Powiększanie penisa

 

WSKAZANIA

Wskazania i zakres zabiegu jest ustalany indywidualnie po konsultacji pacjenta z lekarzem.

 

CHARAKTERYSTYKA I PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg powiększania penisa własnym tłuszczem wraz z komórkami macierzystymi i osoczem bogatopłytkowym (PRP HD Arthrex®) trwa zwykle od 90 do 120 minut. W pierwszym etapie lekarz pobiera tłuszcz z tej partii ciała pacjenta, gdzie występuje jego nadmiar (np. z okolicy brzucha, podbrzusza). Dzięki podaniu znieczulenia, proces ten nie jest bolesny. Następnie graft tłuszczowy z komórkami macierzystymi jest odpowiednio przygotowywany i połączony z osoczem bogatopłytkowym. Zastosowanie najnowocześniejszych narzędzi zabiegowych i wirówek sprawia, że zawarte w pobranej tkance tłuszczowej komórki macierzyste odznaczają się o wiele dłuższą żywotnością w miejscu przeszczepu. Z aktywowanych płytek krwi znajdujących się w osoczu bogatopłytkowym pobranym od pacjenta uwalniają się czynniki wzrostu, które dodatkowo dbają o prawidłowe odżywienie przeszczepionych komórek. Tak przygotowany autologiczny graft tłuszczowy z komórkami macierzystymi i osoczem bogatopłytkowym (PRP HD Arthrex®) lekarz podaje pod skórę penisa za pomocą cienkiej kaniuli. Obszar zabiegowy jest znieczulony, dzięki czemu proces podawania graftu przebiega komfortowo i niemal bezboleśnie. Po przeprowadzeniu przeszczepu pacjent przez minimum 60 minut zostaje pod obserwacją specjalisty.

EFEKTY

Po zabiegu uzyskuje się zwiększenie obwodu prącia o 30-50% i zwiększenie długości penisa o 0,5cm do 1,5cm. Zazwyczaj ok. 80% wszczepionego tłuszczu pozostaje pod skórą penisa przez długie lata. Część komórek tłuszczowych po pewnym czasie zaniknie (ok. 1-2 lat), wtedy zabieg można powtórzyć. Żeby dodatkowo zwiększyć przeżycie i ukrwienie przeszczepionych komórek tłuszczowych dodawane są do graftu tłuszczowego komórki macierzyste i osocze bogatopłytkowe (PRP HD Arthrex®).  Tak przygotowany preparat to doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod chirurgicznych i zabiegów bazujących na wypełniaczach. Zastosowanie w 100% autologicznego przeszczepu tłuszczowego ogranicza ryzyko reakcji alergicznej, infekcji czy powikłań związanych z niekontrolowanym przemieszczeniem się preparatu i deformacji prącia. Bezpieczny przeszczep własnych komórek tłuszczowych i powiększenie obwodu penisa jest gwarancją udanego współżycia. Według seksuologów większe znaczenie dla Pań ma obwód prącia niż jego długość. Większy obwód penisa prowadzi do wyższego poziomu psychologicznej satysfakcji seksualnej. Co istotne – mimo powiększenia – prącie wygląda naturalnie.

PRZECIWWSKAZANIA

  • stulejka
  • niewyrównana cukrzyca
  • choroba nowotworowa
  • otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry
  • infekcje wirusowe okolicy zabiegu (aktywna opryszczka)

ZALECENIA POZABIEGOWE

Zakaz czynności seksualnych przez ok. 3 tygodnie po przeprowadzonym zabiegu. Niewskazany jest również wysiłek fizyczny przez 1 tydzień po zabiegu. Indywidualne i szczegółowe zalecenia pozabiegowe przekazuje pacjentowi lekarz.

Istnieje możliwość wykonania każdego zabiegu w sedacji wziewnej, co znacznie minimalizuje doznania bólowe. Sedacja jest bezpieczną metodą, stosowaną u dzieci  już od 4 roku życia. Już 20 min po sedacji można prowadzić samochód.