wampirzy lifting

,,Wampirzy lifting” – daj sobie szansę na naturalne i bezbolesne odmłodzenie skóry!

Skóra jest poddawana wielu wyzwaniom. Z upływem lat pojawia się na niej coraz więcej zmarszczek, traci swoją gęstość i blask. Powiększają się też rozstępy oraz dochodzą kolejne blizny. To swego rodzaju zapis historii, co jednak istotne, nie zawsze dla nas przyjemnej. Jeśli chcesz cofnąć czas lub też zmienić jego bieg na swojej skórze, nasi eksperci ci w tym pomogą. Czy wiesz, czym jest ,,wampirzy lifting” oraz wykorzystywane w nim osocze bogatopłytkowe?

Na straży pięknego ciała

Organizm ludzki ma niesamowite zdolności samoregeneracji. Medycyna estetyczna od lat podąża tym tropem i poszukuje sposobów, które w najbardziej naturalny sposób wesprą terapię problemów skórnych. Nieraz to właśnie ona staje się naszą ,,wizytówką”, a wszelkie pojawiające się na niej zmiany i niedoskonałości potrafią skutecznie obniżyć samoocenę. Powinno być jednak zupełnie inaczej – duma ze swojego ciała, radość z umiejętności i możliwości, jakie wykazuje, ale też docenienie jego walorów estetycznych to ważne aspekty. Starając się sprostać wszystkim tym potrzebom, eksperci z naszej kliniki doskonalą się w najbardziej innowacyjnych i skutecznych technikach działania. Taką jest m.in. właśnie ,,wampirzy lifting”, a jako że bazuje na pochodzącym z organizmu materiale, to także jedna z bezpieczniejszych metod terapii. Zabrzmiało groźnie? Zupełnie niepotrzebnie, bo pobrany od pacjenta materiał to wspomniane wcześniej osocze bogatopłytkowe. Znajduje się w naszej krwi i stąd też jest pobierane. To jednak niewielka ilość, która następnie jest poddana procesowi mającemu na celu odłączenie właśnie osocza bogatego w płytki krwi od pozostałych składowych pobranego płynu. W kolejnym kroku lekarz wstrzykuje osocze w miejsce poddane terapii, co dzieje się na zasadach klasycznej mezoterapii. Bez obaw – skóra jest znieczulona, a po zabiegu można spokojnie wrócić do domu.

Zabieg pod lupą

Dlaczego to tak polecany zabieg i co aż tak niesamowitego ma w sobie osocze bogatopłytkowe? To bardzo zasadne pytania, które należy odnieść do zasad nie tylko z zakresu medycyny estetycznej, lecz także całościowego funkcjonowania organizmu. Odpowiednio przygotowany do podania koncentrat osocza zawiera w sobie ogromną ilość płytek krwi, które oddziałują stymulująco na produkcję substancji ochraniających komórki. Mają one także właściwości pobudzające regenerację oraz ogólny metabolizm komórkowy. Co więcej, specjalistyczna literatura podkreśla, że dane stężenie płytek krwi stymuluje także wydzielanie autologicznego kwasu hialuronowego. Wraz z upływającym czasem mamy go w ciele niestety coraz mniej, a jest on znaczący dla odpowiedniego nawilżenia i ujędrnienia skóry. Warto bliżej przyjrzeć się także wspomnianemu już wcześniej bezpieczeństwu zabiegu. Technologia, która jest stosowana w trakcie jego przebiegu, pozwala na wykorzystanie w kolejnych etapach pobranego materiału bez konieczności dodawania jakichkolwiek substancji chemicznych. Oznacza to, że ,,wampirzy lifting” jest całkowicie autologiczny – wprowadzany do organizmu materiał został wcześniej pobrany od tej samej osoby. Zredukowane jest więc ryzyko wszelkich alergii, co jest istotne szczególnie w przypadku osób, które borykają się z tego typu problemami.

Ważne informacje o ,,wampirzym liftingu”

  • Czas trwania zabiegu – około godziny.
  • Znieczulenie – obszar poddany terapii jest znieczulany miejscowo, przy pomocy specjalistycznej maści.
  • Po zabiegu – bezpośrednio po liftingu może pojawiać się delikatny dyskomfort, opuchnięcie oraz zasinienia. Całość jakichkolwiek niedogodności powinna ustąpić po około 7-10 dniach.
  • Pierwsze rezultaty są widoczne już po dwóch tygodniach od zabiegu, jednak do uzyskania pełnego efektu zaleca się wykonanie serii kilku sesji. Warto powtarzać je co jakiś czas, dzięki czemu efekt będzie przedłużony.
  • Rezultat utrzymuje się przez około rok, ale jak wyżej – warto jest wykonywać zabiegi przypominające.
  • Efekty: odnowa, regeneracja, ujędrnienie skóry twarzy oraz innych części ciała, przebudowa włókien kolagenowych, redukcja drobnych zmarszczek, niwelowanie rozstępów i blizn pooperacyjnych, ale także redukcja łysienia.
Zgadza się, do uzyskania odmłodzonej i odnowionej skóry, bez efektu ,,maski”, nie jest już potrzebny skalpel. Nie jest potrzebne też wstrzykiwanie substancji chemicznych. Szybko, bezboleśnie i co najważniejsze, skutecznie – pomożemy twojemu organizmowi, aby sam w sobie mógł być drogą do regeneracji! Potrzebujesz więcej informacji na temat osocza bogatopłytkowego? Chcesz wiedzieć, czy u ciebie także sprawdzi się ,,wampirzy lifting”? Nasi specjaliści czekają na ciebie – umów się na konsultację w naszej Klinice Arte Derm.