Skip to main content

LIPOLIZA INIEKCYJNA

 

WSKAZANIA

Zabieg lipolizy iniekcyjnej to świetne rozwiązanie dla osób z „normalną” wagą lub lekką nadwagą, którym pomaga pozbyć się miejsc otłuszczenia, jakich trudno lub nie sposób pozbyć się na drodze ćwiczeń fizycznych czy diety. Lipolizę wykonuje się zazwyczaj:

  • na brzuchu
  • wokół pach
  • na udach
  • nad kolanami
  • na brodzie i podbródku
  • na pośladkach

 

CHARAKTERYSTYKA ZABIEGU

Lipoliza iniekcyjna to nowoczesna metoda na bezoperacyjne, trwałe i skuteczne modelowanie sylwetki. To nieinwazyjne likwidowanie komórek tłuszczowych poprzez wprowadzenie w wybrane obszary ciała specjalnego preparatu, który rozpuszcza tłuszcze. W efekcie ulegają one rozkładowi w procesie przemiany materii i zostają wydalone z organizmu. Zabieg ten pozwala na bezoperacyjną, trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej.

MECHANIZM ZABIEGU, CZYLI JAK TO DZIAŁA

Zabieg jest bardzo nieskomplikowanym technicznie procesem, który polega jedynie na wstrzyknięciu w tkankę tłuszczową stosownego preparatu – mieszanki deoksycholatu, fosfatydylocholiny oraz np. krzemionki organicznej lub L-karnityny. Fosfatydylocholina PPC to lecytyna, która stanowi naturalny składnik ludzkiego organizmu. Stosowana jest w medycynie do redukcji lipidów we krwi oraz w leczeniu zatorów tłuszczowych. Fosfatydylocholina i deoksycholat powodują rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych, natomiast L-karnityna przyspiesza metabolizm tłuszczu.

SCHEMAT – CZYLI JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz w rozmowie z pacjentem zapyta o przebyte i ewentualne aktualne choroby czy uczulenia. Wszystko po to, by uniknąć przeprowadzenia zabiegu u osób, dla których lipoliza nie jest wskazana. Lekarz może nałożyć preparat znieczulający na miejsce, które będzie przez niego nakłuwane. Stosowane igły są tak cienkie, że nie wywołują praktycznie żadnego dyskomfortu u pacjentów.

Po dezynfekcji miejsca objętego terapią, lekarz rozpoczyna wstrzykiwanie preparatu. Do pełnej aktywności życiowej można wrócić natychmiast po zabiegu, który w zależności od miejsca i skali problemu, może być powtórzony do 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych. Często jednak wystarcza pojedyncza kuracja.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest idealnym dopełnieniem diety oraz masaży o charakterze drenażu, a zabiegi limfatyczne przeprowadzone po tej terapii pomagają wydalić niechciane komórki tłuszczowe.

CZY PODCZAS ZABIEGU PACJENT ODCZUWA BÓL I CZY WYSTĘPUJĄ SKUTKI UBOCZNE

Podczas zabiegu w punktach nakłucia pojawiają się zaczerwienienia i uczucie pieczenia. Objawy te szybko jednak ustępują. Po samym zabiegu może pojawić się obrzęk i przez jakiś czas utrzymywać zaczerwienienie. Czasem mamy do czynienia ze swędzeniem i drobnymi krwiakami. Jest to całkowicie typowe i normalne podczas rozpadu komórek tłuszczowych.

EFEKTY I TRWAŁOŚĆ ZABIEGU

Lipoliza iniekcyjna jest to skuteczna metoda, by na stałe  pozbyć się lokalnej tkanki tłuszczowej. Pacjent jednak musi kontrolować swoją wagę, ponieważ każdy nowy kilogram to kilogram czystego tłuszczu. W zależności od wyjściowej grubości fałdu tłuszczowego wykonuje się 2-5 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni. Po zabiegu przez kilka dni do kilku tygodni utrzymują się niewielkie obrzęki i zaczerwienienia.

PRZECIWWSKAZANIA

  • niektóre choroby skóry
  • nowotwory skóry czy innych narządów
  • stosowanie leków rozrzedzających krew
  • ciąża i karmienie piersią
  • znaczna otyłość
  • padaczka oraz choroby wątroby i nerek
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • osłabiony system odpornościowy (AIDS, HIV)
  • alergia na składniki preparatu

ZALECENIA POZABIEGOWE

Po zabiegu zaleca się spożywanie do 2 litrów płynów dziennie, a już kilka dni po zabiegu można uprawiać delikatne sporty i ćwiczenia, które wzmocnią efekty terapii. Zaleca się także stosowanie masaży, które wpływają pozytywnie na krążenie.