Leczenie przedwczesnego wytrysku
WSKAZANIA
Zabieg rekomendowany jest przede wszystkim panom, u których problem przedwczesnego wytrysku nie wynika z występowania niektórych chorób. Wskazania i zakres zabiegu ustalane są indywidualnie po konsultacji pacjenta z lekarzem. |
CHARAKTERYSTYKA I PRZEBIEG ZABIEGU
Zabieg leczenia przedwczesnego wytrysku z użyciem kwasu hialuronowego najczęściej przeprowadzany jest u pacjentów, u których za problem odpowiada nieprawidłowa budowa anatomiczna prącia. Procedura polega na ostrzyknięciu określonych obszarów żołędzi prącia niewielką ilością preparatu na bazie kwasu hialuronowego. Ma to na celu zmniejszenie wrażliwości organu na docierające do niego podczas zbliżenia bodźce poprzez wypełnienie przestrzeni między skórą a zakończeniami nerwowymi. Sam zabieg najczęściej trwa ok. 20-40 minut, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjent może udać się do domu właściwie natychmiast po wykonaniu procedury.
EFEKTY
Dzięki procedurze wydłużony zostaje czas stosunku oraz zwiększa się komfort pacjenta podczas zbliżeń. Zabieg przynosi również wzrost zadowolenia partnerki, a co za tym idzie, poprawę jakości współżycia. Trwałość efektów zabiegu najczęściej wynosi od 8 do 12 miesięcy. Po tym czasie procedurę można powtórzyć.
PRZECIWWSKAZANIA
- nowotwory
- niektóre choroby autoimmunologiczne
- choroby zapalne narządów płciowych lub pachwin
- infekcje wirusowe okolicy zabiegowej (np. aktywna opryszczka)
- otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry
- zaburzenia krzepnięcia
- stulejka
- uczulenie na kwas hialuronowy
ZALECENIA POZABIEGOWE
Po zabiegu nie jest wymagana hospitalizacja, pacjent może od razu wrócić do domu. W okresie rekonwalescencji wymagana jest wstrzemięźliwość seksualna, zazwyczaj przez okres 7-10 dni. Po zabiegu możliwe jest powstanie niewielkich zmian w miejscu podania preparatu, takich jak niewielki obrzęk czy zaczerwienienie. Powinny one jednak zniknąć samoistnie po niedługim czasie.