cosmelan - efekty

Skóra bez przebarwień. Bezpieczne wybielanie zmian barwnikowych

Tak to już z nami bywa, że co jednym się podoba, drugim niekoniecznie. Dziwisz się więc, dlaczego wszyscy wmawiają Ci, że z piegami Ci do twarzy, skoro Ty ich szczerze nienawidzisz? I choć stosujesz domowe zabiegi, wciąż poszukujesz i sprawdzasz dostępne metody oraz kolejne preparaty wybielające, efektów nadal nie widać. Medycyna estetyczna proponuje rozwiązanie Twoich kłopotów pod postacią zabiegu Cosmelan i Dermamelan, które doskonale radzą sobie z różnymi rodzajami przebarwień. Twoje piegi rzeczywiście mogą stanowić nieodłączny elementy urody, ale plamy starcze czy posłoneczne już niekoniecznie. Dla wszystkich zmagających się z defektem urodowym jakim są przebarwienia, kliniki medycyny estetycznej proponują serię zabiegów wybielających.

Skąd te przebarwienia?

Przebarwienia skóry, czyli tzw. plamy barwnikowe, to skutek nadmiernego odkładania się melaniny, które z kolei może mieć swoje źródło w naturalnych procesach starzenia organizmu lub w pewnego rodzaju zaburzeniach, np. hormonalnych. Niebagatelny wpływ na kondycję skóry ma też ekspozycja na światło słoneczne i korzystanie z solariów. Czasem przebarwienia powstają na skutek uszkodzeń skóry, stanów zapalnych, a nawet przyjmowania niektórych leków czy stosowania kosmetyków (zawierających substancje fotouczulające). Niestety, statystyki są nieugięte i wskazują, że aż 35% kobiet po 30. roku życia zmaga się z ciemnymi plamami na skórze. Za ich powstanie odpowiadają także:
  • nadczynność tarczycy,
  • niedoczynność kory nadnerczy,
  • stany zapalne przydatków,
  • wejście w okres przekwitania,
  • kłopoty z wątrobą.
Z wiekiem ilość przebarwień się zwiększa. Szacuje się, że po 50. roku życia już 90% kobiet ma kłopoty ze zmianami barwnikowymi.

Jak usunąć przebarwienia?

Zanim zdecydujesz się na jakiekolwiek działania, mające zlikwidować przebarwienia, zasięgnij porady lekarza. Każde przebarwienie powinno być skonsultowane, ponieważ może być skutkiem choroby. W takim przypadku należy także zająć się eliminowaniem przypadłości, a nie jedynie jej widocznym objawem. Specjalista poprowadzi Cię najprostszą drogą ku skórze wolnej od przebarwień. Pierwszym krokiem może być stosowanie kremów rozjaśniających, które mogą pomóc w początkowej fazie rozwoju zmian barwnikowych. Kolejnym rozwiązaniem są peelingi wykonywane w specjalistycznych gabinetach. Często stosowane są głęboko złuszczające peelingi chemiczne. Jeśli efekty nie są zadowalające, warto zdecydować się na zabieg wybielający Cosmelan lub Dermamelan.

Na czym polega zabieg Cosmelan i Dermamelan?

Działania zabiegów Cosmelan i Dermamelan sprowadzają się nie tylko do wybielania, usuwania przebarwień, lecz także przywracają skórze gładkość i sprawiają, że zaczyna wyglądać młodziej i zdrowiej. Ich skuteczność w usuwania zmian barwnikowych oceniana jest na 95%, a więc śmiało możesz umawiać się na taki zabieg, jeśli tylko męczą Cię przebarwienia na skórze. Zabieg składa się z dwóch etapów, a na całość musisz poświęcić nieco więcej czasu. Ponieważ efekty są naprawdę zadowalające, warto jednak zarezerwować sobie cały dzień. Pierwszy etap odbywa się w gabinecie lekarskim i trwa od 5 do nawet 10 godzin. W tym czasie lekarz odtłuszcza, oczyszcza skórę i nakłada maseczkę z odpowiednim preparatem. Drugi etap odbywa się już w domowym zaciszu, a Ty otrzymujesz dokładne wskazówki od lekarza, jak postępować. Pierwsze efekty dostrzeżesz po tygodniu, a pełną satysfakcję odczujesz po upływie około 20 dni. Wszystko jednak zależy od stopnia nasilenia przebarwień oraz fototypu skóry.

Zabieg likwidujący przebarwienia

Zabiegi Cosmelan i Dermamelan okazują się skuteczne przy usuwaniu intensywnych piegów, wszelkich przebarwień o różnorodnym podłożu. Przebarwienia znikają, ale nie zostaje wyleczona tendencja do ich ponownego powstawania, dlatego po zakończonej kuracji musisz szczególnie dbać o swoją skórę, chronić przed słońcem i stosować zalecone preparaty. Jeśli męczą Cię przebarwienia skóry, skontaktuj się z naszym specjalistą i zapytaj o zabieg Cosmelan i Dermamelan!