botoks Jozefow cena

Nadpotliwość – metody walki z problemem

Nadmierne pocenie sprawia często kłopot, który może utrudnić swobodne funkcjonowanie na co dzień. Bywa przyczyną wycofania się społecznego, dlatego warto jak najszybciej przeciwdziałać tego rodzaju problemom. Jak jednak walczyć z tą przypadłością? Częste mycie nie likwiduje przecież źródła tych trudności. Pot dopada bowiem w najmniej oczekiwanym momencie, kiedy nie zawsze można wziąć prysznic czy zmienić ubranie. Dlatego najlepiej zapobiegać, a także leczyć, żeby czuć się zawsze pewnie i komfortowo. Zobacz, jakie są metody na uporczywą nadpotliwość i jak skutecznie przeciwdziałać jej występowaniu!

Nadpotliwość – ważne jest zdiagnozowanie przyczyny

Pot jest wydzielany przez każdy organizm, ponieważ to mechanizm termoregulacji, który zapewnia prawidłową temperaturę ciała. Jest w pełni właściwą reakcją, że pocimy się podczas aktywności fizycznej, a także w sytuacji podwyższonej temperatury powietrza czy pomieszczenia, w którym przebywamy. A co, kiedy dotyczy cię nadmierne pocenie? Czy zawsze to naturalny proces, który nie wymaga ingerencji lekarza? Jeśli dzieje się to pod wpływem stresu, dobrze zasięgnąć rady psychologa, jakie są najlepsze sposoby na poradzenie sobie z rozładowaniem napięcia emocjonalnego. Nadpotliwość może też współwystępować z otyłością czy klimakterium. Nadmierne pocenie pojawia się w sytuacji infekcji, kiedy mamy gorączkę. Czasem nadpotliwość jest też przejawem poważniejszej choroby, takiej jak na przykład nadczynność tarczycy, cukrzyca, gruźlica czy schorzenia nerek. Z tego powodu należy zgłosić się do lekarza i wykonać odpowiednie badania, w celu zdiagnozowania ewentualnej przyczyny nieprawidłowości w wydzielaniu potu.

Dlaczego nadpotliwość należy leczyć?

Jeśli jakiś proces w organizmie jest zaburzony i utrudnia ci codzienne funkcjonowanie, warto temu zapobiegać. Nadpotliwość jest zjawiskiem, które potrafi uprzykrzyć życie, dlatego należy walczyć z tego rodzaju przeciwnościami. Ponadto, zbyt długie zwlekanie może powodować nerwicę i depresję, ponieważ wywołuje lęki oraz chęć wycofywania się z kontaktów międzyludzkich.

Botoks – skuteczne leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości botoksem uznawane jest obecnie za jeden z najskuteczniejszych sposobów. Jeśli więc pot dosłownie zalewa cię w nieoczekiwanych momentach i jest powodem dyskomfortu psychicznego, pomyśl o skorzystaniu z nowoczesnych możliwości, jakie daje medycyna estetyczna. W naszej klinice Arte Derm leczymy nadpotliwość botoksem z dużą skutecznością. Jak wygląda zabieg? Lekarz najpierw przeprowadza test Minora, który jest wskaźnikiem, w jakich miejscach występuje nadmierne pocenie. Następnie specjalista znieczula wybraną powierzchnię skóry tak, żeby czynności przebiegały bezboleśnie. Potem toksyna botulinowa jest wstrzykiwana w znieczulone miejsca ciała. Botoks przyczynia się do zatrzymania produkcji potu, a maksymalne efekty są widoczne już po około dwóch tygodniach. Toksyna botulinowa cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, a efekty leczenia nią nadpotliwości są źródłem pewności siebie oraz skutecznym sposobem na wygraną walkę z tym dyskomfortem. W Arte Derm zabiegi wykonują wykwalifikowani eksperci, dlatego cały proces leczenia jest przeprowadzany szybko, niemal bezboleśnie i bezpiecznie.

Nadpotliwość – czynności wspomagające leczenie

Oprócz leczenia przyczyn nadpotliwości i niwelowania jej objawów, warto dbać o zachowanie odpowiednich zasad higieny osobistej. Wskazane jest noszenie luźnej odzieży z naturalnych materiałów, branie prysznica przynajmniej dwa razy dziennie, stosowanie wysokiej jakości kosmetyki i antyperspirantów, a także kąpiele ziołowe – z szałwii, rumianku, kory brzozy, dębu czy mięty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat leczenia nadpotliwości lub/i umówić się na wizytę, zadzwoń do naszej kliniki Arte Derm w Józefowie, tel.: 570 182 184! Zapraszamy!