plastyka nosa warszawa

Korekta nosa nićmi APTOS – wskazania, opis zabiegu, efekty

Korekcja nosa nićmi Aptos to zabieg z zakresu małej chirurgii. Pozwala zawęzić skrzydełka nosa, wymodelować jego koniuszek, a nawet usunąć nieestetyczny garb. Jakie możliwości dają nici APTOS? I jak wygląda korekcja nosa z ich zastosowaniem? Przeczytaj!

Korekta nosa nićmi Aptos – wskazania

Korekcja nosa nićmi Aptos to rozwiązanie dla pełnoletnich kobiet i mężczyzn. Głównym wskazaniem do wykonania zabiegu jest niezadowolenie z kształtu własnego nosa. Z pomocą nici APTOS można wyrównać linię grzbietu, zawęzić skrzydełka nosa, wymodelować jego czubek. Zabieg pozwala też optycznie skrócić lub wydłużyć nos w zależności od indywidualnych oczekiwań pacjentów. Korekcja nićmi APTOS odbywa się w sposób bezoperacyjny jest więc odpowiednia dla wszystkich, którzy wolą uniknąć hospitalizacji bądź z przyczyn zdrowotnych nie mogą wykonać tradycyjnej operacji plastycznej nosa. Korekcja nosa nićmi pozwala:
  • poprawić kształt nosa,
  • wyrównać asymetrię,
  • zwęzić skrzydełka nosa,
  • wymodelować garb,
  • wymodelować czubek.

Korekta nosa nićmi Aptos – opis zabiegu

Korekta nosa nićmi Aptos składa się z trzech kroków:
  1. Wizyta kwalifikacyjna
  2. Zabieg
  3. Wizyta kontrolna
Pierwszym krokiem jest kwalifikacja. To nieodzowna część korekcji, podczas której lekarz poznaje problem i oczekiwania pacjenta, proponuje możliwe rozwiązania i wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Jest ich niewiele, to przede wszystkim poważne choroby, zaburzenia krzepnięcia krwi, nieuregulowane nadciśnienie, cukrzyca, aktywne dermatozy. Zabieg z nićmi jest mało inwazyjny dlatego prawie każdy, kto cieszy się dość dobrym zdrowiem może z niego skorzystać. Po wizycie kwalifikacyjnej odbywa się zabieg. Pacjent zgłasza się w wyznaczonym dniu do kliniki. Najpierw proszony jest do recepcji, aby dopełnić wszelkich formalności, a następnie do gabinetu zabiegowego, gdzie będzie odbywać się korekcja. Zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym, podawanym w postaci zastrzyku. Po odpowiednim przygotowaniu rozpoczyna się część chirurgiczna. Lekarz wprowadza przez czubek nosa specjalną igłę, przez którą wprowadza nici. Manewrując nimi zahacza je w odpowiedni sposób w tkankach, aby uzyskać oczekiwaną poprawę. Na koniec w miejscu wkłucia zakłada się niewielki opatrunek, który trzeba nosić przez kilka dni. Lekarz instruuje pacjenta odnośnie do dalszego postępowania, po czym można wyjść do domu. W dniu zabiegu trzeba spędzić w klinice od 1 do 2 godzin. Rekonwalescencja po korekcji nosa nićmi trwa około trzy dni, przebiega w sposób komfortowy, najczęściej bez bólu i żadnych uciążliwych dolegliwości. Po około dwóch tygodniach od wykonania zabiegu pacjent przychodzi na wizytę kontrolną. W tym czasie lekarz ocenia efekty korekcji nosa nićmi i w razie potrzeby poprawia zabieg lub wydaje potrzebne zalecenia. Pełny rezultat uwidacznia się po upływie 2-3 tygodni, w zależności od rodzaju zastosowanej korekcji.

Korekta nosa nićmi APTOS – efekty

Do zabiegu stosuje się albo nici rozpuszczalne, które przynoszą czasowy efekt, albo nici nierozpuszczalne, które zapewniają trwałą poprawę.
  • W tym pierwszym przypadku efekty korekcji nosa nićmi mają charakter odwracalny i utrzymują się przez około 1,5 roku. Przez ten czas nici samoistnie zanikają.
  • W drugim przypadku, nici chirurgiczne pełnią funkcję rusztowania i gwarantują stały efekt, jak po klasycznej operacji plastycznej nosa.
Oczekiwaną zmianę widać po upływie kilka tygodni po zabiegu, kiedy minie wstępy efekt hiperkorekcji. Od razu po zabiegu nos może wydawać się nadmiernie skorygowany, jednak to celowe i pozwala uzyskać pożądany ostateczny wynik. Ważne, aby w okresie pozabiegowym zdać się na cierpliwość. Korekcję nosa nićmi Aptos w Klinice Arte Derm wykonuje doświadczona dr Stella Korycińska, ekspert od małej chirurgii i zabiegów APTOS. Zapraszamy na wizytę kwalifikacyjną! Zapisy pod nr tel.: 570 182 184 lub za pośrednictwem naszej strony: https://artederm.pl/kontakt/