Skip to main content

Jak ujędrnić skórę na brzuchu po ciąży?

Z problemem wiotkiej i rozciągniętej skóry po ciąży boryka się wiele kobiet. Skóra na brzuchu traci na elastyczności, a powrót do wcześniejszej kondycji nierzadko jest długotrwały. Nie tylko naturalnie zachodzące procesy fizjologiczne, ale i hormonalne wpływają na to, że ciało kobiety się zmienia. Często na skórze uwidaczniają się również rozstępy. Nie zawsze powrót do stanu sprzed ciąży jest możliwy. U niektórych kobiet skóra pozostaje obwisła, rozciągnięta. W przywróceniu jej jędrności i lepszej kondycji mogą okazać się pomocne zabiegi medycyny estetycznej. Jakie metody rekomendują lekarze?

Zastosowanie fal ultradźwiękowych do liftingu tkanek

Jedną z metod wchodzących w zakres medycyny estetycznej są fale ultradźwiękowe emitowane przez urządzenie używane w trakcie zabiegu. Polega on na zastosowaniu wysoce skoncentrowanej wiązki ultradźwięków, która powoduje podniesienie temperatury w tkankach skóry. W rezultacie dochodzi do powstania niewielkich uszkodzeń, które determinują tkankę do jej przebudowy i odnowy. Zachodzi ponadto wzmożony proces produkcji elastyny i włókien kolagenowych. Naturalny przebieg regeneracji prowadzi do zagęszczenia struktury skóry, poprawy jej elastyczności i jędrności. Pacjentki mogą zauważyć zmiany estetyczne już po pierwszym zabiegu. Zazwyczaj jednak potrzebne są dwa lub trzy miesiące na to, aby wzmocnić strukturę skóry i zauważyć zmiany w jej kondycji. Najczęściej jest to kwestia indywidualna uzależniona od stopnia rozciągnięcia skóry, jak i jej predyspozycji do regeneracji.

Masaż podciśnieniowy na poprawę jędrności skóry

Kolejną technologią stosowaną w poprawie wyglądu i sprężystości skóry na brzuchu po ciąży jest masaż podciśnieniowy. W nowoczesnej wersji tego zabiegu korzysta się z urządzeń, które wykorzystują wspomniany masaż wraz z siłą lasera diodowego i światła LED. Taka multistymulacja ma na celu pobudzenie w skórze brzucha procesów powodujących produkcję fibroblastów i kolagenu. Poprawie ulega także mikrokrążenie, niwelowane są obrzęki i stopniowemu rozbiciu ulega dodatkowo cellulit oraz tkanka tłuszczowa. Zabieg ten rekomendowany jest osobom z luźną skórą, które w dłuższej perspektywie czasu chcą poprawić sylwetkę i ją wymodelować.

Lifting plazmowy na skórę brzucha

Wiotka skóra po ciąży wymaga odpowiedniej troski i zastosowania zabiegów, które przyspieszą jej regenerację. Kolejna procedura, którą stosuje się przy takim problemie estetycznym, to lifting plazmowy. Wiązka plazmy oddziałuje wyłącznie na tkankę wymagającą korekty. Procedura ta powoduje sublimację, czyli podniesienie temperatury w martwych komórkach skóry, wyparowanie znajdującej się w nich wody, a tym samym obkurczenie tkanki. Dzięki temu zmniejsza się wiotkość skóry i poprawia jej strukturę.

Nici liftingujące w poprawie wyglądu brzucha

Nici liftingujące są elementem terapii, którą stosuje się w przypadku wiotkiej skóry i jej nadmiaru również w okolicy brzucha. Lekarz medycyny estetycznej, który wykonuje ten zabieg, z pomocą cienkiej kaniuli wprowadza do skóry lub do tkanki podskórnej nici liftingujące. Sposób, w jaki to robi, ma na celu uniesienie tkanki w konkretnym miejscu, czyli lifting, którego efekty wstępne są widoczne zaraz po zabiegu. Podczas przeprowadzania całej procedury w skórze powstają niewielkie uszkodzenia, które stymulują proces budowy nowych włókien kolagenowych i elastyny. Można zatem w manualny sposób modelować sylwetkę, w tym okolice brzucha.

Który zabieg wybrać?

Konsultacja wstępna z lekarzem medycyny estetycznej pozwala określić, jaki zabieg dla konkretnej pacjentki będzie najbardziej odpowiedni. Pomoże on również ustalić, kiedy najwcześniej po połogu można poddać się takiej procedurze. Rezultaty, jak i czas rekonwalescencji to bardzo indywidualna kwestia. Dlatego też lekarz może zalecić wykonanie serii zabiegów, które będą wsparte dobrą dietą i aktywnością fizyczną. Jeśli borykasz się z problemem wiotkiej skóry na brzuchu, możesz porozmawiać o tym z doświadczonym lekarzem. Umów się na wizytę w Klinice Medycyny Estetycznej i Dermatologii Arte Derm w Warszawie.