odmladzanie okolicy pod oczami

Pozbądź się cieni pod oczami i zlikwiduj kurze łapki! Skorzystaj z innowacyjnej metody Light Eyes!

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Trudno to jednak dostrzec, gdy zasłania nam je nieestetyczny obrzęk dolnych powiek, zasinienia albo zmarszczki. Ze wszystkich widocznych efektów procesu starzenia skóry, to właśnie one najbardziej zdradzają nasz wiek. Jak pozbyć się tych niekorzystnych zmian na naszej twarzy? Pomagają w tym lekarze-dermatolodzy z kliniki medycyny estetycznej.

Jak powstają cienie pod oczami?

Ten niezbyt estetyczny element naszego wizerunku może mieć różne podłoża. Niekiedy wynika ze stresu lub przemęczenia i wówczas wystarczy postarać się o zlikwidowanie przyczyny, aby ustąpiły także objawy. Bywa jednak i tak, że cienie lub worki pod oczami stanowią smutne dziedzictwo rodu – innymi słowy, dostajemy je od naszych przodków w genach. Zasinienia pod oczami powstają zwykle u osób, które mają w tym miejscu wyjątkowo cienką skórę lub kłopoty z jej właściwą pigmentacją. Tzw. kurze łapki to natomiast efekt utraty kolagenu i elastyny, które z wiekiem są produkowane przez nasz organizm w coraz mniejszych ilościach.

Jak zwalczyć cienie pod oczami i kurze łapki?

Gdy wszystkie metody zawodzą, warto rozważyć udanie się do gabinetu medycyny estetycznej. Nie należy się obawiać – wykonywane tam zabiegi nie mają nic wspólnego z inwazyjną i bolesną chirurgią plastyczną. Zwykle są przeprowadzane przy pomocy strzykawki i polegają na wtłoczeniu pod skórę substancji regenerujących i odżywiających komórki. Nie inaczej jest również w przypadku zabiegu Light Eyes oferowanego w klinice Arte Derm w Warszawie.

Jak przebiega zabieg likwidacji cieni pod oczami metodą Light Eyes?

W pierwszej kolejności lekarz-dermatolog przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad w celu wykluczenia okoliczności mogących stanowić przeciwwskazanie do wykonania zabiegu. Należą do nich między innymi:

 • ciąża i laktacja,
 • nowotwór,
 • ostra infekcja skóry,
 • podniesiona temperatura ciała,
 • cukrzyca (jeśli jest nieustabilizowana),
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew.

Bezwzględnym przeciwwskazaniem jest również uczulenie pacjenta na którykolwiek składnik wstrzykiwanego pod skórę preparatu. W większości są to substancje pochodzenia naturalnego, jednak przetworzone chemicznie i w związku z tym niewskazane dla wyjątkowo wrażliwych osób. Zabieg Light Eyes polega na wstrzyknięciu pod skórę ampułki z substancją, której skład przedstawia się następująco:

 • kwas hialuronowy,
 • wyciągi z rozmarynu i ruszczyku,
 • witamina C,
 • wyciąg z jagody,
 • heksapeptyd Argireline.

Wszystkie te składniki mają właściwości regenerujące i odżywcze, zaś ostatnia z nich – heksapeptyd Argireline – jest odpowiedzialna za przywrócenie sprężystości tym miejscom na twarzy, w których pojawiają się zmarszczki mimiczne. Kwas hialuronowy pozwala natomiast na utrzymanie prawidłowego nawilżenia tkanek.

Jak dbać o skórę po zabiegu usuwania cieni pod oczami?

Przede wszystkim warto zadbać o to, aby efekty zabiegu utrzymały się jak najdłużej. W  tym celu zalecane jest trzykrotne powtórzenie sesji metodą Light Eyes co 3-4 tygodnie.

Pacjent, który opuścił gabinet medycyny estetycznej, może od razu powrócić do swoich codziennych zajęć. Niekiedy zdarza się jednak, że skóra poddana zabiegowi przez krótki okres jest nieco zaczerwieniona lub obrzęknięta. Innym efektem ubocznym mogą być drobne zasinienia, które utrzymują się przez kilka dni. W takim wypadku lekarz-dermatolog zaleca zwykle zastosowanie specjalnej maści przyspieszającej gojenie się tkanek.