zabiegi regenerujące

Jak odmłodzić i odbudować skórę? Szybko, bezpiecznie i skutecznie – DERMAPEN

Spoglądając w lustro, widzisz kolejną zmarszczkę? A może czujesz, że skóra nie ma już tej jędrności, co kiedyś? Specjaliści z naszej kliniki wiedzą, że nie jest to tylko kwestia estetyczna. To ważny aspekt, który przede wszystkim silnie wpływa na samoocenę, a co za tym idzie, radość z codzienności. Na szczęście mają też na to skuteczne sposoby – technologia DERMAPEN pobudzi skórę do naturalnej regeneracji. Zmarszczki, zwiotczała, mniej elastyczna skóra, blizny potrądzikowe, pooperacyjne czy też innego rodzaju przebarwienia potrafią niestety dodać nam co najmniej kilka lat. Wraz z upływem czasu staje się to coraz bardziej widoczne, bo produkcja kolagenu spada. Zatrzymuje się także wytwarzanie elastyny – czy wiesz, że jej produkcja kończy się w okolicach 25. urodzin? Ma to ogromny wpływ na jakość skóry, ponieważ kolagen jest białkiem odpowiadającym właśnie m.in. za jej jędrność i gładkość. Podobnie działa także elastyna, która również jest elementem tkanki łącznej.  Mając jednak świadomość zachodzących w skórze procesów, odpowiednimi środkami możemy je zatrzymać lub przynajmniej opóźnić. W pewnym sensie możemy też cofnąć, czego przykładem jest chociażby redukcja blizn, które niejednokrotnie towarzyszą nam przez lata – pora to zmienić.

Medycyna estetyczna vs. upływający czas

Jak może pomóc w tym zabieg DERMAPEN? Po pierwsze, to technologia pobudzająca naturalne zdolności skóry, co powoduje, że równie naturalny jest też otrzymywany rezultat – nie trzeba bać się efektu „maski”. Po drugie, to zabieg bezpieczny, co zapewnia niezwykła precyzja wykorzystywanej technologii, ale też nasi specjaliści, którzy nieustannie podwyższają swoje kompetencje w tym zakresie. Po trzecie i prawdopodobnie najważniejsze, to skuteczny zabieg, którego pierwsze efekty widać już po jednej sesji. Technologia urządzenia DERMAPEN opiera się na działaniu pulsujących igieł. Podczas zabiegu odbywa się tzw. frakcjonowanie mikroigłowe, co oznacza nakłuwanie skóry, czego skutkiem jest stymulowanie jej do odbudowy. Co istotne, głębokość nakłuwania podlega pełnej kontroli i jest dostosowywana do obszaru, na którym wykonuje się zabieg oraz indywidualnych potrzeb pacjenta (od 0,05 mm do 2,5 mm).

Co warto wiedzieć o zabiegu DERMAPEN?

  • Czas jego trwania to około 30-45 minut.
  • U niektórych pacjentów efekty widoczne są już po pierwszej sesji, ale jako że urządzenie oddziałuje na naturalne procesy, muszą mieć czas do wypracowania odpowiednich rezultatów. Efekt, wraz z odbudową kolagenu, będzie więc narastał.
  • Polecane jest wykonanie 3-4 zabiegów.
  • Zabieg jest bezpieczny i przeprowadzany sprzętem najwyższej jakości – igły są wymienne oraz sterylne.
  • Ból podczas zabiegu ograniczony jest do minimum, stosuje się w tym celu znieczulający krem.
  • Rekonwalescencja skóry po zabiegu nie jest uciążliwa, może być przez kilka dni zaczerwieniona i ulegać złuszczaniu. Po około tygodniu powinna już osiągnąć swój normalny stan.
  • Zabieg można stosować na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach, brzuchu, udach, pośladkach.
  • Co ważne, terapia pomaga także w problemach związanych z włosami: redukuje łysienie i wypadanie włosów, wzmacnia cebulki włosów.
  • Ciekawostka – skąd taka nazwa? PEN – ang. długopis – oddaje wygląd urządzenia. Dzięki tego typu budowie urządzenie może być stosowane pod różnym kątem, co znacznie ułatwia specjaliście pracę nawet na trudno dostępnych obszarach.

Twoje dobro na pierwszym planie

Warto jednak pamiętać, że jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, ma także swoje przeciwwskazania. Jako że troska o zdrowie pacjentów jest dla nas najważniejsza, nie wykonujemy terapii urządzeniem DERMAPEN m.in. u kobiet w ciąży oraz w okresie laktacji, osób mających chorobę nowotworową, cukrzycę, aktywną opryszczkę, trądzik czy też zaburzenia krzepliwości krwi. Oczywiście nie oznacza to, że nie możemy pomóc w inny sposób, dlatego też warto każdą wątpliwość skonsultować z naszym specjalistą – wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie. Niewątpliwie jednak zabieg DERMAPEN jest jedną z polecanych przez nas form troski o skórę – chcesz dowiedzieć się więcej? Umów się na konsultację w naszej Klinice Arte Derm!