dermapen - opinie

Pożegnanie z rozstępami w kilku krokach

Rozstępy powstają wskutek zmiany wagi, po przebytej ciąży, pod wpływem hormonów, a także z powodu stosowania niektórych leków. To poprzeczne pręgi, które pojawiają się na brzuchu, udach, pośladkach, piersiach, a czasem też ramionach. Te niedoskonałości skórne wielokrotnie przyczyniają się do dyskomfortu i onieśmielenia na plaży, basenie czy w saunie. Osoba, która ma rozstępy, jest więc narażona na zaniżenie samooceny, a także zahamowania w kontaktach z innymi ludźmi. Dlatego tak istotne jest, żeby usunąć te nieestetyczne zmiany skórne tak szybko jak to możliwe. Obecnie medycyna estetyczna posiada kilka różnych rozwiązań, które w połączeniu z fachową opieką lekarską dają pożądane i trwałe efekty końcowe. Sprawdź, jak może wyglądać pożegnanie z rozstępami w kilku krokach i zrób ten pierwszy!

Efektywne leczenie rozstępów za pomocą mezoterapii

Pierwszym krokiem w drodze do efektywnego pozbycia się rozstępów jest odwiedzenie specjalisty, który zakwalifikuje rodzaj niedoskonałości oraz dobierze odpowiednie metody leczenia. Terapia na rozstępy jest wieloetapowa i skomplikowana, dlatego należy przygotować się na serię kilku różnych zabiegów – jednym z nich może być mezoterapia. Zabieg mezoterapii, który przeprowadzany jest w naszej klinice Arte Derm, polega na wprowadzeniu w obręb skóry kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, dzięki czemu niedoskonałości błyskawicznie się zmieniają.

Jak można odnowić skórę z rozstępami?

Sposobem na odnowienie skóry jest peeling chemiczny. Cykliczne stosowanie tej metody, zgodnie z zaleceniami lekarza, może stanowić leczenie wspomagające w walce z rozstępami. Dzięki tej technice, którą wykorzystuje medycyna estetyczna, skóra wygląda młodziej i bardziej świeżo. Peeling na rozstępy najczęściej wykonywany jest z użyciem kwasu glikolowego. Jego działanie sprawia, że powierzchnia skóry jest wygładzona, a rozstępy jaśniejsze. Sam peeling chemiczny zazwyczaj nie jest jedyną techniką leczenia tego rodzaju zmian, konieczne jest wzbogacenie odnowy o inne metody.

Czy na rozstępy skuteczne jest mikronakłuwanie?

Inną techniką, stosowaną w leczeniu rozstępów, jest Dermapen, czyli mikronakłuwanie. Ten sposób leczenia, który stosujemy w Arte Derm, pozwala na wprowadzenie substancji czynnych w głąb skóry. Dermapen przyczynia się do efektywnej likwidacji rozstępów, stymulując produkcję kolagenu i elastyny. Co istotne, urządzenie to umożliwia precyzyjne wybranie głębokość iniekcji, przyczyniając się do indywidualnego dopasowania leczenia. Podczas zabiegu wprowadzane są preparaty, które przyczyniają się do nawilżenia oraz odżywienia skóry.

Na czym polega plazmowe usuwanie rozstępów?

Plazmowe usuwanie rozstępów, które wykonujemy w Arte Derm za pomocą urządzenia Plexr, polega na generowaniu mikrowiązki plazmy, przyczyniającej się do biostymulacji skóry właściwej. Czynności zabiegowe to wykonywanie niewielkich punktów na jej powierzchni, w odległości około 0,5 milimetra. Każdy z tych punktów powoduje sublimację, czyli odparowanie powierzchownych korneocytów, bez uszkodzenia warstwy podstawnej naskórka oraz krwawienia.

Jak działa mikroprzeszczep włókien kolagenowych na rozstępy?

Mikroprzeszczep włókien kolagenowych odbywa się poprzez urządzenie Needle Shaping. Technika ta umożliwia przekazywanie prądu elektrycznego (za pomocą cienkiej igły) o specyficznych właściwościach. Wskutek tego działania rozstępy stają się mniej widoczne. Chcesz pożegnać się z rozstępami? Zadzwoń do naszej kliniki Arte Derm w Józefowie pod numer telefonu 570 182 184 i umów się na wizytę! Zapewniamy skuteczne rozwiązanie tego problemu!