Jak skutecznie usunąć wąsik kobiecy?

Pod wpływem pewnych czynników delikatny meszek nad górną wargą może przemienić się w nieatrakcyjny wąsik kobiecy. Najczęściej to efekt zmian hormonalnych i predyspozycji genetycznych. Kiedy ciemne, gęste owłosienie w obrębie twarzy staje się uciążliwym i krępującym defektem, trzeba się go pozbyć. Najlepszym sposobem jest epilacja laserowa Thunder MT!

Pęseta, pasta cukrowa, wosk – domowe sposoby na pozbycie się wąsika

Jest wiele domowych sposobów na to, aby pozbyć się wąsika. Niestety, żaden z nich nie jest komfortowy ani wystarczająco skuteczny. Usuwanie wąsika pęsetą wymaga precyzji i czasu. Aby uzyskać pożądany efekt, trzeba się trochę napracować, a przy tym także pocierpieć – wyrywanie pojedynczych włosków z tak wrażliwego obszaru twarzy, jak okolice ust, wywołuje nieprzyjemne odczucia, dla niektórych zupełnie nie do zniesiania. A ponieważ efekty utrzymują się zaledwie kilkanaście dni, ten sposób domowej depilacji należy regularnie powtarzać. Poza tym posiłkowanie się pęsetą wymaga trochę wprawy i odpowiedniego oświetlenia. Bez tego łatwo pominąć jaśniejsze włoski, a niedokładnie wykonany zabieg przynosi mało estetyczny rezultat. Podobnie jest z tzw. cukrowaniem wąsika. Ten z pozoru prosty sposób w praktyce okazuje się prawdziwym wyzwaniem. Trudność może sprawić prawidłowe nałożenie rozgrzanych porcji pasty cukrowej na skórę. Nieumiejętne cukrowanie nie przyniesie nic poza bólem. Choć domowe sposoby usuwania wąsika są dość popularne, dermatolodzy odradzają ich samodzielnego wykonywania. Przy cukrowaniu łatwo o uszkodzenie naskórka, a woskowanie niesie ryzyko poparzenia skóry. Dlatego, jeśli z nich korzystać, to tylko pod okiem doświadczonej kosmetyczki. Trzeba jednak wiedzieć, że przeciwwskazaniem do takich zabiegów są wrastające włoski i zapalenie mieszków włosowych. Nie powinno się też usuwać wąsika na świeżo opalonej ani zranionej skórze. Decydując się na taki rodzaj epilacji, trzeba mieć świadomość, że woskowanie, nawet w salonie, przynosi krótkotrwały efekt i jest prawie tak samo bolesne, jak to wykonywane w domu. Znacznie lepsze rozwiązanie to epilacja laserowa – epilacja Thunder MT. Nowoczesne zabiegi laserowe usuwają owłosienie komfortowo i dokładnie. Zapewniają świetne efekty, które utrzymują się przez bardzo długi czas.

Epilacja laserowa Thunder MT – najskuteczniejszy sposób na kobiecy wąsik

Ze wszystkich metod, jak usunąć wąsik w domu, zdecydowana większość jest rozczarowująca. Można męczyć się, wyrywając włoski pęsetą, można, zagryzając z bólu zęby, zrywać plastry wosku znad górnej wargi, tylko po co, skoro znacznie lepszym rozwiązaniem jest laserowe usuwanie owłosienia. Epilacja to obecnie najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób na pozbycie się zbędnych włosków. Z pomocą lasera Thunder MT usuwa się gęsty wąsik i nadmierne owłosienie związane z hirsutyzmem, jak również jasne i bardzo jasne włoski. Urządzenie posiada innowacyjny system chłodzący Qool-Air, który jest zintegrowany z głowicą. To sprawia, że zabieg przebiega praktycznie bezboleśnie. Choć trwa zaledwie kilkanaście minut, każdy ,,strzał” lasera jest wyjątkowo precyzyjny. Oddziałuje na wszystkie włoski w fazie wzrostu (anagenu), co wyraźnie przekłada się na efekty. Zdecydowaną poprawę widać już po pierwszej sesji, jednak aby uzyskać idealnie gładką skórę, trzeba poddać działaniu epilacji wszystkie włoski, także te, które dopiero zaczną aktywnie rosnąć. To sprawia, że epilację laserową powtarza się 4-6 razy. Warto, bo efekty są bardzo zadowalające.

Czego można się spodziewać po laserowym usuwaniu wąsika?

  • Szybka poprawa,
  • długotrwały efekt,
  • dokładna epilacja,
  • brak podrażnień czy uszkodzenia skóry,
  • pokonanie takich problemów, jak wrastające włoski i nawracające zapalenie mieszków włosowych.

Ile kosztuje epilacja laserowa twarzy?

Jedna sesja laserowego usuwania wąsika to koszt 200-300 zł. To bardzo przystępna cena, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę długofalowy efekt epilacji. Trwałe usunięcie owłosienia oznacza pozbycie się kompleksów oraz zaoszczędzenie czasu w łazience na próbach mozolnego wyrywania włosków pęsetą i ukrywania ich pod warstwą pudru (co często przynosi rezultat odwrotny do zamierzonego). Jeśli włoski na twarzy wywołują dyskomfort albo są powodem do wstydu, warto skutecznie się ich pozbyć, inwestując w epilację laserową. Tym bardziej, że teraz w Klinice Arte Derm na zabiegi laserowe Thunder MT obowiązuje promocja. Aktualne ceny epilacji laserowej przedstawiamy na stronie: https://artederm.pl/cennik/ Zapraszamy!