zabiegi na twarz

Wypróbuj laser Alma Harmony XL Pro iPixel Dye-VL i pozbądź się trądziku!

Trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry, której początkami są zmiany o podłożu naczyniowym. Na jego występowanie narażone są w szczególności osoby dojrzałe, które przebyły trądzik młodzieńczy, a także te o cerze naczynkowej, skłonnej do rozszerzania naczyń krwionośnych. Trądzik to także skutek nieleczonego rumienia, którego powstanie jest pierwszą oznaką choroby. Nie da się wyleczyć trądziku różowatego samodzielnie w warunkach domowych, najważniejsza jest wizyta u dermatologa, który dobierze odpowiedni plan leczenia. Najczęściej jest to kuracja antybiotykowa, opierająca się na lekach i maściach sterydowych oraz retinoidowych. Przy trądziku i innych chorobach o podłożu naczyniowym skuteczne są też zabiegi medycyny estetycznej. W naszej Klinice Medycyny Estetycznej i Dermatologii Arte Derm proponujemy rozwiązanie najnowszej technologii – zabieg z wykorzystaniem lasera Alma Harmony XL Pro iPixel Dye-VL!

Jak działa laser Alma Harmony XL Pro iPixel Dye-VL?

Alma Harmony XL PRO to multiplikacyjna platforma laserowa, która dzięki wymienialnym głowicom leczy gamę różnorodnych problemów – od utraty jędrności skóry po zmarszczki, bruzdy i przebarwienia. To system, który można dobrać indywidualnie do każdego pacjenta i zapewnić mu satysfakcjonujące efekty szybko i bez długiego okresu rekonwalescencji. Działanie głowicy lasera Alma Harmony XL PRO iPixel Dye-VL opiera się na wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii służącej do likwidacji zmian o podłożu naczyniowym, w tym rozszerzonych naczyń krwionośnych, naczyniaków płaskich oraz tzw. ,,winnych plam” i trądziku różowatego, a także przebarwień skóry, blizn i zmarszczek. Podczas zabiegu laser wypuszcza wąskopasmowe, pulsacyjne źródło światła o wysokiej mocy. Sama głowica Dye-VL ma wbudowane trzy filtry, które pozwalają na kontrolowanie miejsca i głębokość działania światła lasera bez uszkadzania naskórka. Zakres działania lasera ustawiony jest na równym poziomie 500-600 nm i jest kierowany bezpośrednio do chromoforów, czyli hemoglobiny i melaniny w głębokich warstwach skóry właściwej, w celu zniszczenia uszkodzonych komórek i pobudzenia nowych. Podczas zabiegu używa się specjalnego systemu chłodzącego, który łagodzi dolegliwości bólowe i wpływa korzystnie na komfort pacjenta. Ruch głowicy Dye-Vl zapewnia krótkie, intensywne i skoncentrowane naświetlanie skóry, co pozwala na efektywną terapią zmian zachodzących w jej warstwach na różnej głębokości. Dodatkowo laser stymuluje produkcję nowego kolagenu, odpowiadającego za jędrność, sprężystość i gęstość skóry, dzięki czemu uzyskuje się efekt podniesienia i odmłodzenia. To wszystko powoduje, że zabieg jest w pełni bezpieczny, a ryzyko powikłań zredukowane do minimum.

Jak przebiega zabieg w klinice Arte Derm?

Zabieg w klinice Arte Derm poprzedzony jest obowiązkową konsultacją ze specjalistą, po której ustalany jest indywidualny plan leczenia. Następnie lekarz przechodzi do zabiegu. Procedura trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od rodzaju problemu i typu skóry pacjenta. Sam zabieg jest niemal bezbolesny, a pacjent już w godzinę po może wrócić do codziennych aktywności.

Jakie są efekty?

Efekty są długotrwałe i widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak dla pełnych rezultatów polecamy przeprowadzenie 3-6 sesji w kilkutygodniowych odstępach. Efekty, jakie można osiągnąć dzięki terapii laserem Alma Harmony XL Pro iPixel Dye-VL, to przede wszystkim rozwiązanie problemów skórnych zmian naczyniowych, w tym trądziku różowatego, rumienia, teleangiektazji, znamion rubinowych, a także zmian pigmentacyjnych skóry, czyli zaburzeń pigmentacyjnych, piegów, plam soczewicowatych. Kuracja pozwala także na spłycenie zmarszczek, lekki lifting skóry i przywrócenie jej zdrowego kolorytu. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu mailowego, telefonicznego i osobistego w klinice Arte Derm w Warszawie.