Peeling Dyniowy
WSKAZANIA
|
CHARAKTERYSTYKA ZABIEGU
Peeling Dyniowy to zabieg enzymatyczno-chemiczny przeznaczony do skóry problematycznej, trądzikowej z łojotokiem, rozszerzonymi porami i przebarwieniami prozapalnymi, ale również do skóry dojrzałej z oznakami fotostarzenia. Działanie peelingu oparte jest na wyciągu z dyni, który stanowi aż 40% receptury. Terapię uzupełniono o wysoce skuteczne kwasy oraz retinol, który ma działanie przeciwtrądzikowe oraz przeciwzmarszczkowe.
MECHANIZM ZABIEGU, CZYLI JAK TO DZIAŁA
Dzięki zawartości wyciągu z dyni peeling jest bogaty w szereg witamin: C(10%), B1, B2, B6, K, PP oraz beta karoten, czyli prowitaminę A. Odpowiada ona za pobudzanie włókien kolagenowych i elastynowych, ujędrniając skórę. Wysoka zawartość witamin wspomaga leczenie trądziku aktywnego oraz zapobiega hiperpigmentacji, a także starzeniu się skóry. Procedurę zabiegową udoskonalono o koncentrat retinolu w stężeniu 4%. Ma on za zadanie docierać do komórek skóry, regulować pracę gruczołów łojowych i wydzielanie sebum, ograniczać powstawanie zaskórników oraz zmian zapalnych.
W składzie peelingu znajdują się także trzy kwasy: glikolowy 10%, mlekowy 10% i salicylowy 5%, które likwidują i ograniczają powstawanie zmian grudkowych i zaskórnikowych. Dodatkowo zawarty 10% kwas azealinowy i 5% kwas kojowy zapewniają skórze jasny i jednolity koloryt.
Niespotykanym dotąd rozwiązaniem jest użycie probiotyków występujących pod postacią enzymów proteolitycznych, uzyskanych w procesie organicznego rozkładu dyni. Probiotyki te mają za zadanie zapobiegać namnażaniu się niepożądanych bakterii, a przez to zmniejszać i zapobiegać powstawaniu niedoskonałości i problemów skórnych. Oprócz efektu złuszczania naskórka peeling ma reguluje pracę gruczołów łojowych, a także balansuje mikroflorę skóry.
SCHEMAT – CZYLI JAK WYGLĄDA ZABIEG?
Zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry z resztek makijażu i zanieczyszczeń za pomocą olejku. Jest to etap oczyszczania lipofilowego, po którym następuje oczyszczanie hydrofilowe z użyciem żelu na bazie kwasu glikolowego.
Na idealnie czystą i przygotowaną skórę, nałożony zostaje peeling dyniowy wraz z innymi składnikami aktywnymi.
Kolejnym etapem jest neutralizacja, czyli przywrócenie skórze optymalnego ph, za pomocą łagodzących, roślinnych ekstraktów m.in. z zielonej herbaty i kopru włoskiego. Aby pogłębić efekt peelingu, stosuje się terapię specjalistyczną zawierającą składniki aktywne: retinol, kwas azelainowy oraz kojowy.
Etap końcowy to nałożenie serum wypełniającego drobne zmarszczki i liftingującego. Krem bogaty w lipofilową formę witaminy C działa przeciwstarzeniowo i rozjaśniająco, jednocześnie uszczelniając naczynia krwionośne oraz zapobiegając powstawaniu przebarwień.
Zabieg kończy się nałożeniem warstwy ochronnej zapobiegającej przed promieniowaniem UVA/UVB w postaci kremu BB opartego o tlenek cynku.
CZY PODCZAS ZABIEGU I BEZPOŚREDNIO PO NIM PACJENT ODCZUWA BÓL?
Zabieg jest bezbolesny. Po dwóch dniach od jego zakończenia skóra zaczyna się złuszczać. Umiarkowany proces złuszczania trwa maksymalnie do 6 dni.
POJAWIENIE SIĘ PIERWSZYCH EFEKTÓW. TRWAŁOŚĆ ZABIEGU
Po zakończeniu etapu złuszczania się skóry zmiany ropne, krosty oraz zaskórniki zostają zredukowane, a ujścia gruczołów łojowych obkurczone co pozwala ograniczyć nadprodukcję sebum. Skóra jest rozjaśniona a przebarwiania zneutralizowane. Widoczny jest efekt odmłodzenia i ujędrnienia skóry.
Najlepsze efekty można uzyskać, wykonując serię 6 zabiegów co kilkanaście dni, dwa razy w roku. Przy skórze skłonnej do powstawania niedoskonałości w postaci zmian zapalnych polecane jest powtarzanie zabiegu jeden raz w miesiącu.
PRZECIWWSKAZANIA
- uczulenie na retinol oraz kwas acetylosalicylowy,
- pojawienie się tak zwanego efektu „frostingu”, czyli zbielenia naskórka podczas zabiegu,
- skóra wrażliwa i cienka,
- peeling powinien być wykonywany w miesiącach od września do maja, ze względu na mniejszy stopień nasłonecznienia.
ZALECENIA POZABIEGOWE
Po zabiegu można powrócić do codziennych czynności. Zalecane jest zastosowanie fotoprotekcji z filtrem SPF30. Rekomenduje się także odpowiednią kurację podtrzymującą efekty po serii zabiegowej oraz serum z czystym retionolem, do stosowania na noc.