Najlepszy na świecie laser na trądzik różowaty

Trądzik różowaty jest trudną przypadłością dermatologiczną. Jego złożona etiologia często w różnym stopniu odpowiada na leczenie. Dlatego klinika Artederm przedstawia skuteczny sposób usuwania zmian trądziku różowatego. Do tego celu używamy aktualnie najlepszego lasera na świecie!

Trądzik różowaty – co to takiego?

Są to zmiany grudkowe – krostki bardzo przypominające zwykły trądzik. W obrazie różnią się jednak tym, że często występują na zaczerwienionym, rumieniowym obszarze. Dodatkowo, trądzik różowaty występuje tylko na skórze twarzy. Trądzik młodzieńczy może też występować na plecach. Warto dodać, że w przeciwieństwie do trądziku młodzieńczego, na ten drugi chorują głównie osoby dojrzałe.

Kiedy występuje zaostrzenie choroby?

Są to: picie alkoholu, korzystanie z sauny i basenu, sytuacje stresowe, zaburzenia endokrynologiczne. To dlatego, że trądzik różowaty pojawia się w sytuacjach, kiedy najczęściej się czerwienimy. Dodatkowo może nasilić się przy przyjmowaniu niektórych leków, np. statyn czy maści sterydowych. W razie występowania choroby należy szybko włączyć leczenie, aby nie dopuścić do powikłań, takich jak przerost tkanki nosa.

Standardowe leczenie trądziku różowatego

Bezpośrednie leczenie zmian na skórze twarzy opiera się na stosowaniu kremu metronidazolowego lub z antybiotykami. Dodatkowo można zastosować kwas azelainowy, sulfacetamid sodowy oraz nadtlenek benzoilu. Jednak jak już wspomniano powyżej, leczenie nie zawsze usuwa niektóre zmiany. Te najcięższe mogą być wrażliwe na laser.

Cutera Excel V

CUTERA EXCEL V to przełomowe rozwiązanie w leczeniu zmian naczyniowych i pigmentacyjnych stosowane w amerykańskiej medycynie estetycznej. Nie bez powodu uznany aktualnie za najlepszy na świecie laser. Jego innowacyjność polega na podwójnej długości fal (532 i 1064 nm). Doskonale sprawdza się w leczeniu rozmaitych schorzeń skórnych i zmian naczyniowych. Z uwagi na naczynioruchową etiologię trądziku różowatego, laser ten dobrze sprawdza się w leczeniu tego schorzenia.

Jak to działa?

Uszkodzenia naczyń eliminowane są w wyniku procesu ich podgrzewania. Dzięki procesowi chłodzenia okolicznych tkanek nie ma niebezpieczeństwa poparzenia skóry. Różne długości fali zapewniają eliminację zarówno powierzchownych, jak i głęboko osadzonych zmian.

Podgrzewanie bez bólu!

Znieczulenie w Cutera Excel V nie jest potrzebne. W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać jedynie ciepło i delikatne szczypanie. Innowacyjna konstrukcja rączki z szafirowym szkiełkiem umożliwia idealne chłodzenie, zapewniając bezpieczeństwo oraz komfort pacjenta podczas zabiegu.

Efekty leczenia trądziku różowatego

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Wraz z ilością zabiegów efekty są coraz widoczniejsze, a swój pełen wynik uzyskamy już po 2-4 zabiegach. Rezultaty są trwałe. Po zabiegu twarz jest lekko zaczerwieniona. Na drugi dzień mogą wystąpić obrzęki, które szybko ustępują. Należy wtedy unikać opalania i stosować kremy z filtrem w miejscu użycia lasera.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Jak w większości zabiegów, i tutaj nie jest on wskazany dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Powinien być wykonywany najlepiej jesienią lub zimą bez świeżej opalenizny. Dlatego również przeciwwskazana jest terapia lekami światłouczulającymi (retinoidy, tetracykliny, leki psychotropowe), a także ziołolecznictwo. Zabieg nie jest przeznaczony również dla pacjentów cierpiących na niektóre choroby zakaźne lub autoimmunologiczne (RZS, HIV, żółtaczka). Pozbądź się trądziku różowatego w dobrej cenie! Skorzystaj z aktualnej promocji na zabiegi z laserem Cutura Excel V.  Poznaj cechy naszej kliniki: bliską relację z pacjentem, uśmiech i serdeczność specjalistów. Pamiętaj, że staramy się dostosować najlepsze rozwiązania w stosunku do ponoszonych przez Ciebie kosztów, a w razie wątpliwości odpowiadamy na każde pytanie.