wprowadzisz je w życie. Niebagatelne znaczenie ma odpowiednia dieta, oczyszczanie organizmu z zatrzymanej wody, pobudzanie ukrwienia. Warto pomyśleć o uprawianiu jakiegoś sportu, rodzaju aktywności fizycznej, jak jogging czy choćby długie spacery. Dobrze sprawdzają się także masaże, które poprawiają krążenie, pomagają usuwać zbędne produkty przemiany materii. Jeśli Twoja pomarańczowa skórka jest już bardzo zaawansowana i domowe metody na niewiele się zdają, warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej.

Icoone Laser przeciw cellulitowi

Icoone Laser to masaż podciśnieniowy, który łączy w sobie energię lasera diodowego i światła LED. Działanie urządzenia opiera się na pracy głowic masujących, wyposażonych w rolki z otworami. Każdy ruch głowicy powoduje dostarczenie skórze 1180 bodźców mikrostymulujących na dm3. Fala lasera diodowego absorbowana jest przez lipidy w adypocytach, a podwyższona temperatura powoduje ich rozpad. Światło stymuluje zaś produkcję kolagenu i powoduje, że uwolniony tłuszcz zostaje odprowadzony do układu limfatycznego. To właśnie efekt termiczny lasera przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej, co jest niezmiernie istotne w przypadku walki z cellulitem.

Jak długo trwa kuracja Icoone Laser?

Zabieg antycellulitowy Icoone Laser jest przeprowadzany w sesjach. W celu osiągnięcia i utrzymania jak najlepszych wyników zaleca się cykl w ilości 1-15 zabiegów. Pojedynczy masaż trwa około godziny, jest całkowicie bezbolesny, nie powoduje żadnych skutków ubocznych i zaraz po nim możesz wrócić do zwykłej aktywności.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg wykonany laserem Icoona jest bezpieczny, ale istnieją pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Zawsze przed skorzystaniem z kuracji niezbędna jest konsultacja lekarska. Z zabiegu należy zrezygnować w przypadku:
 • nowotworów,
 • ciąży,
 • przyjmowanie leków światłouczulających,
 • infekcje i uszkodzenia skóry,
 • łuszczyca w fazie zapalnej.
Przyjdź do nas i zapytaj o zabieg Icoone Laser. Zobacz, jak szybko i skutecznie możesz pozbyć się pomarańczowej skórki!