Subtelny efekt odmłodzenia botoksem

Czy zauważyłaś pierwsze cechy starzenia, czyli zmarszczki mimiczne? Długotrwała praca Twoich mięśni mimicznych pozostawia po sobie właśnie takie ślady na skórze. Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, czy ingerować w naturalny proces starzenia skóry. Wszystko w imię zdrowia i wyższej jakości życia.

Czym jest botoks?

Botoks używany w klinice Arte Derm to oczyszczona z niebezpiecznych składników toksyna botulinowa wytwarzana przez bakterie. Jej działanie polega na połączeniu z płytką nerwowo-mięśniową i porażeniu skurczu mięśnia. W medycynie estetycznej wykorzystuje się ją do subtelnego porażenia mięśni mimicznych, a co za tym idzie – wygładzenia zmarszczek. Dzięki bardzo małej dawce zabieg jest całkowicie bezpieczny, od lat stosowany u wielu pacjentów, również w innych dziedzinach medycyny. W przeciwieństwie do liftingu pełnego, nie wymaga nacięcia tkanek i zabiegu operacyjnego. Botoks uważany jest za jeden z najskuteczniejszych i najczęściej stosowanych do walki ze zmarszczkami mimicznymi twarzy.

Jak to dokładnie wygląda i czy boli?

Pozbycie się zmarszczek tym sposobem trwa tylko kilkanaście minut. Po zdezynfekowaniu skóry lekarz podaje iniekcje cienką igłą w poprzednio oznaczone miejsca. Zarówno miejsca wkłucia, jak i dawki preparatu dobiera się indywidualnie do każdego Pacjenta. Z reguły nie stosuje się środków miejscowo znieczulających. Można schłodzić skórę zimnym okładem. Zabieg wykonywany jest w pozycji siedzącej lub półleżącej. Bolesność wstrzyknięć jest nieznaczna. Pierwsze efekty widoczne są po klikunastu godzinach, a maksymalne po dwóch tygodniach. Utrzymują się przez około pół roku – najdłużej w obrębie czoła.

Dla kogo botoks?

Wskazaniami są zmarszczki na czole – tzw. ,,lwia zmarszczka”, kurze łapki wokół oczu, zmarszczki na szyi, opadające brwi czy kąciki ust. Dodatkowo stosuje się go w leczeniu nadpotliwości. Neurolodzy wykorzystują botoks do leczenie migreny i dystonii.

Przeciwwskazania

Niestety, nie każdy może poddać się takim iniekcjom. Trzeba pamiętać o przeciwwskazaniach, takich jak: ciąża, karmienie piersią, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby serca, infekcje, stosowanie antybiotyków, takich jak aminoglikozydy, oraz nadwrażliwość na składniki preparatu.

Oferta Kliniki Arte Derm

W naszej klinice kierujemy się życzliwością i staramy się odpowiedzieć na każde Państwa pytanie. Dysponujemy tylko najnowocześniejszym, najwyższej jakości, certyfikowanym sprzętem oraz najlepszymi produktami do zabiegów. Przed zabiegiem lekarz wykonuje badanie ogólne, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Nasi doświadczeni specjaliści dostępni są dla Państwa 6 dni w tygodniu.

Nasza filozofia

Filozofia kliniki Arte Derm opiera się na przekonaniu, że każdy powinien czuć się komfortowo w swojej skórze. Etyka zawodu lekarza jest podstawą naszego działania. Jeśli czujesz, że zmarszczki są częścią Ciebie – pozostaw je na swoim miejscu. Jeżeli jednak patrzenie w lustro psuje Ci humor i trudno zaakceptować zmarszczki głębsze niż u znajomych czy ludzi mijanych na ulicy – nie musisz się męczyć. To naturalne, że większość z nas przejmuje się swoim wyglądem i ma do tego prawo. Jak również do skorzystania z prostych, nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Jeśli zabieg wykonany jest prawidłowo, efekt końcowy to świeża, odmłodzona skóra, a twarz pozostaje taka sama, lecz wygląda zdrowo, promiennie i bez zmęczenia.