Skip to main content

Leczenie wodniaka jądra

Wodniak jądra polega na gromadzeniu się płynu pomiędzy osłonkami jądra, najczęściej występuje jednostronnie i bez dolegliwości bólowych. Podstawowym objawem występowania wodniaka jądra jest powiększenie worka mosznowego, co utrudnia poruszanie się pacjenta, prawidłowe współżycie seksualne i nieestetyczny wygląd męskich narządów płciowych. Przed każdym leczeniem chirurgicznym wodniaka jądra należy wykonać usg jąder w celu wykluczenia guza jądra!

SCHEMAT – CZYLI JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Proponowana przez nas metoda leczenia polega na punkcji wodniaka jądra w znieczuleniu miejscowym. Skóra jest smarowana kremem znieczulającym, a następnie podawane jest znieczulenie nasiękowe. W celu zminimalizowania nieprzyjemnych doznań w trakcie zabiegu, proponujemy pacjentowi sedację wziewną tj. gaz rozweselający.

Zabieg punkcji wodniaka jądra zalecany jest wszystkim mężczyznom, którzy chcą szybko wrócić do aktywności codziennej, z różnych powodów nie chcą lub nie mogą poddać się klasycznemu zabiegowi operacji, lub występują ku temu przeciwwskazania zdrowotne.

CZY PODCZAS ZABIEGU PACJENT ODCZUWA BÓL?

Skóra jest smarowana kremem znieczulającym, a następnie podawane jest znieczulenie nasiękowe. W celu zminimalizowania nieprzyjemnych doznań w trakcie zabiegu, proponujemy pacjentowi sedację wziewną tj. gaz rozweselający.

PRZECIWWSKAZANIA

  • zaburzenia krzepnięcia krwi.

ZALECENIA POZABIEGOWE

Miejscowa higiena rany pooperacyjnej. Pacjent może wrócić na drugi dzień do codziennej aktywności.