Skip to main content

Ile kosztuje zabieg zamykania naczynek na twarzy?

Zabieg zamykania naczynek na twarzy wykonuje się z pomocą lasera. Wiązka laserowa, jaką on emituje, ma dwie długości, dzięki czemu można wyeliminować zarówno zmiany powierzchowne, jak i te znajdujące się w tkankach. Każde naczynko krwionośne jest poddawane działaniu wyższej temperatury, dzięki czemu dochodzi do jego zamknięcia. Jednocześnie w trakcie zabiegu urządzenia wykorzystywane do przeprowadzenia tej procedury schładzają obszar skóry, w który się ingeruje. Co warto wiedzieć o laserowym zamykaniu naczynek? Jakich efektów można się spodziewać? Z jakimi kosztami wiąże się ten zabieg?

Podstawowe informacje na temat zabiegu

Zabieg, jakim jest laserowe zamykanie naczynek, trwa przeważnie kilkanaście minut. Nie jest to procedura skomplikowana, jednak wymaga pewnego przygotowania. Przede wszystkim pacjent powinien dokonać depilacji w miejscu, które ma zostać poddane oddziaływaniu wiązki laserowej. Istotne jest także zaprzestanie opalania, korzystania z solarium i samoopalaczy. Nie powinno się też przez minimum miesiąc przed zabiegiem stosować kremów z retinolem. Natomiast w dniu zabiegu pacjent powinien być zdrowy, a obszar zabiegowy nie może być w fazie aktywnej infekcji, zapalenia, uszkodzenia itd. Nie należy ponadto pić alkoholu w dniu laserowego zamykania naczynek.

Odczucia pacjentów podczas zabiegu

Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Jest to zależne od tego, jak duży obszar skóry poddawany jest tej procedurze. Samo naświetlanie przebiega bardzo precyzyjnie wyłącznie na obszarze, który wymaga interwencji i usunięcia nieestetycznych zmian naczyniowych. Pacjenci, którzy decydują się na taką formę usuwania naczynek, mogą w trakcie odczuwać szczypanie lub drobne ukłucia. Jest to spowodowane wiązką lasera, która oddziałuje na zmiany skórne na jej powierzchni lub w tkankach. Efekt podgrzania może wprowadzać w dyskomfort, dlatego system chłodzący zmniejsza tego typu doznania podczas zabiegu. Chłodzenie skóry sprzyja również sprawniejszej rekonwalescencji i zmniejsza możliwość wystąpienia skutków ubocznych, takich jak np. poparzenia. Przy zabiegu laserowego usuwania naczynek można skorzystać również z opcji jego wykonania w sedacji wziewnej. Jest to rozwiązanie dla osób bardzo wrażliwych na jakiekolwiek doznania bólowe i stres.

Jaka jest cena zabiegu laserowego usuwania naczynek na twarzy?

Koszty, jak i określenie konkretnego obszaru zabiegowego są omawiane z lekarzem podczas konsultacji. Musi on upewnić się, iż nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Pacjent z kolei informuje, które zmiany naczyniowe chciałby usunąć i ustala szczegóły wraz z lekarzem. Koszty są zatem często kwestią indywidualną, jednak można oszacować przykładowe wydatki, na jakie należy przygotować się w konkretnych okolicznościach. Jednym z problemów są pojedyncze naczynko-pajączki. Usunięcie jednej takiej zmiany to koszt około 300 złotych. W przypadku naświetlania całej twarzy z problemem widocznych naczynek należy liczyć się z wydatkiem rzędu 900 złotych. Jeżeli zmiany dotykają wyłącznie policzków, zabieg będzie kosztował około 700 złotych. Sam nos to natomiast 450 złotych. Zdarza się, że naczynka uwidaczniają się na skórze szyi. Również w tym miejscu można zastosować laser, by się ich pozbyć. Taki zabieg kosztuje 700 złotych. Interesującą opcją jest natomiast skorzystanie z kompleksowego usuwania naczynek na twarzy, szyi i dekolcie. Taki pakiet to wydatek w wysokości około 2000 złotych.

Efekty i powtarzalność zabiegu

Już po pierwszym zabiegu można zaobserwować zmniejszoną widoczność zmian naczyniowych. Zdarza się jednak, iż od poziomu zaawansowania, głębokości i wielkości tychże zmian zależy, czy istnieje konieczność powtórzenia zabiegu dwu-, trzy-, czterokrotnie. Sam efekt jest trwały, jednak pacjenci muszą pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry, by nie doprowadzić do ponownego pękania naczynek. Ilość zabiegów jest ustalana indywidualnie z lekarzem. Jeżeli chcesz wykonać laserowe zamykanie naczynek na twarzy i interesują Cię związane z tym koszty, omów szczegóły na konsultacji w Klinice Arte Derm w Warszawie.