Odmładzanie przez nakłuwanie! Pozbądź się niedoskonałości z Dermapen!

Z wiekiem nasza skóra staje się wiotka i pokryta zmarszczkami. Ciało nie produkuje już tyle kolagenu, co kiedyś, przez co proces starzenia z każdym dniem wydaje się coraz bardziej przyspieszać. Do tego dochodzą takie problemy, jak wypadanie włosów czy blizny po trądziku lub cesarskim cięciu. Krótko mówiąc, nie podobamy się sobie w lustrze i nie jesteśmy w stanie same zapanować nad lawiną niekorzystnych zmian, jakie dotykają nasz organizm. Istnieje jednak rozwiązanie tego problemu, z którego nie boją się korzystać tylko najbardziej świadome swojego ciała kobiety.

Jak walczyć z wypadaniem włosów?

W ciągu kilku ostatnich dekad medycyna estetyczna bardzo się zmieniła. Przestała być utożsamiana z chirurgią plastyczną, preferując mniej inwazyjne, a często bardziej efektywne rozwiązania. Zabiegi, które mają na celu spłycenie blizn potrądzikowych czy powstrzymanie wypadania włosów, w dobrych gabinetach lekarskich są wykonywane przy użyciu najnowocześniejszych technologii.

Jednym z takich miejsc jest klinika Arte Derm w Warszawie, gdzie w codziennym użyciu wykwalifikowanych lekarzy-dermatologów znajduje się innowacyjny Dermapen. Urządzenie jest zaprogramowane w taki sposób, aby inteligentnie wykorzystywać naturalne skłonności naszego ciała, pobudzając jego tkanki do wzmocnienia i regeneracji. Sekretem tej metody jest optymalna liczba mikroigieł, które w czasie zabiegu płytko nakłuwają naskórek. Dzięki temu komórki otrzymują bodziec do rozpoczęcia procesu naprawczego, czyli większego ukrwienia i dotlenienia miejsc poddawanych terapii. Prowadzi to do wymiany starych komórek na nowe, ale także zwiększonej produkcji kolagenu, który w branży medycznej jest nazywany eliksirem młodości.

Usuwanie blizn i rozstępów z Dermapen

Dermapen to urządzenie, którego można używać do wykonywania zabiegów praktycznie na całym ciele. Pacjenci najczęściej decydują się na nakłuwanie mikroigłami takich obszarów, jak:

  • twarz,
  • szyja,
  • dekolt,
  • dłonie.

Dzięki swoim innowacyjnym właściwościom Dermapen pozwala także na powstrzymanie procesu wypadania włosów, poprzez wzmocnienie ich cebulek i pobudzenie skóry głowy do aktywowania porostu owłosienia. Zabiegi z wykorzystaniem Dermapen pozwalają na osiągnięcie takich rezultatów walki z problemami skórnymi, jak:

  • wyleczenie łysienia (przerzedzania się włosów),
  • uelastycznienie skóry,
  • usunięcie blizn potrądzikowych,
  • usunięcie lub spłycenie blizn pooperacyjne i oparzeniowych,
  • usunięcie przebarwień skóry,
  • wyrównanie drobnych zmarszczek (efekt liftingu twarzy).

Zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem Dermapen – co trzeba wiedzieć?

Czas pracy z urządzeniem Dermapen jest uzależniony od wielu czynników, takich jak rozległość obszaru zabiegowego, rodzaj leczenia czy indywidualne potrzeby pacjenta. Pojedyncza sesja trwa zazwyczaj od 30 do 45 minut i jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym.

Rezultaty zabiegu są widoczne po około 7 dniach. Do tego czasu pacjent może zauważać na swoim ciele niewielkie efekty uboczne, które jednak nie mają wpływu na normalne funkcjonowanie. W następstwie nakłuwania skóry mikroigłami mogą wystąpić krwiaki czy zaczerwienienia, rzadko pojawia się także delikatna opuchlizna. Niekiedy widoczne jest złuszczanie się naskórka lub drobne, punktowe krwawienie. W związku z tym przez krótki czas zalecane jest stosowanie specjalnych kosmetyków, które przyspieszają regenerację skóry po zabiegu.