Dermapen – efekty po jednym zabiegu

Wygładzona skóra bez widocznych zmarszczek i rozszerzonych porów – to efekty dermapenu, czyli urządzenia do mezoterapii mikroigłowej. Z jego pomocą pobudza się naturalne mechanizmu autonaprawy i biorewitalizacji, które sprawiają, że poprawia się zarówno  zewnętrzny wygląd skóry, jak również jej wewnętrzna struktura. Po mezoterapii dermapenem cera jest grubsza, gładsza, bardziej napięta i elastyczna, a efekty pojawiają się już po pierwszym zabiegu.

Dermapen – efekty mikronakłuwania

Dermapen służy do kontrolowanego mikronakłuwania skóry. To niewielkie urządzenie wyposażone w szesnaście pulsujących mikroigiełek o regulowanej długości oddziałuje na skórę właściwą, pobudzając ją do samoodnowy, aktywacji mechanizmów gojenia i biorewitalizacji. Ponieważ istotą zabiegu Dermapen jest “naprawianie przez uszkadzenie”, w trakcie mezoterapii musi pojawić się mikrokrwawienie. To niezbędny etap terapii. Bez niego nie rozpocząłby się proces autonaprawy, stymulowany przez płytkowe czynniki wzrostu, które pochodzą właśnie z krwi. Dzięki temu, że powstają mikroranki, a pochodzące z nich płytki krwi aktywują czynniki wzrostu, głęboko w skórze zachodzi wiele procesów skutkujących jej ozdrowieniem. Czynniki wzrostu:
  • przyspieszają proces proliferacji komórek,
  • stymulują komórki macierzyste i fibroblasty (komórki skóry właściwej),
  • przyspieszają produkcję nowego kolagenu i elastyny, kwasu hialuronowego oraz innych elementów macierzy międzykomórkowej,
  • poprawiają mikrokrążenie skóry.
To sprawia, że efektem Dermapenu jest poprawienie warstwy strukturalnej i funkcjonalnej skóry. Urządzeniem Dermapen można poprawić jej napięcie i elastyczność, spłycić zmarszczki, zniwelować blizny potrądzikowe i drobne przebarwienia, pozbyć się oznak zmęczenia, zredukować rozstępy i cellulit – jednym słowem uzdrowić i odmłodzić skórę, w każdym miejscu na ciele.

Dermapen – kiedy widać efekty zabiegu

Mezoterapia mikroigłowa nie jest zabiegiem “bankietowym” ani “lunchowym”. Na efekty Dermapenu trzeba chwilkę poczekać. Mikronakłuwanie wywołuje małą rewolucję o dość intensywnym przebiegu. Po zabiegu skóra jest bezboleśnie zaczerwieniona i lekko opuchnięta, możliwe jest także delikatne złuszczanie naskórka. Jednak nie trwa to długo. Regeneracja szybko postępuje i po dwóch, trzech dniach już widać poprawę. Ważne jest, aby okresie pozabiegowym stosować się do zaleceń: chronić skórę przed słońcem i zabezpieczać ją specjalnymi dermokosmetykami. Przy prawidłowym postępowaniu pełnią efektów Dermapenu można cieszyć się po upływie tygodnia – to niedługo, zważając na korzyści, jakie przynosi mikronakłuwanie.

Dermapen – efekty po jednym zabiegu

To prawda, że efekty Dermapenu pojawiają się już po jednym zabiegu. Nawet jednorazowe mikronakłuwanie sprawia, że skóra zaczyna się regenerować i rewitalizować, dzięki czemu wygląda ładniej, zdrowiej i młodziej. Trzeba jednak pamiętać, że każdy zabieg powinien być dobierany indywidualnie, w zależności od potrzeb skóry i oczekiwań pacjenta. Dlatego bardzo często jeden raz nie wystarcza. Chcąc skutecznie pokonać rozstępy, przebarwienia, blizny po trądziku czy oznaki starzenia, warto zrealizować cały plan terapeutyczny, który ustala się podczas pierwszej wizyty w Klinice. Ile zabiegów dermapen trzeba wykonać? Odpowiedź na to pytanie można poznać tylko w trakcie rozmowy z lekarzem, który oceni kondycję skóry i wybierze preparaty potrzebne do otrzymania wymarzonych efektów. Dermapen przeważnie stosuje się trzy, cztery razy u jednego pacjenta. Niekiedy mezoterapię mikroigłową łączy się z innymi zabiegami, na przykład osoczem bogatopłytkowym, peelingami chemicznymi, laseroterapią. Wszystko zależy od konkretnego przypadku. W każdym razie efekty Dermapenu są fantastyczne. Zresztą mezoterapia mikroigłowa jest jedną z najczęściej stosowanych metod anti-aging. To bezpieczna, mało inwazyjna metoda, która pozwala uzyskać naturalną poprawę, wynikającą z działania fizjologicznych mechanizmów naprawczych skóry. Za sprawą opatentowanej technologii pulsujących igieł, najnowszy DERMAPEN 4, który stosujemy w naszej klinice, jest bardziej efektywny i bezpieczniejszy dla pacjenta niż znane dotąd metody używane w zabiegach mikronakłuwania skóry. Jeśli chcesz poznać efekty Dermapenu na własnej skórze, umów się na zabieg w Klinice Arte Derm: telefonicznie 570 182 184 lub przez formularz kontaktowy: https://artederm.pl/kontakt/