powiekszaniepenisaartederm

Powiększanie penisa – fakty i mity

Pytanie, jak powiększyć penisa, to nic nowego. W ostatnim czasie urologia estetyczna cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Zabieg powiększania penisa jest sposobem na podkreślenie swojej męskości, zwiększenie satysfakcji u partnerki i pozbycie się kompleksów. 

O rewitalizacji oraz powiększaniu prącia mówi się coraz więcej i niestety spotykamy również coraz więcej mitów i niedomówień na ten temat – przyjrzyjmy się im bliżej.

Skuteczne powiększenie penisa jest możliwe tylko dzięki operacji 

Operacyjne powiększenie penisa to skuteczna metoda, którą podejmuje się wyłącznie ze ściśle określonych wskazań. Jednym z nich jest mikropenia, czyli wada rozwojowa, związana z niedoborem androgenów. W mikropenii prącie w stanie wzwodu nie przekracza 7,5 cm. Rozwiązaniem może być hormonoterapia lub chirurgiczne wydłużenie penisa, polegające na nacięciu więzadła wieszadłowego prącia. Nie jest to metoda gwarantująca pewną satysfakcję pacjentowi, ponieważ wydłuża prącie tylko o 1,5 cm i powoduje dużą niestabilność penisa. Ponadto wiąże się ze znieczuleniem na bloku operacyjnym, jak również pobytem na oddziale po zabiegu. Nie oznacza to bynajmniej, że medycyna nie zna innych efektywnych rozwiązań. Jednym z nich jest zabieg powiększania penisa autologiczną tkanką tłuszczową oraz iniekcja kwasu hialuronowego. 

Powiększanie penisa powoduje problemy z erekcją 

Niektóre doraźne sposoby powiększania penisa nie dość, że są nieskuteczne, to mogą okazać się niebezpieczne. Pompki do penisa, ekspandery, ale też środki farmaceutyczne to bardzo często rozwiązania niepotwierdzone badaniami naukowymi, niesprawdzone i niepewne. Ich nieumiejętne stosowanie może przyczynić się do wystąpienia różnego rodzaju skutków ubocznych w postaci zaburzeń erekcji albo mikrouszkodzeń ciał jamistych prącia. Dlatego przed wdrożeniem którejkolwiek ,,domowej metody”, należy skonsultować się z urologiem lub seksuologiem. Warto dodać, że szybkim i bezpiecznym sposobem na powiększenie penisa jest terapia z zastosowaniem autologicznej tkanki tłuszczowej z dodatkiem komórek macierzystych i osocza bogatopłytkowego (PRP). Tak przygotowany graft tłuszczowy zapewnia efekt trwalszego wypełnienia struktury tkankowej z jednoczesną jej rewitalizacją. Dzięki temu znacznie powiększa się objętość członka, a poprawie ulega również sprawność seksualna. 

Efekty powiększania penisa własnym tłuszczem są nietrwałe

Trwałość efektów zabiegu powiększania penisa autologiczną tkanką tłuszczowa zależy od wielu czynników. Przede wszystkim ważny jest rodzaj i ilość graftu oraz sposób jego przygotowania. Najlepsze efekty uzyskuje się, gdy przeszczepia się komórki bardzo żywotne. W Klinice Arte Derm korzystamy ze sprawdzonych technologii oraz najnowocześniejszych urządzeń – narzędzi zabiegowych i wirówek – pozwalających uzyskać wartościowe komórki tłuszczowe, z których blisko 60% po przeszczepie przyjmuje się i pozostaje pod skórą przez długie lata. Warto jednak podkreślić, że po pewnym czasie część wszczepionego materiału ulega naturalnej absorpcji – zostaje wchłonięta – wówczas można rozważyć powtórzenie zabiegu. Niezależnie jednak od tego, pozostała część graftu przyjmuje się na stałe.

Oprócz technik zabiegowych, innym czynnikiem decydującym o efektach zabiegu powiększania penisa jest styl życia. Zła dieta, używki (szczególnie palenie papierosów), brak ruchu sprawiają, że jakość komórek (nie tylko tych wszczepionych) i ich ukrwienie pogarszają się, co może prowadzić do powstania ubytków tkankowych i innych niekorzystnych zmian. Przy ogólnie zdrowym stylu życia i stosowaniu się do zaleceń, efekty powiększania prącia autologicznym tłuszczem z dodatkiem PRP (komórki macierzyste z osoczem bogatopłytkowym) dają trwałe i bardzo zadowalające efekty.

Zabieg powiększania prącia to właściwie zabieg powiększenia jego obwodu

Powiększenie prącia autologiczną tkanką tłuszczową, tak samo zresztą, jak preparatem kwasu hialuronowego, skutkuje przede wszystkim poprawą objętości, a nie długości penisa. Zasadniczo po zabiegu uzyskuje się: 

  • zwiększenie grubości prącia od 30% do 50%; 
  • wydłużenie prącia od 0,5 cm do 1,5 cm.

Zdaniem seksuologów to właśnie pogrubienie penisa, bardziej niż wydłużenie, jest gwarancją udanego współżycia. Ma to związek z budową anatomiczną pochwy – jest najbardziej unerwiona w przedsionku i właśnie tam wymaga największej stymulacji. Niemniej jednak urologia estetyczna zna rozwiązania wielu męskich problemów, dzięki którym można uzyskać satysfakcjonującą poprawę, w dodatku w relatywnie naturalny sposób.

Obecnie zabieg powiększania prącia autologiczną tkanką tłuszczową z dodatkiem PRP cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Coraz więcej pacjentów znajduje rozwiązanie swoich problemów w arsenale metod urologii estetycznej. Wynika to z faktu, że są to zabiegi małoinwazyjne i bezpieczne – własny tłuszcz to materiał biokompatybilny, który dobrze się przyjmuje i nie wywołuje reakcji alergicznych. Poza tym jest dobrym wypełniaczem o dużym potencjale regeneracyjnym. Łączy się z endogennymi komórkami tłuszczowymi, wzmacnia strukturę tkankową, a tym samym poprawia ich jakość oraz objętość.
Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym, jak powiększyć penisa autologiczną tkanką tłuszczową, zapraszamy do kontaktu – https://artederm.pl/kontakt/. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości!