Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Zostaw numer,
Zadzwonimy

Operacja wydłużenia wędzidełka

Wędzidełko napletka to wąskie pasmo skóry, które łączy żołądź prącia z napletkiem. Prawidłowa długość wędzidełka umożliwia swobodne zsuwanie się napletka poza rowek zażołędny, np. podczas wzwodu. W wyniku stanów zapalnych lub urazów, może dochodzić do zerwania lub skrócenia wędzidełka. Wówczas krótkie wędzidełko nie pozwala na całkowite zsunięcie napletka lub, przy jego odprowadzeniu, powoduje bolesne pociąganie żołędzi prącia w dół.

SCHEMAT – CZYLI JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Operacyjne wydłużenie krótkiego wędzidełka polega na poprzecznym przecięciu wędzidełka i podłużnym zszyciu uzyskując efekt jego wydłużenie.

CZY PODCZAS ZABIEGU PACJENT ODCZUWA BÓL?

Skóra jest smarowana kremem znieczulającym, a następnie podawane jest znieczulenie nasiękowe. W celu zminimalizowania nieprzyjemnych doznań w trakcie zabiegu, proponujemy pacjentowi sedację wziewną tj. gaz rozweselający.

PRZECIWWSKAZANIA

  • zaburzenia krzepnięcia krwi

ZALECENIA POZABIEGOWE

Miejscowa higiena rany pooperacyjnej. Po dwóch dniach pacjent może wrócić do codziennej aktywności. Po 7 dniach od zabiegu wskazana jest wizyta kontrolna. Po dwóch tygodniach następuje zupełne wygojenie miejsca operowanego. Po 4 tygodniach pacjent może podjąć aktywność seksualną.