zabiegi osoczem bogatoplytkowym

Wykorzystaj szczególne właściwości regeneracyjne komórek macierzystych!

Regeneracyjne komórki macierzyste zawieszone w oczyszczonej tkance tłuszczowej są wykorzystywane w różnych dziedzinach medycyny – w ortopedii, chirurgii, a od niedawna wiodą prym także w medycynie estetycznej. Nic dziwnego, ponieważ wykazują szereg różnorodnych właściwości, w tym zdolność do samoodnowy, dzielenia się i różnicowania, co jest przydatne szczególnie w leczeniu m.in. chorób metabolicznych i nowotworowych oraz przy uszkodzeniach tkanek i komórek. Najbogatszym źródłem komórek macierzystych jest tkanka tłuszczowa, co sprawia, że zabieg z jej wykorzystaniem jest szczególnie skuteczny. Komórki macierzyste zawieszone w oczyszczonej tkance tłuszczowejw medycynie estetycznej służą przyspieszonym procesom regeneracji, a więc są pomocne w odbudowie zdrowej struktury skóry, w zabiegach anti-aging, rewitalizujących i odmładzających. W Klinice Medycyny Estetycznej i Dermatologii Arte Derm polecamy Państwu zabieg przeszczepu tłuszczu z komórkami macierzystymi zawieszonymi w oczyszczonej tkance tłuszczowej – idealny w terapii ubytków objętości skóry twarzy czy ciała, a także dla zwiększenia efektów tradycyjnego przeszczepu tłuszczu.

Na czym polega zabieg przeszczepu tłuszczu SVF?

Zabieg Lipotransfer micro to nowoczesna metoda wypełniania, modelowania i liftingu skóry twarzy oraz ciała z wykorzystaniem autologicznej tkanki tłuszczowej. To naturalna i bezpieczna alternatywa dla tradycyjnych zabiegów, w których stosuje się sztuczne wypełniacze. Lipotransfer micro to zabieg bezpieczny, o małej inwazyjności, gdzie ryzyko wystąpienia powikłań jest zredukowane do minimum. Naturalny wypełniacz w postaci własnej tkanki tłuszczowej nie ma sobie równych, ponieważ jest biokompatybilny, nietoksyczny, hipoalergiczny, a także stanowi najlepsze zabezpieczenie przed odrzutem przeszczepionej substancji przez organizm. To jedyny zabieg, za pomocą którego można osiągnąć dwa efekty – wyszczuplenie i wymodelowanie jednej części ciała i wypełnienie drugiej, co daje spektakularne rezultaty. Tłuszcz pobiera się z okolic na ciele, gdzie tkanka tłuszczowa występuje w nadmiarze, czyli z brzucha, ud czy pośladków i można go aplikować nawet we wrażliwe miejsca twarzy i ciała w celu m.in. modelowania kształtu i powiększania rozmiaru piersi, wypełniania ubytków objętości pośladków, ud, wypełnienia bruzd, blizn i zmarszczek czy przywrócenia jędrności skóry.

Jak wygląda zabieg Lipotransferu micro w Klinice Arte Derm?

W warszawskiej klinice Arte Derm wykwalifikowani specjaliści pracują na najnowocześniejszym i oryginalnym sprzęcie z aktualnymi atestami, co sprawia, że nasi pacjenci zawsze wychodzą z gabinetu zadowoleni i usatysfakcjonowani z efektów. W Arte Derm zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej SVF jest poprzedzony konsultacją lekarską, podczas której lekarz analizuje stan zdrowia pacjenta i indywidualnie dobiera plan leczenia. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym w zależności od obszaru zabiegowego. Pierwszym etapem jest pobranie od pacjenta niewielkiej ilości tłuszczu za pomocą iniekcji, najczęściej z okolic brzucha, ud i pośladków. Następnie pobrany materiał jest odpowiednio przygotowywany i oczyszczany w specjalistycznym urządzeniu – tu zachodzi proces odseparowania tkanek wzbogaconych w komórki macierzyste zawieszone w oczyszczonej tkance tłuszczowej. Ostatnim etapem jest wstrzykiwanie tak przygotowanego tłuszczu SVF w daną partię ciała pacjenta. Po zabiegu możliwe jest pojawienie się obrzęku i zasinień, jednak znikają w przeciągu kilku dni. Żeby rezultaty spełniły wszystkie oczekiwania, należy stosować się do wszystkich zaleceń lekarza.

Jakie są efekty?

Efekty przeszczepu tłuszczu SVF liposukcja micro widoczne są już po kilku dniach po zabiegu, jednak pełny rezultat pojawia się po około trzech miesiącach. Przeszczep tłuszczu SVF, dzięki obecności wzmożonej ilości komórek macierzystych, skutecznie odbudowuje i wypełnia ubytki w objętości, co pozwala zredukować zmarszczki, zagłębienia i blizny. Komórki macierzyste zawieszone w oczyszczonej tkance tłuszczowej przyspieszają procesy regeneracji i gojenia się, w wyniku czego można pozbyć się problemu wiotkości skóry, a także uzyskać efekt liftingu. Efekty, jakie można osiągnąć za pomocą zabiegu przeszczepu tłuszczu SVF, to m.in.: poprawa objętości twarzy, podniesienie piersi i pośladków, poprawa jędrności i nawilżenia skóry, korekta blizn zanikowych oraz wymodelowanie sylwetki.