depilacja

Włoski odrastające jak grzyby po deszczu to już nie problem! Wypróbuj depilację laserową Thunder!

Dobrze wiemy, jak szybko mogą odrosnąć włoski na nogach, zwłaszcza gdy do ich usuwania używamy golarki. Nawet jeśli robimy to starannie, już po jednym dniu możemy odczuć nieprzyjemną szorstkość. Depilatory i wosk nie są lepsze – co prawda włoski odrastają później, ale przy okazji mogą pojawić się podrażnienia, krostki i wrastające włoski. Co zrobić, żeby pozbyć się nadmiernego owłosienia raz na zawsze? Odpowiedzią jest depilacja laserowa Thunder!

Laser Thunder – laser do depilacji, który nie ma sobie równych

Laser Thunder to jeden z najnowocześniejszych, najszybszych i najmocniejszych, a jednocześnie bezpiecznych laserów do depilacji. Laser Thunder to hybryda dwóch laserów – aleksandrytowego i neodymowo-jagowego (Nd:YAG) – która nie tylko niszczy cebulkę włosa, ale również zamyka naczynie mieszka włosowego zapobiegając podrażnieniom skóry. Minimalne odczucia bólowe i bezpieczeństwo, depilacja laserowa Thunder, zawdzięcza również innowacyjnemu systemowi chłodzenia Qool-Air. Dzięki zaawansowanej technologii fotodepilacja tym urządzeniem jest bardzo szybka – w zależności od partii ciała wynosi od kilku do kilkunastu minut. Jak to się dzieje, że usunięte włosy już nie odrastają? Laser działa na melaninę, która odpowiada m.in. za wzrost włosa, w ten sposób cebulka traci zdolność dalszego rozwoju i zanika.

Depilacja laserowa – jak wygląda zabieg?

Odpowiednie przygotowanie się do zabiegu laserowego, to pierwsza zasada udanej epilacji. Co trzeba zrobić:
  • zapoznać się z listą przeciwwskazań,
  • odstawić leki i zioła fotouczulające (4-6 tygodni przed),
  • przez 2-4 tygodnie przed zabiegiem powstrzymywać się od depilacji pastą cukrową lub woskiem,
  • około miesiąc przed depilacją zaprzestać stosowania innych zabiegów laserowych,
  • przed 2 tygodnie poprzedzające zabieg unikać opalania i używania samoopalaczy,
  • dobę przed epilacją nie pić alkoholu,
  • w dniu zabiegu dokładnie ogolić skórę za pomocą maszynki do golenia, zostawiając mały fragment skóry z owłosieniem, aby kosmetolog mógł dobrać parametry lasera,
  • umyć skórę łagodnym mydłem.
W naszej Klinice Arte Derm depilacja laserowa wykonywana jest przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów z zakresu medycyny estetycznej. Laser Thunder posiada głowicę, która emituje światło w kształcie plamki o sporej powierzchni, dzięki czemu umożliwia przeprowadzenie szybkiego i skutecznego zabiegu nawet na dużych partiach ciała, np. na udach, łydkach czy klatce piersiowej. Po zabiegu mogą wystąpić drobne podrażnienia – niektóre z nich znikną po kilku godzinach (zaczerwienienia), inne po kilku dniach (małe obrzęki okołomieszkowe). O ile będziemy stosować się do zaleceń po zabiegu (m.in. stosowanie odpowiednich łagodnych kosmetyków, unikanie opalania, używanie kremów z filtrem), podrażnienia szybko znikną, a zabieg przyniesie świetne rezultaty. 

Trochę cierpliwości w oczekiwaniu na efekty epilacji

Depilacja laserowa ma na celu całkowite usunięcie owłosienia z wybranej partii ciała. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość! Po jednym zabiegu nie znikną wszystkie niechciane włoski, a tylko te, które aktualnie są w fazie wzrostu. W przypadku depilacji laserowej konieczne jest poddanie się serii zabiegów, aby laseroterapia była skuteczna. Po kolejnych zabiegach w serii odrasta coraz mniej włosków. Rezultaty uzależnione są też od grubości i koloru włosa. Laser Thunder to idealne rozwiązanie dla najbardziej wymagających pacjentów, ponieważ przynosi znakomite rezultaty w usuwaniu owłosienia nawet w trudnych przypadkach, czyli przy jasnych włosach i ciemnej karnacji.  Kompleksowa seria zabiegów wynosi od 4 do 6 spotkań.  Depilacja laserowa Thunder to nowoczesny i bardzo skuteczny zabieg usuwania owłosienia. Jeśli masz dość wciąż odrastających włosków, postaw na permanentną gładkość i umów się na wizytę w Arte Derm.