modelowanie twarzy i ciała

Z troską o skórę całego ciała – Ultraformer III, czyli nieinwazyjna siła liftingu!

Czas niestety nie jest zbyt łaskawy dla naszej skóry. Wraz z jego upływem staje się ona wiotka, pojawiają się zmarszczki, twarz traci swój kontur, a brwi opadają, przez co spojrzenie od razu wydaje się mieć mniej blasku. Gdy w lustrze dostrzegasz taki obraz, od razu poziom energii i chęci do uśmiechu spada… A przecież chodzi o to, aby cieszyć się sobą i swoim ciałem! Eksperci z naszej kliniki mają na to rozwiązanie – zabieg Ultraformer III, czyli nieinwazyjny lifting twarzy i innych części ciała.

Innowacyjność z pomocą skórze

Podstawą działania urządzenia Ultraformer III jest technologia HIFU. Wykorzystywane są w niej fale ultradźwiękowe, które skierowane na dane obszary ciała powodują wzrost temperatury tkanek, co skutkuje wystąpieniem mikrouszkodzeń. Brzmi być może groźnie, ale tak naprawdę to właśnie dzięki temu zostają pobudzone naturalne procesy regeneracyjne skóry oraz rozpoczęcie produkcji nowego kolagenu. Niestety wraz z wiekiem poziom tego białka w naszym organizmie spada, a jako że jest to główna substancja odpowiedzialna za gęstość, elastyczność, gładkość skóry, to właśnie stymulowanie jej produkcji pozwala zredukować negatywne skutki upływu czasu.

W trosce o całe ciało

Rzeczywiście, najczęściej skupiamy się na skórze twarzy, bo też właśnie ona jest swego rodzaju ,,wizytówką”. Warto jednak podkreślić, że Ultraformer III ma zastosowanie również na takich obszarach, jak wewnętrzna strona ud, łydki, ramiona, brzuch czy też tzw. ,,boczki”. Dlaczego to istotne? Wiele osób boryka się z utratą jędrności np. po odchudzaniu czy ciąży. Skóra staje się wtedy wiotka, cienka i często nieestetycznie pomarszczona. Nic dziwnego, przez pewien okres była przecież rozciągnięta, nieraz bardzo znacząco. Jeśli chcemy, aby wróciła do lepszego stanu, potrzebujemy stymulacji. Nie zawsze niestety do owej stymulacji wystarczą ćwiczenia i zdrowa, zbilansowana dieta – chociaż warto podkreślić, że zarówno przed zabiegiem, jak i po nim, to duża pomoc w utrzymaniu satysfakcjonujących nas efektów.

Ważne informacje o zabiegu przeprowadzanym urządzeniem Ultraformer III

  • Głębokość działania urządzenia zależy od obszaru ciała, który w danym momencie podlega terapii (temperatura tkanek podnoszona jest do 65-75 stopni Celsjusza).
  • Znieczulenie nie jest konieczne, ale jeżeli jesteś osobą wrażliwą na ból, jak najbardziej możemy je zastosować.
  • Po zabiegu skóra może być przez kilka godzin zaczerwieniona, opuchnięta – nie jest jednak wymagana uciążliwa regeneracja.
  • Czas zabiegu zależy m.in. od powierzchni, na której zabieg jest przeprowadzany. Zazwyczaj trwa od 30 min do 2 h.
  • Efekty pojawiają się od razu po wykonaniu zabiegu. Należy jednak pamiętać, że naturalne procesy potrzebują czasu, aby móc zadziałać, a właśnie na naturalnych zdolnościach skóry pracuje Ultraformer III. Rezultaty mogą więc narastać do około 2-3 miesięcy, w trakcie których będzie produkowany nowy kolagen.
  • Kolejny zabieg można wykonać po trzech miesiącach lub zmniejszyć intensywność działania urządzenia i wraz z lekarzem, który wykonuje zabieg, ustalić indywidualny proces terapeutyczny.
  • Zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny – znakomita alternatywa dla osób, które nie chcą korzystać z tradycyjnych procedur przeprowadzanych przy użyciu skalpela.

Siła działania Ultraformer III

Dlaczego jest to polecany przez ekspertów zabieg? Pomijając już jego bezpieczeństwo i skuteczność, bazuje przede wszystkim na tym, co nasze ciało samo z siebie potrafi. Okazuje się, że wystarczy odpowiednio pobudzić zachodzące w organizmie procesy, aby osiągnąć rezultaty, które za czasów technologii starszych generacji, nie były możliwe. Co więcej, dzięki temu, że są to naturalne procesy, takich też możemy spodziewać się skutków. Nie ma więc obaw o efekt sztuczności i poczucie noszenia ,,maski”. Medycyna estetyczna jest po to, aby budować prawdziwe, pozytywne emocje – ty i twoje ciało w pełni na nie zasługujecie! Masz wątpliwości? Nie wiesz, czy Ultraformer III pomoże ci z problemem, który masz? Chcesz zadać dodatkowe pytania? Zapraszamy – umów się na konsultację ze specjalistą z naszej Kliniki Arte Derm – poszukamy rozwiązania najlepszego dla ciebie!