ACA

Wiotka skóra to dłużej nie problem! Wypróbuj mezoterapię osoczem bogatopłytkowym ACA!

Im jesteśmy starsi, tym bardziej zmniejsza się produkcja kolagenu w skórze, co skutkuje utratą jej jędrności, gęstości i elastyczności. Pojawiają się zmarszczki i przebarwienia, opada owal twarzy. Problem wiotkości skóry często występuje także u kobiet po porodzie, którym zazwyczaj trudno wrócić do wagi i kondycji sprzed ciąży. Regularne ćwiczenia fizyczne, zbilansowana, bogata w witaminy i minerały dieta, a także dobrze dobrana pielęgnacja to klucz do zahamowania procesów starzenia skóry oraz przepis na zdrowe ciało i piękną sylwetkę, jednak by wzmocnić efekty i zniwelować już widoczne objawy pogorszenia stanu cery, warto wziąć pod uwagę zabiegi proponowane przez medycynę estetyczną i regeneracyjną. W Klinice Medycyny Estetycznej i Dermatologii Arte Derm na problemy z występującymi oznakami starzenia polecamy zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym ACA. To zabieg proponowany przede wszystkim osobom, dla których priorytetami są bezpieczeństwo i spektakularne efekty przy małej inwazyjności.

Jak wygląda zabieg w Klinice Arte Derm?

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym ACA to autologiczny zabieg, który staje się coraz bardziej popularny. Nic dziwnego, ponieważ wyodrębnione z własnej krwi i tłuszczu osocze bogatopłytkowe i komórki macierzyste zawieszone w oczyszczonej tkance tłuszczowej nie tylko mają zbawienny wpływ na wygląd, lecz także działają od wewnątrz, hamując widoczne oznaki starzenia i wzmacniając te osłabione partie wybranych miejsc ciała. Wielką zaletą zabiegu jest także bezpieczeństwo – osocze bogatopłytkowe wyodrębnia się z własnej krwi i tłuszczu pacjenta, co redukuje możliwość wystąpienia alergii i odrzutu substancji przez organizm, a także pozwala na szybsze procesy regeneracji i gojenie. Osocze bogatopłytkowe jest wykorzystywane nie tylko w zabiegach medycyny estetycznej, lecz także ze względu na obecność czynników wzrostu wspomagających procesy naprawcze, również w medycynie regeneracyjnej w leczeniu chorób ortopedycznych, w odbudowie uszkodzonych tkanek w kościach, więzadłach, chrząstkach itd., a także w chirurgii. W Klinice Arte Derm osocze bogatopłytkowe ze skoncentrowanymi płytkami krwi oraz komórki macierzyste zawieszone w oczyszczonej tkance tłuszczowej wyodrębniamy poprzez zabieg nanolipotransferu. Nasi specjaliści pobierają krew, najczęściej z ramienia, oraz tkankę tłuszczową pacjenta z okolic, gdzie występuje ona w nadmiarze, tj. z brzucha, talii lub ud, a następnie odpowiednio przygotowują i odwirowują w specjalnej aparaturze, oczyszczając je ze zbędnych substancji. Dodatkowo o bezpieczeństwie świadczy fakt, że nie dodajemy żadnych aktywatorów chemicznych do osocza bogatopłytkowego ACA, co sprawia, że uzyskujemy w pełni naturalny i skuteczny produkt z najwyższą dostępną na rynku medycznym koncentracją czynników wzrostu. Czynniki wzrostu i komórki macierzyste nie tylko wspomagają procesy regeneracji, lecz także mają zdolność całkowitej odbudowy tkanek, co pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów w postaci zniwelowania głębokich zmarszczek, bruzd czy blizn potrądzikowych lub pourazowych. Cała procedura jest bezpieczna i niemal bezbolesna. Polega na szybkim ostrzykiwaniu  skoncentrowanym osoczem bogatopłytkowym skóry twarzy lub głowy techniką mezoterapii. Za sprawą działania komórek macierzystych i skoncentrowanych płytek krwi, tkanki zostają poddane regeneracji i biorewitalizacji. W następstwie tego zachodzą nagłe procesy regeneracyjne, w wyniku których powstają nowe populacje komórek, wytwarza się kwas hialuronowy w skórze oraz synteza kolagenu, dochodzi także do odbudowy macierzy pozakomórkowej. W zależności od miejsca wykonania zabiegu i typu problemu, procedura trwa od 30 do 60 minut.  

Jakie są efekty?

Procesy regeneracyjne zaczynają postępować już po dwóch dniach od zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym ACA, natomiast pierwsze efekty powinny być widoczne po dwóch tygodniach. Aby uzyskać pełne rezultaty, polecamy powtórzyć zabieg w ilości 2-4 serii co kilka tygodni zgodnie z zaleceniami lekarza. W wyniku nanolipotransferu następuje poprawa krążenia i ukrwienia skóry, spowolnienie procesów starzenia, a także odbudowa struktury skóry, co daje efekt liftingu i widocznego odmłodzenia. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym ACA to także rozwiązanie na wzmożone wypadanie włosów, ponieważ wzmacnia skórę głowy, poprawia ukrwienie cebulek włosowych i pobudza regenerację komórek mieszków włosowych, co sprawia, że włosy są mocniejsze i szybciej rosną. W Klinice Arte Derm mamy bogatą ofertę zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej i regeneracyjnej. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Zachęcamy także do odwiedzenia nas osobiście w klinice w Józefowie.