nici liftingujace warszawa

Jak pozbyć się obwisłej skóry na ramionach?

Obecny postęp technologiczny, jak i rozwój w zakresie medycyny estetycznej sprawił, że istnieją możliwości radzenia sobie z obwisłą skórą na ramionach bez konieczności stosowania skalpela. Jedną z takich metod jest zastosowanie nici liftingujących. Wykorzystuje się ich właściwości nie tylko przy liftingu nieestetycznie wyglądającej skóry ramion. Na czym polega ten zabieg? Jakie są wskazania do jego wykonania i jakich efektów można się spodziewać po przystąpieniu do tej procedury?

Kto decyduje się na zabieg nićmi liftingującymi?

Zabieg, podczas którego wykorzystuje się nici liftingujące, można zastosować w przypadku osób z wiotką skórą ramion. Wraz z wiekiem skóra traci na jędrności, czego przyczyną jest zmniejszona ilość włókien kolagenowych, czy np. zmniejszona aktywność fizyczna. Warto jednak dodać, iż na tę procedurę decydują się osoby już po trzydziestym roku życia, które chcą osiągnąć efekt odmłodzenia i poradzić sobie z wiotkością skóry jeszcze zanim postępujące zmiany staną się bardzo widoczne i uciążliwe. Można jednak śmiało powiedzieć, iż ten zabieg będzie odpowiedni zarówno dla pacjentów młodszych, jak i tych po sześćdziesiątce. Jeśli nie ma przeciwwskazań, wtedy wiek nie stanowi przeszkody do wykonania zabiegu. Na lifting decydują się również osoby, które w stosunkowo krótkim czasie schudły, a utrata masy ciała była znaczna. W takich okolicznościach skóra nie wraca do swojej pierwotnej formy. Na zabieg zgłaszają się ponadto pacjenci po dużej utracie masy mięśniowej.

Czym jest zabieg z zastosowaniem nici liftingujących na wiotką skórę ramion?

Do przeprowadzenia tego zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe w postaci kremu, jak i znieczulenie śródskórne. Następnie pod skórę wprowadzana jest specjalna igła lub kaniula. Wewnątrz znajduje się nić liftingująca. Wraz z przemieszczaniem igły lub kaniuli nić pozostaje na miejscu, dzięki czemu tkanki i skóra ulega uniesieniu. Jednocześnie miejscowe podrażnienie tkanek przyczynia się do zwiększonej produkcji włókien kolagenowych, które stanowią istotny element struktury skóry. Nici służą zatem zmianom kształtu w sposób przeciwdziałający opadaniu wiotkiej skóry.

Efekty zabiegu

Efekt napięcia jest widoczny od razu po zakończeniu zabiegu. Trzeba jednak poczekać na finalny rezultat przez około sześć tygodni. Jest to czas potrzebny na zregenerowanie tkanek. Po dwóch / trzech miesiącach napięcie skóry ulega jeszcze większej poprawie z powodu nowego kolagenu, który w wyniku podrażnienia zaczął być intensywniej produkowany przez skórę.

Rekonwalescencja i postępowanie po zabiegu

Po zabiegu, który trwa od 30 do 60 minut, pacjent może udać się do domu. W czasie rekonwalescencji zaleca się rezygnację z masażu tkanek, by nie doprowadzić do ich przemieszczenia i umożliwić im ustabilizowanie się w miejscu iniekcji ustalonym przez lekarza. Należy również ograniczyć opalanie, korzystanie z solarium i sauny. Pacjent może jednak powrócić do pracy i swojej codziennej rutyny.

Kiedy należy powtórzyć zabieg?

Zabieg z zastosowaniem nici liftingujących jest wskazany nie tylko na drobne, ale i większe zmiany w zakresie wiotkiej skóry. Dlatego też rekomenduje się go jako metodę odmłodzenia wyglądu ramion, poprawy jędrności i elastyczności opadających fałd skórnych w tym obszarze. Należy mieć na uwadze, iż jest to procedura, która może wymagać powtórzenia po około dwóch latach od wykonania zabiegu. Przez ten czas może bowiem dojść do wchłonięcia nici i pacjenci mogą zdecydować się na nie ponownie. Zaletą zastosowania nici liftingujących jest stosunkowo szybko osiągalny efekt wizualny, jak i postępowa poprawa jakości napięcia i sprężystości tkanek w okolicy ramion. Ewentualne zasinienia i obrzęki znikają zazwyczaj w ciągu kilku dni po przeprowadzeniu zabiegu. Długotrwałe utrzymywanie się efektów i brak konieczności chirurgicznej ingerencji również świadczy o potencjale, jaki tkwi w omawianej procedurze. Jeżeli borykasz się z obwisłą skórą ramion, możesz omówić tę kwestię na konsultacji w Klinice Arte Derm w Warszawie.