przeszczeptluszczu

Przeszczep tkanki tłuszczowej receptą na zgrabną sylwetkę

Kto z nas nie pragnie mieć zgrabnej figury przez cały rok, a nie tylko w okresie wakacji? Możliwość pochwalenie się ciałem w bikini każdemu dodaje pewności siebie. Jednak osiągniecie takiego wyglądu ciała, o jakim się marzy, nie zawsze jest możliwe. Treningi na siłowni czy dieta nie są rozwiązaniem dla każdego. Bardzo często to nie wystarcza. Trudno wrócić do swojej dawnej figury po okresie ciąży czy chorobie. Dlatego wszystkie osoby, które od dłuższego czasu nie wyglądają tak, jak sobie wyobrażają oraz są ze swojego wyglądu niezadowolone, powinny przyjrzeć się zabiegowi Lipotransfer micro. Na czym polega zabieg i co go odróżnia od zabiegów chirurgii plastycznej? Warto przeczytać więcej!

Lipotransfer micro – na czym polega zabieg?

Lipotransfer to przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, który umożliwia powiększenie tych partii ciała, które są w naszym przekonaniu za małe. Jednocześnie odchudzone zostają te, w których tkanki tłuszczowej jest za dużo. Masz za małe piersi, a za duże uda? Lipotransfer micro sprawi, że tłuszcz z części ud zostanie przeniesiony do biustu. Dzięki jednemu zabiegowi sylwetka zmienia swoje oblicze. Jednak lipotransfer to nie tylko powiększenie biustu czy pośladków. To także redukcja zmarszczek oraz praca nad wiotką skórą, która dzięki przeszczepowi szybko staje się jędrna. Jak wygląda zabieg? Lekarz pobiera z okolic brzucha lub ud niewielką ilość tkanki tłuszczowej, następnie tłuszcz zostaje odpowiednio przygotowany, aby móc go wszczepić w tę strefę, która potrzebuje więcej objętości. Wiadomość, która na pewno wszystkich ucieszy, to fakt, że zabieg jest bezbolesny i bezpieczny. Co więcej, przeszczepiony tłuszcz nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych, ponieważ pochodzi od tej samej osoby. Między innymi to odróżnia go od powiększania piersi czy pośladków chemicznymi substancjami, które nie zawsze są przez organizm przyjmowane. Osoby, które obawiają się chirurgicznego skalpela również mogą być spokojne, ten zabieg opiera się jedynie na iniekcji, czyli pobraniu tłuszczu i podaniu go w nowe miejsce.

Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu Lipotransfer micro?

Lipotransfer nie tylko zwiększa objętość piersi, pośladków czy zmienia owal twarzy, lecz także znacząco wpływa na kondycję skóry. Dzięki wysokiej zawartości komórek macierzystych w przeszczepianej tkance tłuszczowej skóra po zabiegu staje się rozświetlona i odmłodzona. Zniwelowane zostają zmarszczki, blizny, bruzdy i rozstępy. Skóra jest widocznie zregenerowana i odbudowana. Dlatego też ten zabieg jest polecany również osobom, na których skórze widać już oznaki upływającego czasu. By efekty były jak najszybciej widoczne, należy stosować się do zaleceń lekarza po zabiegu, czyli unikać promieni słonecznych, przyjmować odpowiednie leki oraz odstawić wszelkie preparaty z wysoką zawartością kwasów.

Kto może skorzystać z zabiegu Lipotransfer micro?

Zabieg jest dedykowany wszystkim osobom, które źle czują się w swoim ciele i są zmęczone dążeniem do idealnej sylwetki lub z jakichś przyczyn nie mogą lub nie chcą być aktywne fizycznie. Należy jednak pamiętać, że przed zabiegiem lekarz podczas konsultacji musi wyeliminować wszelkie przeciwwskazania, do których należą: ciąża i okres karmienia piersią, niewyrównana cukrzyca, choroba nowotworowa, otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry oraz infekcje wirusowe okolicy zabiegu. Jeśli specjalista wykluczy przeciwwskazania, nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć zabieg i zacząć nowe życie z nową sylwetką i radością z własnego wyglądu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach Lipotransferu micro, zapisz się już dziś na konsultację w naszej klinice!