epilacja laserowa

Chcesz trwale pozbyć się wstydliwych włosków? Oto zabieg dla ciebie – epilacja Thunder!

Bikini i kąpiele w basenie, wyjazdy nad morze, a na co dzień przewiewne sukienki – pora przygotować ciało na letnie atrakcje. Jeśli jednak zamiast radości, sama myśl o odsłanianiu nieco większego obszaru ciała, napawa cię lękiem, pora udać się po wsparcie do specjalistów! Eksperci z naszej Kliniki są świadomi tego, jaki ogromny problem i ile negatywnych emocji może wywołać niechciane, trudne do usunięcia owłosienie – epilacja Thunder to jedno z najlepszych w tej sytuacji rozwiązań.

Gdy wstydu jest zbyt wiele

Nadmierne owłosienie uważane jest przede wszystkim za kobiecy problem, ponieważ w kulturze, w której żyjemy, męski zarost jest znacznie bardziej „oswojony”. Co nie zmienia faktu, że nadmiar owłosienia pojawiający się na niektórych męskich częściach ciała także może powodować dyskomfort. Co więcej, pojawiać się może także poczucie wstydu, lęk przed oceną i negatywne podejście do swojego ciała. Nagle nie masz ochoty na urlop nad jeziorem, czujesz niechęć na samą myśl o założeniu w upalny dzień krótkich spodenek, nie mówiąc już o stroju kąpielowym i wyjściu na plażę – jakże wiele dobrych emocji i wspomnień potrafimy przez coś takiego tracić! Należy jednak pamiętać, że owłosienie jest czymś naturalnym. Każdy je ma – chociaż owszem, u jednych jest ono mniej, u innych mocniej widoczne. Warto też zauważyć, że może być to objaw znacznie poważniejszego problemu, jak na przykład zaburzenia hormonalne u kobiet, związane chociażby z zespołem policystycznych jajników (PCOS). Nie róbmy więc, oceniającymi komentarzami na ten temat, krzywdy innym, ale nie róbmy jej też sobie! Nie musimy się bowiem męczyć z czymś, na co jest łatwe rozwiązanie, które pozwala szybko i skutecznie przynieść ulgę. Ulgę, bowiem często nie jest to tylko kwestia estetyki, ale też podrażnień, wrastających włosków, pieczenia i wyprysków – tak, włosy na ciele nie są błahym problemem i jak najbardziej możesz szukać wsparcia w tej kwestii!

Epilacja na miarę XXI wieku

Jednym z rozwiązań jest zabieg epilacji przeprowadzany laserem Thunder MT. Jest to innowacyjne podejście do redukcji włosków, które pozwala osiągnąć szybkie i niezwykle skuteczne rezultaty. Umożliwia to zintegrowanie dwóch laserów: aleksandrytowego oraz Nd:YAG, których to siły mogą teraz działać wspólnie. Skutkiem jest nie tylko destrukcja cebulki włosa, ale także zamknięcie naczyń mieszka włosowego. Dlaczego jest to takie istotne? Eksperci wskazują bowiem, że włos może zostać trwale zniszczony tylko podczas fazy wzrostu (anagenu). Stąd też promieniowaniu lasera poddawana jest melanina, czyli barwnik produkowany w mieszku włosowym, a to właśnie tam ma początek proces owego wzrostu. Podczas zabiegu niszczona jest także struktura włosa, co dopełnia efekt i o gładkość danego obszaru ciała możemy być już spokojni.

Dowiedz się więcej o epilacji Thunder MT

  • Zabieg jest niezwykle szybki! Jedna sesja trwa kilka-kilkanaście minut.
  • Rezultatem jest stałe usunięcie owłosienia – redukcję ilości włosków widać już po pierwszej sesji.
  • Polecane jest wykonanie 4-6 zabiegów – nie wszystkie partie włosów rosną równomiernie, dlatego też podczas jednego zabiegu nie jesteśmy w stanie zadziałać na każdą z nich.
  • Przerwa pomiędzy zabiegami powinna trwać około 4-8 tygodni, co zależy od obszaru poddanego epilacji.
  • Ewentualna bolesność jest ograniczona, ponieważ podczas zabiegu działa system chłodzący Qool-Air (jeżeli jesteś osobą wrażliwą na ból, może pojawić się dyskomfort).
  • Urządzenie sprawdza się przy usuwaniu nawet bardzo jasnego owłosienia, co dla wielu innych technologii jest problematyczne.
  • Epilację Thunder MT można przeprowadzić na: twarzy, ramionach, dłoniach, pachach, nogach, stopach, brzuchu, klatce piersiowej, obszarze bikini, pośladkach etc.
Pamiętaj, że jak przy każdym zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, tak i tutaj występują przeciwwskazania. Jest to m.in. świeża opalenizna oraz obecność samoopalacza. Staraj się więc unikać opalania przed oraz w trakcie poddawania się serii zabiegów. Jeśli też przyjmujesz leki światłouczulające, niestety nie możemy wykonać epilacji Thunder MT, ponieważ byłoby to dla ciebie niebezpieczne – a troska o twoje dobro jest naszą podstawą! Co nie oznacza oczywiście, że nie znajdziemy innego rozwiązania na problemy z włoskami. W końcu jesteśmy po to, aby zadbać o ciebie i twoje ciało w najlepszy z możliwych sposobów! Jeśli chcesz dowiedzieć się o zabiegu więcej lub poszukać innej formy usunięcia niechcianego owłosienia, umów się na konsultację w naszej Klinice Arte Derm – poczuj latem pełną swobodę!