lifting bez skalpela

Needle Shaping – premiera w Polsce!

Wraz z wiekiem na naszej twarzy pojawia się wiele niechcianych zmian. Skóra staje się wiotka i opada, traci swoją jędrność. Wokół oczu, ust i na czole pojawiają się zmarszczki. Medycyna już od dawna proponuje zabiegi poprawiające owal twarzy. Jest to między innymi lifting twarzy. Ale ten tradycyjny, niestety, wiąże się z inwazyjną procedurą.

Co to jest lifting twarzy?

Jego założenia to walka z wiotkością skóry, m.in. poprawienie opadniętego owalu twarzy (okolice żuchwy, oczu, policzków). Pełny lifting twarzy polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej na twarzy oraz szyi, co nadaje efekt jędrnej skóry. Jednak ten zabieg jest prawdziwą operacją z użyciem skalpela. Mimo odpowiedniego szycia, może pozostawić małe blizny. Dodatkowo wiąże się ze wszystkimi powikłaniami traumatyzacji tkanek, takimi jak krwiak, zakażenie czy blizny.

Lifting bez skalpela

Aby nie dopuścić do powikłań, medycyna estetyczna proponuje rozwiązania nieinwazyjne. Lifting twarzy nie wymaga operacji. To w naszej skórze znajdują się substancje, które napinają i podnoszą naszą skórę. Jedną z nich jest kolagen i to właśnie on jest wykorzystywany w modelowaniu twarzy metodą Needle Shaping.

Needle Shaping pierwszy raz w Polsce

Innowacyjna technologia wynaleziona zaledwie 6 lat temu polega na mikroprzeszczepie kolagenu w miejsca, które mają go zbyt mało: okolice kości jarzmowych, żuchwa, ,,drugi podbródek”, opadająca powieka. Dzięki bioskładnikom uzyskiwany jest naturalny efekt końcowy, bez efektu maski! A dzięki klinice Artederm, ta metoda jest po raz pierwszy dostępna w Polsce!

Prąd elektryczny i jego właściwości

Prąd elektryczny o odpowiedniej szerokości impulsu i jego częstości podawania przyciąga do siebie włókna kolagenowe. Igła, przewodząca prąd oraz umieszczona w skórze właściwej, sprawia, że kolagen może zadziałać w danym miejscu, modelując owal twarzy. Dodatkowo zachodzi proces przesunięcia soli z macierzy komórkowej, co stabilizuje pożądany efekt. To wszystko składa się na napiętą, świeżą, odmłodzoną skórę.

Jak wygląda zabieg?

Igły umieszczane są w skórze właściwej poprzez mikroiniekcje. Następnie lekarz ustala odpowiednie parametry przepływającego prądu elektrycznego. Całość zabiegu trwa bardzo krótko – ok. 30 minut i jest całkowicie bezbolesna.

Nie tylko modelowanie twarzy

Kolagen jest bardzo cennym składnikiem naszej skóry. Oprócz utrzymywania jędrności i modelowania twarzy spaja skórę w jedną całość. Dzięki tym właściwościom może być wykorzystywany w leczeniu rozstępów czy niwelowaniu blizn.

Efekty liftingu bez skalpela

Aby uzyskać zadowalający efekt, należy przeprowadzić 4 zabiegi (co 2 tygodnie). Taka ilość wystarczy do uzyskania dużej różnicy, jednak efekty widać już po pierwszym zabiegu. Końcowy rezultat może utrzymać się nawet kilka lat, jak w przypadku podniesionych policzków oraz ust.

Dla kogo przeznaczony jest Needle Shaping?

Dla osób zmagających się z wiotkością twarzy, pragnących wymodelować owal. Również dla tych z pierwszymi zmarszczkami. Zabieg sprawdzi się też u młodszych osób bez wydatnych kości policzkowych. Wykonany w rzucie kości jarzmowych, uwydatnia je. Dodatkowo naturalnie zwiększa objętość ust, więc wskazany jest u osób z wąską czerwienią wargową do modelowania ust. Niezwykle dużą zaletą jest fakt, że jako jeden z nielicznych nie jest przeciwwskazany u osób z chorobami autoimmunologicznymi.

Co po zabiegu?

W przeciwieństwie do tradycyjnego, operacyjnego liftingu, pacjentka może wrócić do codziennych czynności już tego samego dnia. Na twarzy może, lecz nie musi, pojawić się lekki obrzęk, który wchłania się w ciągu kilku dni. Dlatego też przez dwa dni należy powstrzymać się od nakładania makijażu, korzystania z sauny, solarium lub opalania się.