Peeling Vitamin C

WSKAZANIA

 • Skóra narażona na powstawanie przebarwień.
 • Nierówny koloryt i oznaki starzenia, spowodowane nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV.
 • Skóra naczyniowa, trądzik różowaty.
 • Utrata jędrności i elastyczności.
 • Skóra narażona na stres oksydacyjny i zanieczyszczenia środowiska, w tym skóra palaczy.
 • Wzmocnienie antyoksydacyjnych właściwości skóry po silnym stresie emocjonalnym.
 • Wzmocnienie fotoprotekcyjnego systemu skóry w okresie o silniejszym nasłonecznieniu i po zabiegach z użyciem światła.

CHARAKTERYSTYKA ZABIEGU

Peeling Vitamin C to program terapeutyczny oparty na synergicznym połączeniu najbardziej aktywnych antyoksydantów z enzymami i peptydami biomimetycznymi. Zabieg rekomendowany jest dla każdego typu skóry, w szczególności naczynkowej, skłonnej do powstawania przebarwień i z zaznaczonymi oznakami starzenia egzogennego.

MECHANIZM ZABIEGU, CZYLI JAK TO DZIAŁA

Fundamentem terapeutycznym całego zabiegu jest witamina C w postaci tetraizopalmitynianu askorbylu [4%], a także kwasu L-askorbinowego [15%] w połączeniu z kwasem ferulowym [1%]. Wi-tamina C wykazuje samodzielne właściwości antyoksydacyjne, jak również regeneruje witaminę E znajdującą się we wszystkich komórkach skóry, wzmacniając jej system naprawczy i fotoprotekcyjny. Jest niezbędną witaminą do produkcji kolagenu i elastyny, dlatego wpływa na zagęszczenie skóry, hamuje aktywność tyrozynazy, ograniczając przebarwienia i wzmacnia naczynia krwiono-śne. Sensorycznym dopełnieniem zabiegu jest zastosowanie olejku i wyciągu z komórek macierzys-tych. Połączenie witaminy C z kwasem ferulowym chroni skórę przed zmianami DNA i promieniowa-niem UV.

Kuracja wzbogacona jest o enzymy proteolityczne z papai, ananasa i arbuza, które działają wygła-dzająco i przeciwzapalnie, przywracając komfort skórze suchej i podrażnionej.

SCHEMAT – CZYLI JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia i przygotowania skóry z użyciem mieszanki wygładzających olejków, delikatnego żelu z prowitaminą B5 oraz serum o szerokim spektrum działania zawierającym kwas azelainowy.

Następnym etapem jest nałożenie na skórę natychmiastowo działającego peelingu z kwasem L-askorbinowym 15% oraz kwasem mlekowym 10% i fitowym 5%.

Kolejny etap to neutralizacja, czyli przywrócenie skórze optymalnego ph za pomocą preparatu na bazie zielonej herbaty i kopru włoskiego. Następnie nałożona zostaje maska zawierające enzymy proteolityczne z papai i arbuza. Relaksująca maska z owoców egzotycznych silnie wygładza naskó-rek i wykazuje działanie przeciwzapalne.

W tym momencie istnieje możliwość zastosowania mezoterapii nanoigłowej lub mikroigłowej 0.2-0.5 mm z odpowiednią ampułką.

Końcowym etapem zabiegu jest nałożenie maski z kwasem alfa-liponowym oraz Lipofilową witaminą C, a następnie kremu bogatego w substancje aktywne o działaniu rozjaśniającym, przeciwstarzenio-wym oraz pobudzającym skórę do odnowy na poziomie skóry właściwej.

Ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB zapewnia krem na bazie tlenku cynku, który dodatkowo niweluje zaczerwienienia i przyśpiesza gojenie.

CZY PODCZAS ZABIEGU I BEZPOŚREDNIO PO NIM PACJENT ODCZUWA BÓL?

Zabieg jest bezbolesny. Możliwe lekkie złuszczanie do kilku dni po zabiegu Skóra jest lekko podrażniona, jednak stan ten trwa jedynie kilka dni.

POJAWIENIE SIĘ PIERWSZYCH EFEKTÓW. TRWAŁOŚĆ ZABIEGU

Po kilku dniach od zabiegu efekty  są już całkowicie widoczne i rekompensują dyskomfort z początku terapii.

 • Następuje widoczne wyrównanie kolorytu i zmniejszenie przebarwień naskórkowych.
 • Wyraźne rozświetlenie skóry również wokół oczu oraz poprawa tekstury skóry.
 • Silne nawilżenie i wygładzenie.
 • Spłycenie linii i zmarszczek.
 • Zmniejszenie rumienia i wzmocnienie naczyń krwionośnych.

Zaleca się wykonanie serii: 6 zabiegów co 10-14 dni, dwa razy do roku. 

PRZECIWWSKAZANIA

Peeling można wykonywać przez cały rok pod warunkiem nie opalania skóry twarzy. Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu jest uczulenie na którąkolwiek z substancji aktywnych. 

ZALECENIA POZABIEGOWE

Po zabiegu można powrócić do codziennych czynności. Zalecane jest zastosowanie fotoprotekcji z filtrem SPF30. Rekomenduje się także zastosowanie odpowiedniej kuracji podtrzymującej efekty po serii zabiegowej.