zabiegi na roztepy - efekty

Dermapen kontra niechciane rozstępy, czyli jak przykra pamiątka po ciąży odchodzi w niepamięć

Nieestetyczne pasma na skórze, które mogą pokrywać znaczne partie ciała, stają się często zmorą kobiet już w okresie ciąży. Początkowo swędzące, czerwone, a nawet przybierające kolor fioletowy pręgi mogą pokrywać brzuch, uda, pośladki, ale również ramiona czy łydki. Jeśli nie zajmiemy się nimi stosunkowo wcześnie, pozostaną na długo wątpliwą ozdobą naszego ciała. Z czasem zbledną i przybiorą postać nieregularnych linii, które mogą towarzyszyć nam już do końca życia. Mogą, ale nie muszą. Same nie znikną na pewno, dlatego musimy pomóc swojej skórze w powrocie do stanu ,,sprzed”.

Rozstępy na zawsze czy na chwilę?

Oczywiście, najlepszą metodą jest niedopuszczenie do powstania rozstępów, co wiąże się z odpowiednią pielęgnacją skóry i traktowaniem jej ze szczególną troską, nie tylko w okresie ciąży, lecz także na co dzień. Czasem jednak, z różnych przyczyn, nie uda się zapobiec ich powstaniu, co może prowadzić do znacznego spadku naszej samooceny. Kobiety, które cierpią z powodu rozstępów, szukają skutecznych metod na ich usunięcie, od domowych sposobów, kosmetyków i preparatów różnego kalibru poczynając, po zabiegi oferowane przez gabinety i kliniki medycyny estetycznej. Różnorodność i bogactwo oferty może przyprawić o zawrót głowy, dlatego warto poświęcić chwilę na zorientowanie się, co może pomóc w walce z rozstępami.

Zabieg Dermapen, czyli pulsujące igły

Dermapen to zabieg, który ma za zadanie pobudzić skórę, ,,zmusić” ją do odnowy, regeneracji. Dzięki nakłuwaniu wskazanego obszaru ciała, w głąb skóry wprowadzane są substancje czynne, które stymulują produkcję kolagenu i elastyny. W oczywisty sposób poprawia to elastyczność, gęstość i sprężystość skóry. Dodatkowo, pobudzone zostają także procesy powstawania nowych naczyń krwionośnych, co w znacznym stopniu poprawia unaczynienie, a więc ukrwienie skóry. Co ważne, sam zabieg jest nieinwazyjny, całkowicie bezpieczny i skuteczny.

Nakłuwanie metodą na drugą młodość skóry

Urządzenie stosowane do wykonywania mikronakłuć charakteryzuje się niezwykłą precyzją. Głębokość nakłuć może być regulowana i dostosowana do miejsca, w którym przeprowadzany jest zabieg, a więc do grubości skóry. To pozwala na dobranie odpowiednich preparatów, którymi pokryte zostaną miejsca poddawane następnie nakłuwaniu. Aby kuracja przyniosła oczekiwane efekty, niezbędna jest także wiedza i doświadczenie osoby, która przeprowadza zabieg. W Klinice Medycyny Estetycznej i Dermatologii ARTE DERM stawiamy na satysfakcję i zadowolenie każdego pacjenta. Nasi specjaliści indywidualnie podchodzą do każdego problemu, wspierając pacjenta na każdym etapie, od konsultacji i porad, aż po opiekę po zabiegu. Już na wstępie informujemy pacjenta, że zabieg Dermapen jest krótki, bezbolesny (dzięki zastosowaniu preparatów znieczulających miejscowo) oraz pozbawiony skutków ubocznych. To, co może zaobserwować pacjent bezpośrednio po zabiegu, to zaczerwienienie skóry oraz odczuwalne pieczenie. Nawet w takiej sytuacji nie pozostawiamy pacjenta samemu sobie, stosując preparaty, które zmniejszają dolegliwości, a przez to znacznie poprawiają komfort podczas i po zabiegu.

Czas na efekty

Pierwsze efekty usuwania rozstępów można zauważyć krótko po zabiegu, ale spektakularna poprawa jakości skóry widoczna będzie po kilku tygodniach. Skóra jest w znacznie lepszej kondycji, co objawia się płytszymi, jaśniejszymi i dużo mniej widocznymi rozstępami. Powraca jędrność, sprężystość i większa elastyczność. W zależności od wcześniejszej kondycji naszego ciała, rozległości i wielkości rozstępów, lekarz może zalecić inną liczbę zabiegów przeprowadzanych w odpowiednich odstępach czasowych. Po zakończeniu całej zalecanej kuracji, przychodzi czas na radość z odzyskanego piękna. Radość, która może trwać długie lata.