lifting

Skorzystaj z soft liftingu i popraw owal twarzy!

Po 40. roku życia pogłębiają się problemy związane z utratą jakości, sprężystości i jędrności skóry, skutkujące wiotkością i opadaniem owalu twarzy. W dojrzałym wieku stopniowo zanika ilość tkanki tłuszczowej na twarzy, co eksponuje bruzdy nosowo-wargowe, opadające kąciki ust i zmianę proporcji. Skóra wiotczeje, a co za tym idzie – policzki opadają, tworzą się tzw. ,,chomiki” i drugi podbródek, a także powstają zaburzenia na linii żuchwy. W wyniku powyższych procesów starzenia skóry wyglądamy starzej i smutniej. W profilaktyce może pomóc odpowiednia pielęgnacja – kremy nawilżające i przeciwzmarszczkowe oraz masaże twarzy, zdrowa dieta i aktywność fizyczna. W pewnym momencie jednak kosmetyki i zdrowy tryb życia nie są wystarczające. W zniwelowaniu objawów i zahamowaniu procesów starzenia skuteczne są zabiegi medycyny estetycznej. W Klinice Medycyny Estetycznej i Dermatologii Arte Derm w Józefowie mamy do zaoferowania szereg zabiegów anti-aging, które pomogą przywrócić młody wygląd. Na poprawę owalu twarzy polecamy nieinwazyjny zabieg soft liftingu, za pomocą którego można osiągnąć efekt liftingu bez skalpela!

Czym jest soft lifting?

Soft lifting to zabieg polegający na poprawie owalu twarzy poprzez przywrócenie napięcia tkanek bezpiecznymi i nieinwazyjnymi technikami bez konieczności uciekania się do użycia skalpela. To terapia, której celem jest odbudowa prawidłowej struktury skóry, przywróceniu jej jędrności i elastyczności oraz osiągnięciu młodego i zdrowego wyglądu. Soft lifting umożliwia osiągnięcie satysfakcjonującego i naturalnego efektu podniesienia porównywalnego do standardowego liftingu chirurgicznego, jednak bez długiego okresu rekonwalescencji i bardziej komfortowymi dla pacjenta technikami. Wskazania do poddania się zabiegowi to przede wszystkim widoczne objawy procesów starzenia skóry, ale ze względu na możliwość zastosowania różnych metod leczenia, soft lifting ma o wiele szersze wykorzystanie. W wyniku zabiegu można zredukować także różnorodne defekty, takie jak widoczną asymetrię twarzy, płaską lub wystającą brodę, nadmiernie przerośnięte mięśnie twarzy, wyraźne ubytki objętości czy głębokie bruzdy nosowo-wargowe.

Jak wygląda zabieg w Klinice Arte Derm?

Zabieg w Klinice Arte Derm wygląda różnorodnie w zależności od potrzeb i problemu pacjenta. Nasi specjaliści podczas obowiązkowej konsultacji analizują stan skóry pacjenta i dobierają indywidualnie odpowiednią technikę modelowania twarzy. W Arte Derm w celu poprawy jakości i wyglądu skóry, wykorzystujemy różnorodne techniki, dlatego z pewnością spełnimy oczekiwania wszystkich pacjentów.
  • ULTRAFORMER III – to urządzenie wykorzystujące działanie zogniskowanej fali ultradźwiękowej w cenionej na świecie technologii HIFU (high intensity focused ultrasound). W wyniku podgrzania tkanek dochodzi do ich obkurczania, a poprzez mikrouszkodzenia skóry – także do stymulacji produkcji nowego kolagenu. Efektem jest podniesiony owal twarzy i wyraźnie ujędrniona skóra.
  • NEEDLE SHAPING – to jeden z najnowocześniejszych zabiegów, polegający na mikroprzeszczepie włókien kolagenowych, które wprowadza się pod skórę za pomocą cienkiej igły. W wyniku tej techniki osiąga się efekt widocznego odmłodzenia.
  • NICI LIFTINGUJĄCE – służą podniesieniu owalu twarzy, a także ud, piersi czy pośladków. To nowoczesny system podwieszania skóry. Wyróżnia się kilka rodzajów nici, wśród których większość jest całkowicie wchłanialna.
  • KWAS HIALURONOWY – ma zdolność wiązania wody w organizmie, czego rezultatem jest nawilżona skóra. W wyniku jego działania można zagęścić i ujędrnić skórę, dzięki czemu osiąga się rezultat rozświetlonego i zdrowego wyglądu. To metoda, która polega na wprowadzeniu usieciowanego kwasu hialuronowego w miejsca wymagające podniesienia i rewitalizacji.

Jakie są efekty?

Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 24 miesięcy i są zależne od metody oraz stanu skóry pacjenta. W wyniku soft liftingu można osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty w postaci wymodelowania twarzy, podniesienia opadniętej skóry twarzy i ciała, wysmuklenie twarzy, poprawy napięcia i nawilżenia skóry, spłycenia zmarszczek i zaokrąglenia policzków. W Klinice Arte Derm polecamy te i szereg innych zabiegów liftingujących oraz odmładzających. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego, a także do odwiedzenia nas osobiście w Józefowie.