odmładzanie skóry zabiegi w Warszawie

Jak szybko pozbyć się podwójnego podbródka?

Problem podwójnego podbródka może dotyczyć zarówno otyłych, jak i szczupłych osób. Niekiedy jest wynikiem niepoprawnej postawy ciała, innym razem jest powodowany przez choroby, anatomię twarzy i predyspozycje genetyczne. Jego wyeliminowanie również nie należy do najprostszych. Bardzo często dieta i aktywność fizyczna nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Jedną z metod, jaką stosuje się na poprawę wyglądu podróbka, są nici liftingujące. Na czym polega ten zabieg i jakie daje rezultaty?

Na czym polega zabieg z zastosowaniem nici liftingujących?

Występowaniu podwójnego podbródka nierzadko towarzyszy efekt obwisłej skóry, nagromadzonej w skórze wody lub nadmiaru tkanki tłuszczowej. Pod wpływem grawitacji zwiotczała skóra dodatkowo opada, traci jędrność i sprężystość, przez co układa się w drugi podbródek znajdujący się pod tym właściwym. W efekcie twarz traci wyrazisty kształt i kontury, stając się bardziej owalną i okrągłą. Zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej. Rozmowa służy wykluczeniu przeciwwskazań, przeprowadzeniu badania, oszacowaniu skali problemu i zakwalifikowaniu pacjenta do całej procedury. Następnie ustala się, ile nici będzie potrzebnych do osiągnięcia określonego efektu i w jakich miejscach muszą być one wprowadzone. W kolejnym etapie lekarz podaje znieczulenie miejscowe i śródskórne, aby zniwelować dolegliwości bólowe i dyskomfort u pacjenta. Następny krok to wprowadzenie specjalnej cienkiej kaniuli, w której znajduje się nić. Gdy jest ona już w odpowiednim miejscu, usuwa się kaniulę lub igłę. Nić ma za zadanie kształtowanie tkanki i jej unoszenie, co widoczne jest praktycznie od razu po zaimplementowaniu jej w skórze. U pacjenta może pojawić się obrzęk, miejscowe zaczerwienienie, czy niewielkie krwawienie. Należy także zaznaczyć, iż etap liftingu to jeden z dwóch celów osiąganych podczas wykonywania tego zabiegu. Drugi ma związek z mikrouszkodzeniami powstającymi w tkance z powodu jej naruszenia z pomocą nici. Są one stymulantem produkcji elastyny i nowych włókien kolagenowych, które są odpowiedzialne za elastyczność skóry, jej jędrność i zagęszczenie jej struktury.

Efekty wprowadzenia nici liftingujących

W jaki sposób nici liftingujące mogą pomóc przy eliminowaniu efektu podwójnego podbródka? Przede wszystkim służą podniesieniu zwiotczałej skóry, stworzenia pewnego rodzaju rusztowania odpowiedzialnego za to, aby skóra nie opadała pod wpływem grawitacji i utrzymywała się we wskazanym jej miejscu. Tkanki są zatem lepiej naprężone, dzięki czemu zaczyna kształtować się kontur jednego, prawidłowego podbródka. Produkcja kolagenu i elastyny po takim zabiegu również przyspiesza, dzięki czemu tkanki stają się bardziej napięte, elastyczne, co jest istotne dla osób z tendencją do zwiotczenia skóry w tym obszarze. Ostateczne rezultaty zabiegu pacjent może zauważyć po około 1,5 miesiąca od przeprowadzenia całej procedury. Natomiast po około trzech miesiącach nowy kolagen zaczyna oddziaływać na tkanki, poprawiać ich gęstość, a tym samym i estetyczny wygląd. Efekty wprowadzenia nici liftingujących utrzymują się do około dwóch lat. Jest to czas, po którym można rozważyć ponowne przystąpienie do zabiegu. Duży wpływ na jego trwałość ma jednak prowadzony przez pacjenta tryb życia, codzienne nawyki, aktywność fizyczna, rutynowa pielęgnacja, stan zdrowia i dieta.

Konsultacja wstępna z lekarzem medycyny estetycznej

Zabieg polegający na wprowadzeniu nici liftingujących wykonywany w obszarze podwójnego podbródka może być łączony z innymi metodami zabiegowymi. Każda procedura jest jednak przeprowadzana po wcześniejszym wnikliwym wywiadzie medycznym i konsultacji z lekarzem. Finalne rezultaty mogą się od siebie różnić, ponieważ ma na nie wpływ wiele czynników. Bardzo ważne jest, aby wszelkie kwestie omówić podczas wizyty w Klinice Medycyny Estetycznej i Dermatologii Arte Derm w Józefowie. Taka rozmowa pozwoli ustalić, czy pacjent kwalifikuje się do tej procedury oraz czy będzie potrzebne zastosowanie terapii łączonej z innymi zabiegami.