zabieg na twarz - forum

Mezoterapia igłowa – sposób na szybką regenerację zmęczonej skóry

Zastanawialiście się kiedyś, jak szybko i skutecznie odświeżyć swoją skórę? Jak ją zregenerować?  Istnieje wiele metod, sposobów, preparatów, a medycyna estetyczna wciąż podsuwa nowe pomysły i metody. Naprawdę mamy w czym wybierać.  Dlatego zalecana jest konsultacja z ekspertem, który nie tylko ,,oszacuje” nasze problemy, lecz także pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie. Stawiamy na profesjonalizm i zaangażowanie, najlepszy sprzęt i najwyższej jakości preparaty. W naszej klinice zawsze na pierwszym miejscu znajduje się pacjent i jego oczekiwania. Pomagamy dopasować zabieg do indywidualnych wymagań, kondycji i potrzeb. Jednym z ciekawych sposobów, wspomagających nas w dbaniu o stan naszej skóry, jest mezoterapia igłowa.

Kiedy i u kogo sprawdzi się mezoterapia igłowa?

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą przeciwdziałać upływowi czasu, ale także dla wszystkich tych, które już zaobserwowały u siebie niepokojące oznaki, jak zmarszczki, utrata jędrności i sprężystości skóry, rozstępy czy cellulit, a nawet utrata włosów. Zabiegi prowadzą do intensywnego nawilżenia skóry, dostarczeniu składników odżywczych, wspomagają mikrokrążenie, stymulują komórki do produkcji kolagenu. Po serii zabiegów otrzymujemy efekt pogrubienia skóry i naskórka, rozjaśnienia, redukcji przebarwień, zasinień pod oczami. Biorąc pod uwagę szerokie spektrum działania mezoterapii igłowej, polecana jest głównie pacjentom ze zmęczoną, pozbawioną napięcia i wiotkości skórą, borykającym się z uszkodzeniami posłonecznymi, przebarwieniami, bliznami potrądzikowymi czy drobnymi zmarszczkami. Zabieg możemy stosować na skórze twarzy, powiekach, szyi, dekolcie, a także wszędzie tam, gdzie skóra utraciła swoją dotychczasową jędrność. Możemy go przeprowadzać na każdym rodzaju skóry, przez cały rok, nie wymaga także żadnych specjalnych przygotowań. O czym należy pamiętać? Nie wszyscy mogą poddać się mezoterapii igłowej. Z zabiegu należy zrezygnować w okresie ciąży i laktacji, cierpiąc na nowotwory i choroby autoimmunologiczne, cukrzycę, infekcje skóry, a także w razie uczulenia na składniki preparatu.

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to iniekcja za pomocą strzykawki z cienką igłą lub specjalnego pistoletu. W ten sposób w głąb skóry podawane są odpowiednie preparaty: kwas hialuronowy, mikroelementy, witaminy, substancje odżywcze (aminokwasy, peptydy biomimetyczne). Składniki odżywcze są bezpośrednio podawane w głąb skóry, wstrzykiwane w miejsca, które tego najbardziej potrzebują. Ominięcie naskórka powoduje, że podane substancje działają znacznie szybciej, a liczne nakłucia wykonane podczas zabiegu sprawiają, że na skórze dochodzi do samoregeneracji. Po zabiegu mogą wystąpić jedynie drobne zasinienia lub krwiaki, które bardzo szybko znikają. Potem można już tylko cieszyć się wspaniałym efektem. Chcesz skorzystać z mezoterapii igłowej? Może masz wątpliwości, wahasz się, nie wiesz, czy zabieg jest dla ciebie? Dowiedz się więcej na stronie mezoterapia igłowa – klinika Arte Derm.