zabiegi regenerujace

Medycyna regeneracyjna – przełom w poprawianiu urody

Medycyna estetyczna bardzo często kojarzy się z inwazyjnymi zabiegami, w których do ciała pacjenta wprowadzane są sztuczne wypełniacze czy implanty. Nie każdy jest skłonny się na to zdecydować, jednak każdy chce pozostać piękny i młody na długie lata. Dlatego specjaliści znaleźli na to doskonałe rozwiązanie. Poznaj zdobycze medycyny regeneracyjnej!

Czym jest medycyna regeneracyjna?

Medycyna regeneracyjna to nic innego, jak zabiegi wykonywane w celu odbudowy tkanek z wykorzystanie naturalnych substancji pozyskanych z ciała pacjenta. Najczęściej jest to krew bądź tłuszcz, zawsze jednak powinny zawierać komórki macierzyste, pełniące kluczową rolę w procesie regeneracji. Te pierwotne, niewyspecjalizowane komórki organizmu ludzkiego, szeroko znane są przede wszystkim z możliwości wsparcia leczenia poważnych chorób, w tym niektórych typów białaczki czy innych nowotworów. Coraz częściej stosuje się je również w nowoczesnej ortopedii. Komórki macierzyste w medycynie estetycznej pozwalają osiągnąć między innymi:
  • efekt naturalnego liftingu, zarówno twarzy (taką procedurę nazywa się niekiedy wampirzym liftingiem), jak i innych partii ciała,
  • regenerację blizn, np. zanikowych po przebytej chorobie lub urazie,
  • odświeżenie skóry i wyraźną poprawę jej kolorytu,
  • powstrzymanie, a niekiedy nawet odwrócenie procesu łysienia,
  • znacznie szybsze zagojenie się miejsca pozabiegowego czy pooperacyjnego,
  • lepsze przyjęcie przez organizm przeszczepionych tkanek.
To wszystko sprawia, że medycyna regeneracyjna staje się prawdziwym hitem. W ArteDerm proponujemy aż trzy różne rodzaje tego typu zabiegów.

Lifting osoczem bogatopłytkowym Arthrex® ACP

Arthrex® ACP to zabieg medycyny regeneracyjnej stworzony przede wszystkim dla osób chcących poprawić kondycję skóry, pozbyć się blizn lub wygrać walkę z łysieniem. Dzięki specjalnie zaprojektowanej strzykawce możliwe jest uzyskanie w pełni naturalnego preparatu osocza bogatopłytkowego, bez mogących wywoływać dyskomfort sztucznych dodatków. Co więcej, Arthrex® ACP zapewnia aż 250% wyższe stężenie czynników wzrostu niż w przypadku innych preparatów tego typu. Sam zabieg polega na pobraniu krwi pacjenta, najczęściej z żyły odłokciowej, a następnie odwirowaniu jej w specjalnym urządzeniu w celu uzyskania czystego osocza. Tak pozyskany preparat jest wstrzykiwany w miejsce zabiegowe. To w pełni bezpieczna, a przy tym niemal bezbolesna procedura medycyny regeneracyjnej, pacjent odczuwa jedynie ukłucia. Całość trwa zaledwie od 30-45 minut, a efekty widoczne są już po kilku dniach.

Lipotransfer – modelowanie sylwetki, lifting i usuwanie blizn

W klinice ArteDerm oferujemy również zabiegi lipotransferu z użyciem rozpuszczonych w przeszczepianej tkance tłuszczowej komórek macierzystych. Pierwszy z nich, Lipotransfer Micro, zalecany jest przede wszystkim dla poprawy jakości skóry twarzy, w tym odmłodzenia, wypełnienia jej owalu, a także usunięcia blizn, zwłaszcza tych zanikowych. Dodatkowo zaleca się go w przypadku, gdy chcemy zwiększyć przyswajalność przeszczepionego tłuszczu w miejscu implantacji. Tkanka pobierana jest tu za pomocą cienkiej kaniuli, a następnie oczyszczana i starannie wstrzykiwana w miejsce zabiegowe. Drugi z zabiegów medycyny regeneracyjnej, Nanolipotransfer, zalecany jest w przypadku utraty jędrności skóry oraz innych oznak jej starzenia, utraty włosów lub zaburzeń ich wzrostu, a także widocznych blizn. Zastosowany tu system ACA pozwala uzyskać substancję zawierającą najwyższe stężenie czynników wzrostu dostępne w medycynie, a przy tym uniknąć dodawania sztucznych substancji. Uzyskany preparat jest w pełni naturalny, a procedura niemal bezbolesna. Co więcej, zabieg nie tylko stymuluje procesy regeneracyjne tkanek, lecz także poprawia ich ukrwienie, a nawet spowalnia procesy starzenia. Medycyna regeneracyjna staje się coraz popularniejsza wśród osób potrzebujących poprawy wyglądu. Nic dziwnego, ma wiele zalet, których nie mogą zaoferować inne typy zabiegów. Sądzisz, że to wybór dla Ciebie? Umów się na wizytę w naszej klinice!