utrata jedrnosci skory

Opadnięta skóra i zmarszczki to już nie problem! Wypróbuj laser Alma Harmony XL PRO ClearLift!

Problem opadniętej skóry, zmarszczek czy przebarwień dotyczy wielu osób w różnym wieku. Najczęściej jednak zmagają się z nimi osoby w dojrzalszym wieku, ponieważ wtedy produkowane jest mniej kolagenu, w wyniku czego skóra staje się cieńsza, mniej jędrna. Opada owal twarzy, cera zmienia koloryt i pojawiają się zmarszczki, co daje efekt zmęczenia. Także osoby z cerą naczynkową są szczególnie narażone na częste występowanie zaczerwienienia twarzy oraz pojawianie się zmian teleangiektazyjnych w postaci rozszerzonych naczyń krwionośnych, zwanych potocznie ,,pajączkami”, co podkreśla niedoskonałości i może być problemem natury estetycznej dla wielu osób. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna ciągle opatentowuje coraz nowocześniejsze urządzenia i zabiegi, dzięki którym można opóźnić procesy starzenia skóry i skutecznie usunąć ich widoczne skutki. W naszej Klinice Medycyny Estetycznej i Dermatologii Arte Derm mamy bogatą ofertę zabiegów rewitalizujących i odmładzających, jednak dla poprawy jędrności i przywrócenia zdrowego wyglądu skórze, polecamy zabieg z wykorzystaniem lasera Alma Harmony XL PRO ClearLift! W Arte Derm nasi wykwalifikowani specjaliści pracują tylko na najnowocześniejszym i oryginalnym sprzęcie z aktualnymi atestami i certyfikatami, dlatego zabiegi są tak skuteczne i nasi pacjenci wychodzą z gabinetów zadowoleni z efektów.

Jak działa laser Alma Harmony XL PRO ClearLift?

Alma Harmony XL PRO ClearLift to jednej z najnowocześniejszych na rynku systemów laserowych, który wykorzystuje połączone właściwości dwóch rodzajów lasera Nd:Yag i Pixel Q-Switch. Ponieważ to laser frakcyjny nieablacyjny, jest mało inwazyjny dla skóry i nie wymaga okresu rekonwalescencji, a zabieg z jego wykorzystaniem jest uznawany za bankietowy, co oznacza, że pacjent może spodziewać się natychmiastowych efektów. Wskazania do zabiegu to przede wszystkim widocznie pozbawiona jędrności skóra, zmarszczki, bruzdy, przebarwienia i zmiany naczyniowe. To idealne rozwiązanie w walce z oznakami starzenia, ponieważ to urządzenie wielofunkcyjne, które oddziałuje na skórę mechanicznie – wspomaga procesy naprawcze w głębokich warstwach skóry, nie naruszając naskórka. Jest zalecany dla wszystkich rodzajów skóry, nawet dla cery wrażliwej, dlatego wykorzystuje się go do leczenia takich obszarów, jak twarz, szyja i dekolt.

Jak przebiega zabieg?

Przed zabiegiem pacjent jest zapraszany na obowiązkową konsultację z lekarzem, po której zostanie przedstawiony indywidualny plan leczenia. Sam zabieg trwa 20-30 minut i jest niemal bezbolesny, a dzięki metodzie nieablacyjnej pacjent już po godzinie może wrócić do codziennych aktywności. Podczas zabiegu lekarz przykłada do skóry matrycę lasera, a następnie wypuszcza wiązki światła, które w sposób kontrolowany tworzą mikrouszkodzenia w głębszych warstwach skóry bez konieczności przerywania ciągłości naskórka. To stymuluje procesy naprawcze i regeneracyjne, dzięki którym następuje wzmożona produkcja nowego kolagenu i elastyny. Zostaje przyspieszony proces gojenia się i naprawy stanu skóry. W wyniku tego skóra staje się gęstsza, bardziej sprężysta i elastyczna.

Jakie są efekty?

Laser Alma Harmony XL PRO ClearLift jest nieablacyjny, co oznacza, że wykazuje działanie mechaniczne, a nie termiczne. To pozwala wykonać zabieg bez konieczności uszkodzenia naskórka, w wyniku czego nie ma okresu rekonwalescencji, a skóra po zabiegu może być jedynie zaczerwieniona. Efekty widoczne są natychmiast po pierwszej sesji, jednak przy głębokich zmianach, lekarz określi indywidualnie, czy konieczne będzie powtórzenie procedury. Zabieg z wykorzystaniem technologii laserowej ClearLift jest wszechstronny, a jego efekty to poprawa jakości i kondycji skóry, podniesienie owalu twarzy, spłycenie zmarszczek, wyrównanie kolorytu cery i usunięcie problemu rozszerzonych naczyń krwionośnych. Efekty są długotrwałe, a procesy starzenia skóry zahamowane. Polecamy także inne zabiegi odmładzające i rewitalizujące w Klinice Arte Derm. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową i zachęcamy do odwiedzenia nas osobiście w klinice w Warszawie.