Skip to main content

Operacja wydłużenia wędzidełka

Wędzidełko napletka to wąskie pasmo skóry, które łączy żołądź prącia z napletkiem. Prawidłowa długość wędzidełka umożliwia swobodne zsuwanie się napletka poza rowek zażołędny, np. podczas wzwodu. W wyniku stanów zapalnych lub urazów, może dochodzić do zerwania lub skrócenia wędzidełka. Wówczas krótkie wędzidełko nie pozwala na całkowite zsunięcie napletka lub, przy jego odprowadzeniu, powoduje bolesne pociąganie żołędzi prącia w dół.

SCHEMAT – CZYLI JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Operacyjne wydłużenie krótkiego wędzidełka polega na poprzecznym przecięciu wędzidełka i podłużnym zszyciu uzyskując efekt jego wydłużenie.

CZY PODCZAS ZABIEGU PACJENT ODCZUWA BÓL?

Skóra jest smarowana kremem znieczulającym, a następnie podawane jest znieczulenie nasiękowe. W celu zminimalizowania nieprzyjemnych doznań w trakcie zabiegu, proponujemy pacjentowi sedację wziewną tj. gaz rozweselający.

PRZECIWWSKAZANIA

  • zaburzenia krzepnięcia krwi

ZALECENIA POZABIEGOWE

Miejscowa higiena rany pooperacyjnej. Po dwóch dniach pacjent może wrócić do codziennej aktywności. Po 7 dniach od zabiegu wskazana jest wizyta kontrolna. Po dwóch tygodniach następuje zupełne wygojenie miejsca operowanego. Po 4 tygodniach pacjent może podjąć aktywność seksualną.