Zmarszczki? Rozstępy? Wypróbuj działanie lasera Alma Harmony XL PRO iPixel!

Wraz z wiekiem skóra produkuje coraz mniej kolagenu, w wyniku czego następuje utrata jędrności, elastyczności i gęstości. To naturalny proces, którego konsekwencją jest pojawienie się zmarszczek, bruzd, przebarwień. Na przyspieszenie tego procesu ma wpływ uboga w witaminy i minerały dieta, złe nawyki żywieniowe, picie zbyt małej ilości wody, stosowanie używek w postaci papierosów czy alkoholu, a także niedopasowana do typu cery pielęgnacja (lub jej brak). Siedzący tryb życia również pozostawia złe skutki w postaci cellulitu czy rozstępów. Zmiana codziennych nawyków z pewnością pomoże w odbudowaniu zdrowia i lekko zahamuje te postępujące procesy, jednak gdy efekty starzenia skóry są już widoczne, z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej. Przy wyraźnych problemach natury estetycznej nasi specjaliści z Kliniki Medycyny Estetycznej i Dermatologii Arte Derm polecają zabieg regeneracyjny z wykorzystaniem lasera najnowszej generacji Alma Harmony XL PRO iPixel!

Czym jest laser Alma Harmony XL PRO iPixel?

Zabieg z wykorzystaniem lasera Alma Harmony XL PRO iPixel stosowany jest w celu poprawienia kondycji i jakości skóry, a także spłycenia drobnych zmarszczek, usunięciu przebarwień, blizn potrądzikowych, rozstępów, przebarwień czy rozszerzonych porów. To laser frakcyjny ablacyjny, którego światło może przeniknąć do skóry nawet na głębokość 3 mm, co prowadzi do jeszcze głębszej regeneracji w porównaniu do działania laserów Alma Harmony starszych generacji. To system laserowy, który wykorzystuje działanie nie jednej, ale zespołu kilkudziesięciu wiązek światła, które w sposób kontrolowany penetrują naskórek i skórę właściwą, dążąc do powstania punktów (pixeli), czyli mikrouszkodzeń termalnych. Laser, za pomocą mikrouszkodzeń zmienionych tkanek, powoduje odparowanie wody, w wyniku czego następuje złuszczenie naskórka przy jednoczesnym pozostawieniu nietkniętych zdrowych komórek i tkanek, które przyspieszają gojenie tych uszkodzonych. Wskutek tego zachodzą procesy regeneracyjne, tzn. wzmożenie produkcji nowych włókien kolagenowych, które przywracają skórze jędrność i gęstość oraz wspomagają procesy odbudowy prawidłowej struktury skóry.

Jak wygląda zabieg w naszej klinice?

Zabiegi w klinice Arte Derm wykonywane są przez wykwalifikowanych specjalistów i przeprowadzane na profesjonalnym sprzęcie z ważnymi atestami i certyfikatami. Nie inaczej jest w przypadku lasera Alma Harmony XL PRO iPixel. Dodatkowo każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem i próbą laserową, żeby wykluczyć przeciwwskazania. Zabieg z wykorzystaniem działania lasera iPixel polega na przykładaniu do skóry pacjenta matrycy lasera. Ta wypuszcza wiązki światła, które w sposób kontrolowany powodują mikrouszkodzenia wielkości pixeli, omijając zdrowe tkanki, co prowadzi do uruchomienia procesów naprawczych skóry i przyspieszenia gojenia. Procedura, w zależności od miejsca wykonywania laseroterapii, trwa od 30 do 60 minut. Dla komfortu pacjenta używa się specjalnego zimnego strumienia powietrza na skórze, dzięki czemu nie odczuwa się pieczenia ani bólu. Zabieg można wykonywać nie tylko na skórze twarzy, lecz także ciała, jak dekolt, dłonie, szyja, klatka piersiowa itd.

Jakie są efekty?

Efekty widoczne są od razu po pierwszym zabiegu, jednak dla pełnych rezultatów polecamy 3-5 sesji co dwa tygodnie, szczególnie przy głębszych problemach skórnych. Efekty, jakie można osiągnąć za pomocą terapii laserem Alma Harmony XL Pro iPixel, to przede wszystkim spłycone zmarszczki, blizny potrądzikowe i rozstępy, wyrównany koloryt cery, obkurczone pory, a także widoczne odmłodzenie skóry. Zapraszamy na zabiegi laseroterapii, a także inne zabiegi regeneracyjne w Klinice Arte Derm! Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub osobiście w klinice w Warszawie! Czekamy na Ciebie.