lipotransfer

Powiększanie penisa – czy to możliwe? Jakie metody są skuteczne?

Większość ludzi przygląda się swojemu odbiciu w lustrze w krytyczny sposób. Jednych niepokoją pojawiające się z wiekiem zmarszczki, innym przeszkadza łysienie androgenowe, a jeszcze inni chcieliby ważyć nieco mniej i mieć muskularną sylwetkę. Każdą z tych niedoskonałości można jednak wyeliminować, często nawet domowymi sposobami. Co jednak, jeśli problemem jest zbyt mały penis, który stanowi źródło przykrości i przeszkadza w osiągnięciu satysfakcji z seksu? Rozwiązanie znają specjaliści z kliniki medycyny estetycznej Arte Derm.

Powiększanie penisa – czy to możliwe?

Współczesna medycyna estetyczna, a dokładniej urologia estetyczna, dysponuje środkami, które pozwalają skutecznie zwiększyć przede wszystkim objętość i długość przyrodzenia. Zabieg taki można przeprowadzić na kilka sposobów, od terapii kwasem hialuronowym po interwencje chirurgiczne. W klinice Arte Derm powiększanie penisa jest wykonywane metodą przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta z dodatkiem PRP (osocza bogatopłytkowego). Metoda ta charakteryzuje się kilkoma cechami, które odróżniają ją od pozostałych i sprawiają, że naszym zdaniem jest bezkonkurencyjna. Wykorzystanie tkanek własnych pacjenta sprawia, że nie ryzykujemy odrzuceniem przeszczepu przez organizm. Badania wskazują, że około 95% pobranej tkanki tłuszczowej po przefiltrowaniu nadaje się do wszczepienia w inne miejsce na ciele. Naturalny tłuszcz nie wchłania się nadmiernie i pozostaje w miejscu aplikacji przez wiele lat. Tkanka tłuszczowa stanowi również najlepsze źródło komórek macierzystych,  które mają bardzo duży potencjał regeneracyjny. Komórki macierzyste łączą się z endogennymi komórkami tłuszczowymi, wzmacniając strukturę tkankową i ukrwienie, a tym samym poprawiają ich jakość i objętość. Oznacza to, że wszczepiając własne komórki tłuszczowe z komórkami macierzystymi pod skórę pacjenta, stymulujemy ciało do pobudzenia wymiany komórkowej i odżywienia tkanek. Należy podkreślić, że okres rekonwalescencji po zabiegu wynosi ok. 4 tygodni. Obejmuje wstrzemięźliwość seksualną i zachowywanie szczególnej higieny miejsc intymnych. W ciągu 10 pierwszych dni po zabiegu nie należy również podejmować nadmiernego wysiłku fizycznego. Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym, dzięki czemu pacjent już po ok. 4 tygodniach może cieszyć się spektakularnymi efektami.

Powiększanie penisa – jak przebiega zabieg?

Jak każda procedura medyczna, także zabieg powiększania penisa własną tkanką tłuszczową jest wykonywany w kilku etapach. W pierwszej kolejności lekarz-urolog przeprowadza rozmowę konsultacyjną z pacjentem, omawia poszczególne etapy zabiegu i jakiego efektu może się pacjent ostatecznie spodziewać. Zabieg rozpoczyna się pobraniem od pacjenta tkanki tłuszczowej, która jest najczęściej odsysana z okolicy brzucha, podbrzusza i wewnętrznych powierzchni ud. Następnie materiał zostaje wielokrotnie oczyszczony w soli fizjologicznej, wirowany i połączony z osoczem bogatopłytkowym. Przygotowany w ten sposób autologiczny graft tłuszczowy zostaje podany pod skórę penisa przy pomocy cienkiej kaniuli. Cała procedura powiększania penisa trwa 2-3 godziny. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Po jego zakończeniu pacjent pozostaje w klinice Arte Derm na godzinnej obserwacji. Efekty zabiegu są widoczne natychmiast i utrzymują się przez wiele lat. Obwód penisa zostaje powiększony o 30-50%, zaś jego długość wzrasta od 0,5 do 1,5 cm. Szacuje się, że około 30-50% przeszczepionego graftu ulega degradacji, do ok. 60-70% pozostaje zaś w miejscu, do którego je podano. Dobrą wiadomością jest także to, że powiększanie penisa można w bezpieczny sposób wykonywać wielokrotnie. Specjalista urolog dr n.med. Mariusz Ciemerych wykonujący ten zabieg w klinice Arte Derm odpowie na wszystkie państwa pytania. Zapraszamy do kontaktu!