Milowy krok w stronę gładkiego ciała – odłóż maszynkę i wybierz epilację laserową Thunder!

Piękno skóry to nie tylko jędrność i zdrowy odcień, lecz także cudowna gładkość. Jednak w spełnieniu tego ostatniego warunku, bardzo często przeszkadzają odrastające włoski czy podrażnienia po depilacji. Zapomnij o nich raz na zawsze dzięki epilacji laserowej Thunder!

Depilacja a epilacja – dlaczego warto wybrać drugą opcję?

Depilacja w dalszym ciągu jest najpopularniejszą metodą usuwania zbędnego owłosienia. Do jej zalet należą między innymi niska cena oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu w domu. Jej poszczególne metody mają też jednak wiele wad, a największą z nich jest nietrwałość efektów. Epilacja, przeprowadzana za pomocą lasera lub światła IPL, jest pod tym względem znacznie skuteczniejsza, bo usunięte za jej pomocą owłosienie znika na stałe.

Czasem można spotkać się też ze stwierdzeniem, że w przypadku epilacji opinie bywają podzielone. Wszystko ze względu na to, że urządzenia starszych generacji nie zawsze były odpowiednie do danego typu włosów czy karnacji. Aby poradzić sobie z tym problemem, powstała epilacja laserowa Thunder.

Co to jest epilacja laserowa i co wyróżnia zabieg Thunder?

Sama metoda epilacji laserowej polega na kierowaniu wiązki o jednolitej długości na cebulki włosów, które w ten sposób są niszczone. Laser odnajduje mieszki dzięki obecnej w nich melaninie, dlatego właśnie większośc tego typu urządzeń najlepiej działa w przypadku ciemniejszego owłosienia przy jasnej skórze. Takie połączenie wcale jednak nie jest całkowitą normą. Dlatego też zaszła potrzeba skonstruowania urządzenia, które poradzi sobie z każdym typem owłosienia. Tak właśnie powstał laser Thunder.

Epilacja laserowa Thunder opiera się na zastosowaniu dwóch typów lasera – aleksandrytowego, emitującego falę o długości 755 nm, oraz neodymowo-yagowego o długości fali 1064 nm. Dzięki możliwości zastosowania jednego z nich lub połączenia obu wiązek specjalista może wybrać najlepsze rozwiązanie dla danego pacjenta.

Epilacja laserowa Thunder zwykle przebiega też znacznie szybciej niż ta z zastosowaniem starszych urządzeń. Czas zabiegu może wynieść nawet jedynie 1 minutę w przypadku mniejszych obszarów ciała, jak pachy, czy ok. 20 minut dla tych większych, jak powierzchnia nóg. Dla porównania, mniej nowoczesne rozwiązania sprawiały, że procedura mogła trwać nawet do 1,5 godziny. Co więcej, epilacja laserem Thunder zwykle uznawana jest też za właściwie bezbolesną, między innymi dzięki zastosowaniu systemu chłodzącego Cool-Air. Użycie starszych typów laserów mogło wiązać się z pewną bolesnością.

Jak wygląda zabieg epilacji laserowej Thunder?

Przed wykonaniem procedury epilacji laserowej Thunder należy odpowiednio się przygotować, w tym starannie ogolić miejsce zabiegowe, pozostawiając jedynie niewielki fragment owłosionej skóry. Dzięki temu nasz specjalista będzie w stanie dokładnie ustawić parametry lasera, aby uzyskać optymalny efekt u pacjenta. Sam zabieg jest niezwykle prosty, polega jedynie na przystawianiu głowicy urządzenia do wybranego fragmentu ciała. Może to trwać nawet 1 minutę. Biorąc pod uwagę bezbolesność takich sesji, epilacja laserowa Thunder wypada wyjątkowo korzystnie na tle innych tego typu zabiegów.

Pamiętaj jednak, że aby cieszyć się pełnym efektem usuwania owłosienia, konieczne będzie kilka sesji, których częstotliwość będzie różnić się w zależności od wybranej części ciała, a ich liczba od indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Laser potrafi usunąć jedynie włoski będące w fazie anagenu, czyli wzrostu. Włosy nie rosną równocześnie, dlatego jedna sesja z pewnością nie wystarczy.
Już nie możesz doczekać się idealnie gładkiego ciała? Umów się na konsultację w naszej klinice i sprawdź, czy epilacja laserowa Thunder to rozwiązanie dla Ciebie!