Na pomoc włosom. Zabiegi, które powstrzymują łysienie

Utrata włosów to poważny problem, z którym zmagają się kobiety i mężczyźni w różnym wieku. Jeśli zauważysz u siebie nadmierne wypadanie, próbujesz ratować się domowymi sposobami i dostępnymi w aptekach preparatami. Na pewno sięgasz po suplementy diety, aby wzmocnić organizm i dostarczyć mu witamin oraz mikroelementów. Jeśli zastosowane metody przyniosą oczekiwane rezultaty, możesz mówić o sukcesie i zapomnieć o problemie. Co jednak, jeśli włosy wciąż wypadają, a Twoja bujna dotąd fryzura nie wygląda już tak imponująco? Zobacz, co możesz zrobić, aby ratować kondycję swoich włosów.

Doskonałe sposoby na wypadające włosy

Jeśli zmagasz się z problemem wypadających włosów i nie możesz sobie z nim poradzić, pozostaje Ci konsultacja ze specjalistą. Medycyna estetyczna ma w swej ofercie wiele zabiegów, które przynoszą efekty w leczeniu wypadania czy przerzedzania włosów, dzięki stymulowaniu procesów regeneracji skóry i wzmacniania cebulek włosowych. Zabiegami, które cieszą się największym uznaniem, są: mezoterapia igłowa, terapia osoczem bogatopłytkowym czy Dermapen. Każdy z nich dzięki wielotorowemu działaniu, stosowany jest w leczeniu wielu problemów dermatologicznych, w tym łysienia.

Mezoterapia igłowa wsparciem w leczeniu łysienia

Sposobem leczenia nadmiernego wypadania włosów jest mezoterapia igłowa. Jej działanie polega na stymulowaniu porostu włosów, dzięki dostarczeniu w głąb skóry różnego rodzaju substancji – kwasu hialuronowego, mikroelementów, peptydów, witamin i aminokwasów. Zaczynają działać bardzo szybko, ponieważ podawane są z pominięciem naskórka, bezpośrednio do wskazanych miejsc, za pomocą cienkiej igły i strzykawki. Metodę tę nazywamy także ostrzykiwaniem. Dodatkowym atutem zabiegu jest stymulowanie skóry do procesów naprawczych. Dzięki licznym nakłuciom skóra regeneruje się i odnawia. Najczęściej stosuje się serię zabiegów (4-6), co zwiększa skuteczność terapii i zapewnia satysfakcjonujące, długo utrzymujące się efekty. Zabieg jest całkowicie bezbolesny dzięki zastosowaniu odpowiedniego znieczulenia, nie wymaga też długiej rekonwalescencji, a jedynym zaleceniem pozabiegowym jest unikanie sauny, basenu i wystawiania skóry na działanie promieniowania słonecznego.

Osocze bogatopłytkowe metodą leczenia łysienia

Wampirzy lifting wykorzystuje, w celu regeneracji tkanek, osocze bogatopłytkowe zawarte we krwi pacjenta. To zabieg bezpieczny, ponieważ materiał biologiczny pobrany od pacjenta nie powoduje uczuleń, nie zostaje także odrzucony przez organizm. Zabieg trwa około 45 minut, jest bezbolesny, a efekty widoczne są już po kilku dniach. Osocze bogatopłytkowe to zabieg przeciw wypadaniu włosów, który może być stosowany we wszystkich rodzajach łysienia. Po kilku dniach włosy stają się grubsze i mniej łamliwe, pobudzony zostaje ich odrost, a wypadanie stopniowo się zmniejsza. Aby efekty były optymalne, zaleca się przeprowadzenie całej serii w odpowiednich odstępach czasu. Schemat leczenia ustalisz zawsze podczas konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Dermapen kontra łysienie

W razie kłopotów z kondycją włosów i ich nadmierną utratą możesz sięgnąć po zabieg Dermapen, który również polega na wykonywaniu mikronakłuć i dostarczaniu odpowiednich preparatów w głąb skóry – nawilżających, odżywczych i napinających. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji, krótki czas kuracji i rekonwalescencji charakteryzują zabieg Dermapen. Na oczyszczoną i zdezynfekowaną skórę nakłada się stosowny preparat, następnie wykonuje się kilka pasaży urządzeniem po leczonym obszarze skóry. Zabieg jest bezbolesny, pacjent może odczuwać jedynie lekkie pieczenie i ciepło. Jeśli masz kłopot z wypadającymi włosami, skonsultuj się z naszym specjalistą i dobierzcie razem najlepszą terapię. Skorzystaj już dziś!