Terapeutyczny Zabieg Dyniowy

WSKAZANIA

  • skóra mieszana, łojotokowa, zanieczyszczona,
  • krostki, grudki, zaskórniki,
  • błyszczenie się skóry,
  • pory
  • tendencja do przebarwień pozapalnych.

CHARAKTERYSTYKA ZABIEGU

Terapeutyczny Zabieg Dyniowy to program normalizujący przeznaczony dla skór mieszanych, z problemem krostek, grudek, zaskórników oraz dla skór przetłuszczających się i z rozszerzonymi porami. Zabieg oparty jest na naturalnym, bogatym w witaminy miąższu z dyni oraz kwasach keratolitycznych. Dodatkowo zawarte w nim probiotyki działają przeciwbakteryjnie a niacynamid przeciwzapalnie. 

MECHANIZM ZABIEGU, CZYLI JAK TO DZIAŁA

Miąższ dyniowy jest bogaty w witaminy: C, B1, B2, B6, PP oraz K. Zawiera dużą ilość beta-karotenu, który bardzo łatwo penetruje naskórek, gdzie ulega przekształceniu do kwasu retinowego – najbardziej aktywnej formy witaminy A, oraz palmitynianu retinylu, czyli estrowej formy o działaniu antyoksydacyjnym. Witamina A działa seboregulująco, zmniejszając łojotok, tworzenie się zaskórników i zmian zapalnych, przez co efekt czystej skóry osiągany jest w bardzo krótkim czasie.

Zabieg wzbogacony jest o nisko stężone kwasy keratolityczne jak: kwas migdałowy, salicylowy, nordihydrogwajaretowy, które również wykazują właściwości antybakteryjne i sebostatyczne.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie probiotyków w postaci enzymów proteolitycznych otrzymywanych w procesie organicznego rozkładu dyni. Probiotyki zapobiegają namnażaniu się szkodliwych bakterii, przez co zmniejszają i niwelują ryzyko infekcji oraz problemów skórnych.

Dzięki zastosowaniu substancji przeciwzapalnych jak niacynamid, komórki macierzyste z pomarańczy i lilaka pospolitego, skóra po zabiegu jest zmatowiona, rozjaśniona i odpowiednio nawilżona.

SCHEMAT – CZYLI JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Oczyszczanie

Zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry z resztek makijażu i zanieczyszczeń za pomocą olejku. Jest to etap oczyszczania lipofilowego, po którym następuje oczyszczanie hydrofilowe z użyciem żelu na bazie kwasu glikolowego.

Resurfacing enzymatyczny

Na idealnie oczyszczoną i przygotowaną skórę nałożona zostaje maska dyniowa zawiarająca miąższ z dyni, kwas migdałowy, mlekowy oraz probiotyki.

Terapia uzupełniająca

W zależności od wskazań, zabieg można łączyć z oczyszczaniem manualnym, peelingiem kawitacyjnym lub mikrodermabrazją.

Terapia specjalistyczna

Nałożenie maski na bazie glinki zawierającej kwas salicylowy, kaolin oraz kwas hialuronowy. Maska ma działanie przeciwzapalne i seboregulujące.

Aktywna pielęgnacja

Końcowy etap, czyli nałożenie serum zawierającego niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, które wypełnia drobne zmarszczki i działa liftingująco. Krem bogaty w Lipofilową formę witaminy C działa przeciwstarzeniowo i rozjaśniająco, jednocześnie uszczelniając naczynia krwionośne oraz zapobiegając powstawaniu przebarwień.

Ochrona przeciwsłoneczna

Zabieg kończy się nałożeniem warstwy ochronnej zapobiegającej przed promieniowaniem UVA/UVB w postaci kremu BB opartego o tlenek cynku.

CZY PODCZAS ZABIEGU I BEZPOŚREDNIO PO NIM PACJENT ODCZUWA BÓL?

Zabieg jest bezbolesny. Po zabiegu można przystąpić do codziennych czynności. Skóra jest lekko podrażniona, jednak stan ten trwa jedynie kilka dni.

POJAWIENIE SIĘ PIERWSZYCH EFEKTÓW. TRWAŁOŚĆ ZABIEGU

Terapia ma za zadanie regulować pracę gruczołów łojowych oraz niwelować zmiany ropne, krostki i zaskórniki. Poprzez obkurczenie ujść gruczołów łojowych, zmniejsza łojotok, a także ogranicza powstawanie ognisk zapalnych. Zabieg dodatkowo rozjaśnia skórę.

W przypadku zabiegu wraz z terapią dodatkową zalecane jest wykonanie serii: 8 zabiegów w odstępie 14-21 dni. Serię 8 zabiegów podstawowych najlepiej wykonywać dwa razy do roku w odstępie 7-14 dni. Terapeutyczny zabieg dyniowy może być wykonywany przez cały rok. 

PRZECIWWSKAZANIA

  • skóra wrażliwa,
  • uczulenie na retinol i kwas acetylosalicylowy (aspirynę).

ZALECENIA POZABIEGOWE

Po zabiegu można powrócić do codziennych czynności. Zalecane jest zastosowanie fotoprotekcji z filtrem UV30. Rekomenduje się także zastosowanie odpowiedniej kuracji podtrzymującej efekty po serii zabiegowej oraz serum z czystym retionolem, do stosowania na noc.