Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Zostaw numer,
Zadzwonimy

Leczenie wodniaka jądra

Wodniak jądra polega na gromadzeniu się płynu pomiędzy osłonkami jądra, najczęściej występuje jednostronnie i bez dolegliwości bólowych. Podstawowym objawem występowania wodniaka jądra jest powiększenie worka mosznowego, co utrudnia poruszanie się pacjenta, prawidłowe współżycie seksualne i nieestetyczny wygląd męskich narządów płciowych. Przed każdym leczeniem chirurgicznym wodniaka jądra należy wykonać usg jąder w celu wykluczenia guza jądra!

SCHEMAT – CZYLI JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Proponowana przez nas metoda leczenia polega na punkcji wodniaka jądra w znieczuleniu miejscowym. Skóra jest smarowana kremem znieczulającym, a następnie podawane jest znieczulenie nasiękowe. W celu zminimalizowania nieprzyjemnych doznań w trakcie zabiegu, proponujemy pacjentowi sedację wziewną tj. gaz rozweselający.

Zabieg punkcji wodniaka jądra zalecany jest wszystkim mężczyznom, którzy chcą szybko wrócić do aktywności codziennej, z różnych powodów nie chcą lub nie mogą poddać się klasycznemu zabiegowi operacji, lub występują ku temu przeciwwskazania zdrowotne.

CZY PODCZAS ZABIEGU PACJENT ODCZUWA BÓL?

Skóra jest smarowana kremem znieczulającym, a następnie podawane jest znieczulenie nasiękowe. W celu zminimalizowania nieprzyjemnych doznań w trakcie zabiegu, proponujemy pacjentowi sedację wziewną tj. gaz rozweselający.

PRZECIWWSKAZANIA

  • zaburzenia krzepnięcia krwi.

ZALECENIA POZABIEGOWE

Miejscowa higiena rany pooperacyjnej. Pacjent może wrócić na drugi dzień do codziennej aktywności.