odmladzanie twarzy

Twoja skóra znów może być w świetnej formie! Poznaj technologię DERMAPEN

Skóra w ciągu całego życia narażona jest na bardzo wiele trudnych dla niej czynników i doświadczeń. Skutkiem tego są rozstępy, przebarwienia, przeróżne blizny czy też pojawiające się z upływem czasu zmarszczki. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna – czy znasz zabieg przeprowadzany przy użyciu technologii DERMAPEN? Jeśli nie, dowiedz się o nim więcej i pomóż swojej skórze przywrócić wspaniałą formę!

Wsparcie dla skóry potrzebne od zaraz!

Zmiany skórne mogą dotyczyć każdego. Bez znaczenia jest tutaj wiek czy płeć. Świeżo upieczona mama może zmagać się z rozstępami, a o kilkadziesiąt lat starszy od niej mężczyzna może mieć problem z przebarwieniami. Wydawać by się przy tym mogło, że to naturalna sprawa. Owszem, jak najbardziej tak jest, ale nie dla każdego to takie proste. Masz pełne prawo czuć trudne emocje w odniesieniu do swojego ciała. Czasami jest to wstyd, smutek czy wręcz złość. Czasami mogą być one tak silne, że z powodu blizny po oparzeniu czy też rozstępów na brzuchu, nie wyjdziesz na plażę ani nie odważysz się pójść na basen, chociaż tak bardzo to kiedyś lubiłeś. Warto w takim wypadku sięgnąć po ,,pomocną dłoń’’, którą wyciąga do nas medycyna estetyczna. Wsparcie, jakie może zaoferować w tego typu problemach skórnych, to m.in. zabieg przeprowadzany przy użyciu nowoczesnej technologii DERMAPEN, który wykonujemy w naszej Klinice Arte Derm.

Odzyskaj swoje ciało

Technologia opiera się na działaniu pulsujących igieł. Brzmi groźnie? Niepotrzebnie! Jest to zdecydowanie bardziej bezpieczny i skuteczny sposób terapii, niż prezentowały podobne metody, będące zabiegami wcześniejszej generacji. Urządzenie pozwala na wytworzenie w skórze wielu nakłuć (na głębokości od 0,05 do 2,5 mm), które stymulują ją do wykorzystywania naturalnych zdolności do regeneracji. Dzięki zabiegowi pobudzone jest m.in. wytwarzanie nowych komórek naskórka czy też elastyny i kolagenu typu III, IV oraz I. Jest to niezwykle istotne, bo są to dwa główne białka odpowiadające za gęstość, elastyczność i jędrność skóry. Ich pobudzenia pozwala więc w naturalny sposób odmłodzić i odświeżyć jakość oraz wygląd skóry. Co ważne, dzięki zabiegowi wzmocnione zostaje też unaczynienie, a tkanki poddane terapii ulegają przebudowie.

Co jeszcze warto wiedzieć o terapii DERMAPEN?

  • Urządzenie jest bezpieczne i cechuje się najwyższą jakością. Wykorzystywane do zabiegu igły są oczywiście wymienne, z pełną troską o sterylność zabiegu – zdrowie pacjentów jest dla nas najważniejsze!
  • Głębokość nakłuć zależy od obszaru pracy i delikatności skóry danej osoby, do czego za każdym razem podchodzimy w indywidualny sposób.
  • Czas trwania zabiegu jest naprawdę krótki – zaledwie ok. 30-45 minut.
  • Terapia może przynieść fantastyczne rezultaty dla skóry twarzy i szyi, ale także na dekolcie, brzuchu, pośladkach, udach czy dłoniach.
  • Zabieg jest rozwiązaniem również dla takich problemów, jak łysienie czy też przerzedzenie i wypadanie włosów. Powoduje wzmocnienie ich cebulek.
  • Cechuje się niewielką bolesnością, w czym pomaga znieczulający krem aplikowany na skórę przed zabiegiem.
  • Nie jest wymagana szczególna rekonwalescencja po zabiegu – troska o skórę powinna być codziennością.
No dobrze, a co z efektami? Jak niemalże przy każdym zabiegu, zależy to od indywidualnych właściwości skóry, a także głębokości problemu, z jakim zgłaszają się do nas pacjenci. Niektórzy widzą rezultaty nawet po pierwszym zabiegu! Warto jednak poddać się serii – najczęściej 3-4. Należy pamiętać przy tym, że terapia stymuluje naturalne procesy zachodzące w organizmie, stąd też potrzebują one czasu na zadziałanie. Daj więc sobie chwilę i ciesz się skórą na nowo! Chcesz dowiedzieć się o zabiegu więcej i sprawdzić, jak może pomóc w problemie, z którym się borykasz? Umów się na konsultację w naszej Klinice Arte Derm!